Προς το περιεχόμενο

Αναβολη


vintage's_lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαρτάται από τι θές να κάνεις μετά την αποτυχία(δεν το λέω με κακία) στις πανελλήνιες.

Άμα πας σε ιδιωτική σχολή θα σου δώσουν εκεί. Άμα θες μπορείς να ξαναδώσεις εξετάσεις και θα σου δώσουν από το σχολείο. Μπορείς αμα έχεις μάνα,μπάρμπα τέσπα κάποιον συγγενή γιατρό ή γνωστό να σου βγάλει χαρτί και δεν θα πάς ποτέ =ρ Επίσης νομίζω ότι κάτι πρέπει να παίζει με την οικονομική σου κατάσταση.(δλδ.αμα έχεις χαμηλό εισόδημα[οι δικοί σου] μπορεί να σου δώσουν).

 

 

 

Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο που εχεισ να κανεις ειναι να δωσεις παλι πανελλαδικες γιατι εαν περασεις πασ στα 28(τουλ χια μενα τοσο ητανε δεν ξερω εαν παιζει ρολο εαν ειναι τει)

 

μπορεις να γραφτεις και σε καποιο ιεκ η πανεπιστημιο του εξωτερικου και με την εγγραφη σου θα παρεις ενα πιστοποιητικο οτι φοιτεις εκει και 8α παρεις την αναβολη σου μεχρι τα 28.ισως χρειαστεις να πληρωσεις καποια μαθηματα για το πρωτο εξαμηνο.το εχουν κανει καποιοι φιλοι μου για διδακτορικο ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελώα να σπουδασω σε ιδιωτικη σχολη (Deree) αλλα δεν δινουν αναβολη,μου το εχουν πει.Επισης οχι δεν σκοπευω να ξαναδωδω σε καμια περιπτωση.Τωρα το αλλο που λες με τους γιατρους..Τι χαρτι δλδ κ απο τι γιατρο? Δεν θα μου κανουν κ εκει εξετασεις για να δουν αν οντως εχω κατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στρατό να σκεφτείς και τι να κάνεις και να γλιτώσεις και το μελλοντικό πήξιμο.΄Τέτοιες εποχές όπου όλο και λιγότεροι παρουσιάζονται κάθε χρόνο , η έξοδος γίνεται όνειρο απατηλό. Όσο το νωρίτερο τόσο καλύτερα. Και μετά σε ότι αποφασίσεις δε θα χάσεις χρόνο λόγω στρατού. Βέβαια υπάρχει και η εναλλακτική, δηλαδή να γραφτείς κάπου και να διαβάσεις κάποια μαθήματα στο στρατό, οπότε γλιτώνεις περισσότερο χρόνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελώα να σπουδασω σε ιδιωτικη σχολη (Deree) αλλα δεν δινουν αναβολη,μου το εχουν πει.Επισης οχι δεν σκοπευω να ξαναδωδω σε καμια περιπτωση.Τωρα το αλλο που λες με τους γιατρους..Τι χαρτι δλδ κ απο τι γιατρο? Δεν θα μου κανουν κ εκει εξετασεις για να δουν αν οντως εχω κατι??

κανε αιτηση οτι θα ξαναδωσεις αλλα μην πας ποτε,εγω ετσι εκανα για εναν χρονο.Επισης εχει και κατι σχολες ο ΟΑΕΔ που σου δινουν αναβολη νομιζω,γραφεσαι εκει και απλα δεν πατας ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε c αλλά αυτά είναι προσωρινές λύσεις, ο φίλος θέλει αρκετά χρόνια μέχρι να τελειώσει το Deree. Εγώ θα έλεγα το καλύτερο είναι τράβα τώρα, το Deree και του χρόνου εκεί θα είναι, και θα βγάλεις και ένα μεγάλο βραχνά από το κεφάλι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε c αλλά αυτά είναι προσωρινές λύσεις, ο φίλος θέλει αρκετά χρόνια μέχρι να τελειώσει το Deree. Εγώ θα έλεγα το καλύτερο είναι τράβα τώρα, το Deree και του χρόνου εκεί θα είναι, και θα βγάλεις και ένα μεγάλο βραχνά από το κεφάλι σου.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να παω στρατο.Καμια απολυτως γιαυτο ουτε καν να το προτεινετε..Ξερεις κανεις τπτ γιαυτες τις σχολες του ΟΑΕΔ? Επισης μεχρι ποσες φορες μπορει να παρει κανεις την δευτερη ευκερια οτι και καλα θα ξαναδωσει? Περισσοτερες απο μια? Και για ποσα χρονια ισχυει? Δεν θα υπαρχει προβλημα που θα φαινεται οτι στην πραγματικοτητα δεν ξαναδινω??

