Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

pc δεν αναγνωριζει κινητο

• Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις σ'αυτό το θέμα

#1 azio

azio

Senior Member

• Members
  • 411 μηνύματα
  • LocationΑθήνα

Δημοσίευση 19 May 2008 - 08:12 PM

καλησπερα!

εχω το εξης προβλημα: εχω ενα κινητο sony ericsson w800i το οποιο συνδεω με το pc για να μεταφερω τραγουδια,εικονες κλπ..καποια στιγμη το αποσυνδεσα χωρις ασφαλη καταργηση (οπως παντα) ενω παραληλα ειχε κολλησει ο υπολογιστης..απο τοτε δεν αναγνωριζει το κινητο..εχετε ιδεα τι μπορω να κανω?χρησιμοποιο tune up utilities για ελεγχο σφαλματων κλπ αλλα τπτ..

#2 user12

user12

Senior Member

• Members
  • 390 μηνύματα

Δημοσίευση 19 May 2008 - 08:58 PM

Εγω θα σου πρωτεινα ενα reinstall στο προγραμμα που εχεις για το κινητο σου http://www.sonyerics...780?cc=gr&lc=el

Ad Bot

Ad Bot

#3 danaos

danaos

Senior Member

• Members
  • 1966 μηνύματα

Δημοσίευση 19 May 2008 - 09:06 PM

Και γιατί δε βάζεις myphoneexplorer που είναι πιο ευέλικτο και πιο σίγουρο ότι θα δουλέψει;
http://www.fjsoft.at/en/

#4 azio

azio

Senior Member

• Members
  • 411 μηνύματα
  • LocationΑθήνα

Δημοσίευση 19 May 2008 - 10:50 PM

thanks αλλα..δεν χρησιμοποιω καποιο προγραμμα για μεταφορα αρχειων..αναγνωριζεται η καρτα μνημης ως δισκος και κανω copy-paste τα αρχεια σαν να ηταν usb. το θεμα ειναι οτι δεν αναγνωριζει πλεον οτι συνδεθηκε ενας δισκος οταν συνδεω το κινητο..παρ ολα αυτα το κινητο φορτιζει κανονικα μεσω του usb..

σκεφτηκα να ξαναβαλω τους drivers αλλα στο συστημα-υλικο στον πινακα ελεγχου δε βλεπω κατι σχετικο..και τους drivers τους ειχα βαλει οταν ειχα πρωτοσυνδεσει το κινητο οπου τα windows το εντοπισαν αυτοματα και μπηκαν οι drivers απο το cd..

#5 gherudos

gherudos

Senior Member

• Members
  • 5338 μηνύματα

Δημοσίευση 20 May 2008 - 12:36 AM

χάλασε η κάρτα σου από τη μη ασφαλή κατάργηση συσκευών...

#6 azio

azio

Senior Member

• Members
  • 411 μηνύματα
  • LocationΑθήνα

Δημοσίευση 20 May 2008 - 10:35 PM

αφου το κινητο λειτουργει μια χαρα και αποθηκευω πραγματα στην καρτα...

#7 ntinos19

ntinos19

Senior Member

• Members
  • 509 μηνύματα
  • LocationΤρίκαλα

Δημοσίευση 21 May 2008 - 02:31 AM

καλήτερα να δοκιμάσεις σε κάποιο άλλο PC για να σύγουρευτείς αν έχει πρόβλημα το κινητό/κάρτα σου ή το PC σου.

(αυτό θα έκανα εγώ)