Προς το περιεχόμενο

Κρέμα αφαίρεσης σημαδιων ακμής?


S.M.Greek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην ξεκινήσω ξεχωριστό topic... μήπως ξέρει κανένας να μου πει καμια αλοιφή η καμια θεραπεία για το σφίξιμο των πόρων?? δεν έχω σπυράκια αλλα έχω πόρους στην μύτη που με τα χρονια μεγαλώσανε και δεν λένε να κλείσουν συνεχεια γίνονται μαύροι μέσα σε μια μέρα... ευτυχώς από φυσιολογική απόσταση δεν φαίνονται αλλα αν κοιταχτώ πολύ κοντά βλέπω διαφορα σε σχέση με το υπόλοιπο δέρμα οι πόροι της μύτης είναι τόσο μεγάλοι που πλέον η μύτη μου από κοντά (~ 5-10CM) φαίνεται τρύπια :P

 

πλυσιμο με σαπουνι προσωπου δυο φορες την μερα λοσιον και ενυδατικη και μια φορα την εβδομαδα ενα καλο πιλινκ και μασκα αργιλου. μαγικη κρεμα δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πλυσιμο με σαπουνι προσωπου δυο φορες την μερα λοσιον και ενυδατικη και μια φορα την εβδομαδα ενα καλο πιλινκ και μασκα αργιλου. μαγικη κρεμα δεν υπαρχει.

 

μου δίνεις συμβουλές τώρα για να κλείσουν οι πόροι? η για να καθαρίσουν? γιατί με τον καθαρισμό δεν έχω πρόβλημα απλά ακόμη και όταν καθαρίζουν φαίνονται οι πόροι αλλα όχι πια σαν μαύρες τελείες...

 

 

Έχω δει κάποτε μια διαφήμιση για μια συσφικτική κρέμα για τους πόρους αλλα ήταν για γυναίκες και δεν θυμάμαι καν πως λεγόταν η κρέμα η πια εταιρία την έκανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Έχουν περάσει πολλα Χρόνια απο οτι βλέπω .. Περνώ και εγω χάπια για την ακμη και παω στον 3ο μηνα.. Ρε παιδια ακομα βγαζω.. Ειμαι αγορι 15 χρόνων.. Πλένω καθε μέρα 3 φορές το πρωσοπο μου.. Δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.. Μπορει κάποιος να μου πει που εχεθ παρει τα χαπια ποτε θα σταματήσουν να βγαινουν(μιλαω για Κυστική ακμη) και ποτε θα δω αποτελέσματα? Ο δερμαντολος μ μου λεει συναιχεια υπομονη και υπομονή αλλα έπρεπε πιστευω ηδη να εχω δει κάποια βελτίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βάζω εδώ και 8 μήνεες την effaclar duo και δεν έχει κάνει τίποτα απολύτως για τα σημαδάκια,τις  ουλές και τις μικροδυσχρωμίες.

Και χημικό πήλινγκ που έκανα πάλι δεν είδα πολλά αποτελέσματα βέβαια οπότε τι να κάνει μια απλή κρέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει πολλα Χρόνια απο οτι βλέπω .. Περνώ και εγω χάπια για την ακμη και παω στον 3ο μηνα.. Ρε παιδια ακομα βγαζω.. Ειμαι αγορι 15 χρόνων.. Πλένω καθε μέρα 3 φορές το πρωσοπο μου.. Δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.. Μπορει κάποιος να μου πει που εχεθ παρει τα χαπια ποτε θα σταματήσουν να βγαινουν(μιλαω για Κυστική ακμη) και ποτε θα δω αποτελέσματα? Ο δερμαντολος μ μου λεει συναιχεια υπομονη και υπομονή αλλα έπρεπε πιστευω ηδη να εχω δει κάποια βελτίωση.