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν υπαρχει περιπτωση να παω στρατο.Καμια απολυτως γιαυτο ουτε καν να το προτεινετε..Ξερεις κανεις τπτ γιαυτες τις σχολες του ΟΑΕΔ? Επισης μεχρι ποσες φορες μπορει να παρει κανεις την δευτερη ευκερια οτι και καλα θα ξαναδωσει? Περισσοτερες απο μια? Και για ποσα χρονια ισχυει? Δεν θα υπαρχει προβλημα που θα φαινεται οτι στην πραγματικοτητα δεν ξαναδινω??

ευχαριστω

Για τον ΟΑΕΔ δεν ξερώ, νομίζω έχουν διάρκεια 2 χρονιά αλλα πρέπει να γράφεσαι κάθε 6μηνο νομίζω και για της πανελλαδικές κανείς την αίτηση και μετά δεν πας στις εξετάσεις στο τέλος, σε εμένα τουλάχιστον δεν είπαν τίποτα. Αλλά εγώ τους είπα 1-2 βδομάδες πρίν ότι δεν θα δώσω για να ξεκαθαρίσω την θέση μού ετσι και αλλιώς την αναβολή του 1 χρόνου την πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτεινω να πας τωρα στρατο απο το να πας στα 28 σου. Και πιο χαλαρα θα περασεις και δε θα χασεις τις ευκαιριες που θα σου παρουσιαστουν στο μελλον.

 

Μικρη αναβολη μπορεις να παρεις αν γραφθεις σε καποιο δημοσιο ΙΕΚ φανταζομαι.

 

Εαν δεν θες να πας καθολου στρατο τοτε καμμια σχολη δεν θα σου δωσει την επ' αοριστω αναβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτεινω να πας τωρα στρατο απο το να πας στα 28 σου. Και πιο χαλαρα θα περασεις και δε θα χασεις τις ευκαιριες που θα σου παρουσιαστουν στο μελλον.

 

Μικρη αναβολη μπορεις να παρεις αν γραφθεις σε καποιο δημοσιο ΙΕΚ φανταζομαι.

 

Εαν δεν θες να πας καθολου στρατο τοτε καμμια σχολη δεν θα σου δωσει την επ' αοριστω αναβολη.

 

Δεν ειπα πως δεν θελω να παω καθολου στρατο.Απλα οχι ακομα.Θελωα να σπουδασω πρωτα.Για τα ΙΕΚ νομιζω δεν γινεται γιατι παιρνουν απουσιες,οποτε μολις μεινω τελειωνει κ η αναβολη του στρατου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι να μην θέλεις...ούτε εμείς θέλαμε στα 17 μας...αλλά για να στο λέμε όλοι οι μεγαλύτεροι με τέτοια ομοψυχία κάτι θα ξέρουμε, δεν βρίσκεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες πραγματικα να τελιωσεις καποια πανεπιστημιακη σχολη πρεπει να πας στο εξωτερικο(Αγγλια ,Ιταλια, Βουλγαρια κτλ).Εκτος βεβαια εαν ξαναδωσεις για να μπεις σε Ελληνικο ΑΕΙ.Οπως και να εχει σε συμφερει να ξαναδωσεις πανελλαδικες γιατι ειναι λιγο τελευταια στιγμη αυτο που κανεις.Για να μπεις σε καλη σχολη στο εξωτερικο πρεπει να ασχοληθεις απο Φθινοπωρο.

 

Μην ακους αυτους που λενε πηγαινε τωρα που εισαι μικρος.Αν θες να σπουδασεις πρωτα πας πανεπιστημιο μετα προυπηρεσια δουλεια και μετα στρατο.Αν δεν θες να σπουδασεις πας στρατο και μετα πιανεις δουλεια.Εκτος εαν εχεις προβλημα με το στρατο τον ιδιο.Αν φοβασε τον στρατο απλα μην πας.Πιανεις μια δουλεια μενεις σε ενοικιο και δεν προκειτε να σε ενοχλησουν ποτε ειδικα εαν οι γονεισ σου δηλωσουν οτι πηγες εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...