Προς το περιεχόμενο

Best Vista gadgets


million_voices

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Επίσης, ένα gadget που πάντα με μπέρδευε στο να το βρω, γιατί το όνομά του είναι διαφορετικό από αυτό με το οποίο το παρουσιάζουν στο site τους: Gmail Checker (το ονομάζουν Gmail Reader)- εμφανίζει τα πρόσφατα e-mails από το gmail σε τίτλους...

 

Επίσης, το Imp's drive info έχω βρει πολύ πρακτικό - εμφανίζει την χωρητικότητα των δίσκων του υπολογιστή και θα το βρείτε στο πακέτο του Άλεξ (άντε, σου κάνω και διαφήμιση :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο αλλο gadget για τις θερμοκρασιες του υπολογιστη?Αυτο με το everest δεν με πολυενθουσιασε.

 

+1.Ειτε στο sidebar ειτε σαν προγραμμματακι ξεχωριστο να το τρεξω και να το εγκαταστησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
+1.Ειτε στο sidebar ειτε σαν προγραμμματακι ξεχωριστο να το τρεξω και να το εγκαταστησω.

 

Για θερμοκρασίες χρησιμοποιώ το speedfan, που όμως δεν ξέρω αν έχει κάποιο vista gadget...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο βρηκα και γω και εβαλα.Oταν βλεπω hd εργα,μου δειχνει τους 2 core με το σηματακι της φωτιας και ν'ανεβαζουν θερμοκρασια γυρω στους 52 βαθμους ενω φτανει μεχρι και τους 54-55.Να πρεπει ν'ανησυχω?Με kmplayer γινεται η αναπαραγωγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Εγώ τώρα που καλοκαίριασε στον Opteron μου πιάνω σταθερά τους 55 σε idle κατάσταση και όταν ανοίγω Firefox μπορεί να φτάσει έως και 66 πάντως... Στο dell inspiron laptop από την άλλη, με τις ίδιες ακριβώς εργασίες δεν ανεβαίνει ποτέ πάνω από 50... (οι μετρήσεις με speedfan και στα δύο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι θερμοκρασίες είναι μικρές. Με πόσο της εκατό χρήση φτάνεις αυτούς τους βαθμούς και τι επεξεργαστή έχεις?

 

Ενα E8500 3.16GHz εκαστος.Μεσο ορο το cpu usage ειναι περιπου στο 35% που του εβαλα ενα 1080p αρχειο να παιξει.Βεβαια εφτασαν(οι 2 core) και 58-60 βαθμους τωρα που το ξανακοιταξα κατα την αναπαραγωγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι. Αν θέλεις πολύ απλά μπορείς να τους ρίξεις λίγο ακόμα αν το ρεύμα της cpu από auto το βάλεις χειροκίνητα. Υποθέτω πάντα ότι είσαι stock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...