Και εγω λιγο πιο μετα απο την ηλικια σου ειχα κυστικη ακμη η οποια εφτασε σε προχωρημενο σταδιο και τωρα εχουν σχεδον φυγει ολα, οπου να ναι μαλλον θα τελειωσω με την θεραπεια.Τοσα χρονια οπως και να το κανουμε εμαθα αρκετα. Αναλογα με το ποσο εχει προχωρησει η ακμη σου τοσο χρονο θα κανει να υποχωρησει. Τον χρονο δεν τον γλυτωνεις με τιποτα οπως το κοβω, δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα εχω περασει το δευτερο ετος. Επισης εγω χαπια δεν πηρα ποτε μου και ακολουθησα αλλη θεραπεια σε ιδιωτικο ιατρειο. Προφανως ο δερματολογος σου ξερει τι σου προτεινει γι αυτο δεν θα επεμβω σε αυτο, το μονο που εχω να σου πω ειναι να κανεις υπομονη οπως ολοι και ακολουθησε τις υποδειξεις του. Λογικα θα χρειαστεις και αιματολογικες οπου να 'ναι γιατι ειναι βαρια τα χαπια για το συκωτι αν θυμαμαι καλα. Και κατι τελευταιο, αν σε παιρνει οικονομικα και εχεις προχωρημενη κυστικη ακμη απεφυγε τα χαπια και κανε θεραπεια σε ιδιωτικο χωρις χαπια. Αν θες στειλε pm να σε πω περαιτερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει πολλα Χρόνια απο οτι βλέπω .. Περνώ και εγω χάπια για την ακμη και παω στον 3ο μηνα.. Ρε παιδια ακομα βγαζω.. Ειμαι αγορι 15 χρόνων.. Πλένω καθε μέρα 3 φορές το πρωσοπο μου.. Δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος.. Μπορει κάποιος να μου πει που εχεθ παρει τα χαπια ποτε θα σταματήσουν να βγαινουν(μιλαω για Κυστική ακμη) και ποτε θα δω αποτελέσματα? Ο δερμαντολος μ μου λεει συναιχεια υπομονη και υπομονή αλλα έπρεπε πιστευω ηδη να εχω δει κάποια βελτίωση.

Μεγάλο πρόβλημα δεν είχα, αλλά έβγαζα τεράστια.

Δλδ μπορεί να είχα ένα αλλά να ταν 2η μύτη ξέρω γω στο μάγουλο.

Κάτι κόκκινα στρογγυλά έπαιρνα (ούτε θυμάμαι πως λέγονται), κατά τη διάρκεια έβγαλα πάλι. Νομίζω τέλειωσα τη θεραπεία (6μηνη) και ξαναέβγαλα άλλη μια φορά. Μετά δεν ποτέ.

 

Κομπλέ είσαι , μη βιάζεσαι και υπομονή

 

ΥΓ1:Πω ρε φίλε ποοοοσα χρόνια πέρασαν.

ΥΓ2:Ξεκίνησα για να τρολάρω αλλά σεβάστηκα το ευαίσθητο τις ηλικίας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Μαλλον δεν το εχεις ψαξει οσο θα επρεπε. :mrgreen:

Υπηρχε καποτε ενα απιστευτο προιον! Μια κρεμα που λεγοταν:

Herbal Logix spot scar and blemish creme.

 

Η wonder-cream! Οσους ξερω που το δοκιμασαν(2 γνωστους + ενας ο εαυτος μου καθως και χιλιαδες που εχω δει να κανουν reviews μεσω ιντερνετ) κανενας δεν ειπε ασχημο λογο και ΟΛΟΙ αναφερανε φοβερα θετικα αποτελεσματα!

Προσωπικα σε εμενα εκανε θαυματα. Μολις πηγαινε να βγει μια "ανωμαλια", αμα εβαζες κρεμα 2 φορες με αποσταση 2-3 ωρων τοτε δεν εβγαινε! Αλλα αυτο δεν ηταν τιποτα μπροστα στο:

Αμα αλειβοσουν σε ολο το προσωπο 2 φορες την ημερα, τοτε διατηροσουν καθαρος και το δερμα γινοταν σχεδον τελειο!

 

Το κακο ειναι οτι τα ζωα, οι εταιρια που εβγαζε την αλοιφη, σταματησε εδω και χρονια την παραγωγη της διοτι η παραγωγη της ηταν σχετικα ακριβη και δεν συνεφερε να βγαινει. :mad::mad: Ας πουλουσανε την φορμουλα τα ζωα!

 

 

 

Η κρεμα που ψαχνεις, με φοβερα αποτελεσματα, οπως αυτα που αναφερεις ειναι αυτη ( www.g2.bestgr.gr ) G2 ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑΣΗ ΑΚΜΗΣ (Anti-Blemish Spot) με 2 φορες την ημερα η ακμη εχει τελειωσει παιδια, σε λιγοτερο απο μηνα καθαρισα.!

 Αλοιβω το προσωπο μου 2 φορες την ημερα κ οταν παει κατι να βγει σταματαει σε ενα 2ωρο, τοσο καθαρο δερμα δεν ειχα ουτε πριν που ημουν μικρος. Και 3 φιλοι μου που την πηραν καθαρισανε τελειως, του ενος η πλατη ηταν σαν λεπρη απο εσωτερικα σπυρια ακμης, Τι συνειστω ανεπιφυλακτα παιδια.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σ'όλους.! Ακόμη μια παθούσα και εγώ! Ψάχνω κάποιον καλό δερματολόγο στην Αθήνα που να μην θέλει να μου προοθήσει τα χάπια! Υπάρχει; Γνωρίζει κάποιος κάποιον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω λιγο πιο μετα απο την ηλικια σου ειχα κυστικη ακμη η οποια εφτασε σε προχωρημενο σταδιο και τωρα εχουν σχεδον φυγει ολα, οπου να ναι μαλλον θα τελειωσω με την θεραπεια.Τοσα χρονια οπως και να το κανουμε εμαθα αρκετα. Αναλογα με το ποσο εχει προχωρησει η ακμη σου τοσο χρονο θα κανει να υποχωρησει. Τον χρονο δεν τον γλυτωνεις με τιποτα οπως το κοβω, δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα εχω περασει το δευτερο ετος. Επισης εγω χαπια δεν πηρα ποτε μου και ακολουθησα αλλη θεραπεια σε ιδιωτικο ιατρειο. Προφανως ο δερματολογος σου ξερει τι σου προτεινει γι αυτο δεν θα επεμβω σε αυτο, το μονο που εχω να σου πω ειναι να κανεις υπομονη οπως ολοι και ακολουθησε τις υποδειξεις του. Λογικα θα χρειαστεις και αιματολογικες οπου να 'ναι γιατι ειναι βαρια τα χαπια για το συκωτι αν θυμαμαι καλα. Και κατι τελευταιο, αν σε παιρνει οικονομικα και εχεις προχωρημενη κυστικη ακμη απεφυγε τα χαπια και κανε θεραπεια σε ιδιωτικο χωρις χαπια. Αν θες στειλε pm να σε πω περαιτερω.

 

Μεγάλο πρόβλημα δεν είχα, αλλά έβγαζα τεράστια.

Δλδ μπορεί να είχα ένα αλλά να ταν 2η μύτη ξέρω γω στο μάγουλο.

Κάτι κόκκινα στρογγυλά έπαιρνα (ούτε θυμάμαι πως λέγονται), κατά τη διάρκεια έβγαλα πάλι. Νομίζω τέλειωσα τη θεραπεία (6μηνη) και ξαναέβγαλα άλλη μια φορά. Μετά δεν ποτέ.

 

Κομπλέ είσαι , μη βιάζεσαι και υπομονή

 

ΥΓ1:Πω ρε φίλε ποοοοσα χρόνια πέρασαν.

ΥΓ2:Ξεκίνησα για να τρολάρω αλλά σεβάστηκα το ευαίσθητο τις ηλικίας :D

Ειμαι πλεον 38 χρονων και απο τα 14 ειχα ακμη,παντα στοπροσωπο 3,4 σπυρια.

Πολλα χρονια με κρεμες σαπουνια και λοσιον,τελικα απαιτησα απο τον δερματολογο μου να μου δωσει χαπια γιατι ειχα κουραστει πλεον. Μου εγραψε τα ruacutan(ειχα κυστικη ακμη) μου λεει περνα σε ενα μηνα να σου γραψω χαπια για τον επομενο μηνα χωρις να μου πει τιποτα αλλο,οσο περνουσαν οι μηνες γινομουν χειροτερα, ειχα τουμπανιασει ειχα γεμισει σπυρια παντου και το μαξιλαρι μου παντα ειχε αιματα απο πληγες.Στον 7ο μηνα αρχισαν να ηρεμουν και σταματησαν να βγαινουν αλλα.!

Το κορυφαιο ηταν οτι γεμισα ουλες κατι το οποιο δεν μου ειχε πει ο δερματολογος και μου λεει στο καπακι "δεν σου ειπα οτι θα φυγουν οι ουλες, ετσι θα εισαι σαν να εχεις παθει εγκαυμα!!!! "

Μετα εκανα θεραπειες σε αλλον γιατρο με ενα μηχανημα μικροκρυσταλων 5,6 συνεδριες και μετα μου συστησε να κανω και λειζερ!

Τελικα δεν εκανα γιατι το ξεπερασα το σοκ, αλλα ηταν πολυ τραυματικη εμπειρια η ολη υποθεση. 38 χρονων τωρα με καποιες ουλες που με δειχνουν ποιο αρρενωπο!

Φαρμακο που κανει θαυματα δεν υπαρχει, ουτε οι κρεμες βοηθουν ιδιαιτερα, δεν εχει βρεθει φαρμακο που να εξαφανιζει την ακμη ή δεν τους συμφερει να βρουν!! Μπορει καποιος παθολογος να σου γραψει αντιβιοτικα χαπια και να σου φυγουν ολα για ενα διαστημα αλλα μετα θα ξαναβγουν.

Καποιος γνωστος μου πηγε κατευθειαν σε αισθητικο, του εσκασα ολα τα μπιμπικια με την μια και σταματησαν απλα το δερμα του μετα ηταν καπως αγριο.

Συμπερασματικα οταν πας σε δερματολογο πες του να σου πει το χρονο θεραπειας, και το αποτελεσμα.Και αν αξιζει να παρεις χαπια ή οχι

Υ.Γ Ακομα βγαζω σπυρακια που κ που

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο ανεφερα και εγω παραπανω να προτιμαται θεραπεια χωρις χαπια. Σε κυστικη τα σημαδια μετα απο την θεραπεια ειναι σχεδον αναποφευκτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Guys καλησπέρα και από εμενα!Εγώ παρόλο που έχω   ολοκάθαρο πρόσωπο στην  περιοχή κάτω από τα ματια έχω  πόρους ανοιχτούς βάζω 1 εκατομμύριο πράγματα αλλα τίποτα.Ξέρει κανεις κάποια λύση κάτι? :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 19/12/2016 στις 8:36 ΜΜ, JimasGR είπε

Και εγω λιγο πιο μετα απο την ηλικια σου ειχα κυστικη ακμη η οποια εφτασε σε προχωρημενο σταδιο και τωρα εχουν σχεδον φυγει ολα, οπου να ναι μαλλον θα τελειωσω με την θεραπεια.Τοσα χρονια οπως και να το κανουμε εμαθα αρκετα. Αναλογα με το ποσο εχει προχωρησει η ακμη σου τοσο χρονο θα κανει να υποχωρησει. Τον χρονο δεν τον γλυτωνεις με τιποτα οπως το κοβω, δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα εχω περασει το δευτερο ετος. Επισης εγω χαπια δεν πηρα ποτε μου και ακολουθησα αλλη θεραπεια σε ιδιωτικο ιατρειο. Προφανως ο δερματολογος σου ξερει τι σου προτεινει γι αυτο δεν θα επεμβω σε αυτο, το μονο που εχω να σου πω ειναι να κανεις υπομονη οπως ολοι και ακολουθησε τις υποδειξεις του. Λογικα θα χρειαστεις και αιματολογικες οπου να 'ναι γιατι ειναι βαρια τα χαπια για το συκωτι αν θυμαμαι καλα. Και κατι τελευταιο, αν σε παιρνει οικονομικα και εχεις προχωρημενη κυστικη ακμη απεφυγε τα χαπια και κανε θεραπεια σε ιδιωτικο χωρις χαπια. Αν θες στειλε pm να σε πω περαιτερω.

Την εχει κανεις αυτη την κρεμα κανει δουλεια;

Στις 17/5/2017 στις 1:49 ΠΜ, kondi είπε

Η κρεμα που ψαχνεις, με φοβερα αποτελεσματα, οπως αυτα που αναφερεις ειναι αυτη ( www.g2.bestgr.gr ) G2 ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑΣΗ ΑΚΜΗΣ (Anti-Blemish Spot) με 2 φορες την ημερα η ακμη εχει τελειωσει παιδια, σε λιγοτερο απο μηνα καθαρισα.!

 Αλοιβω το προσωπο μου 2 φορες την ημερα κ οταν παει κατι να βγει σταματαει σε ενα 2ωρο, τοσο καθαρο δερμα δεν ειχα ουτε πριν που ημουν μικρος. Και 3 φιλοι μου που την πηραν καθαρισανε τελειως, του ενος η πλατη ηταν σαν λεπρη απο εσωτερικα σπυρια ακμης, Τι συνειστω ανεπιφυλακτα παιδια.!

Την εχει κανεις αυτη την κρεμα κανει όντως δουλειά;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 1/6/2019 στις 6:36 ΠΜ, Νικος20 είπε

Την εχει κανεις αυτη την κρεμα κανει δουλεια;

Την εχει κανεις αυτη την κρεμα κανει όντως δουλειά;  

Φίλε Νίκο πάρε την κρέμα αυτη και θα με θυμηθείς, κανει τέλεια δουλειά...θα καθαρισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://photos.app.goo.gl/Da2ezrkjB7qvtXQT7

 

Δινονται αυτα στη φωτο. Θα βγουν στο δρομο αλλιως η ανακθκλωση συσκευων χωρις τροφοδοτικο

Επεξ/σία από ParhsG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...