Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Που σαι συ ρε γιατρε/ποδηλάτη; Έχουμε εκκρεμότητα εμείς αλλά με τον καλλιτέχνη που μπλέξαμε... :)

 

Στα διάφορα σαιτ αναφέρεται ότι η γλουτένη πάει και κολλάει στις συνάψεις κι εμποδίζει τη λειτουργία του εγκεφάλου --> μας κάνει πιο χαζούς. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, προσωπικά αυτές οι θεωρίες συνωμοσίας μου προκαλούν θυμηδία. Εγώ πάντως εδώ και 5-6 χρόνια που ανακάλυψα ότι είμαι αλλεργικός στη γλουτένη και την έκοψα μαχαίρι, πρέπει να ανεβασα το αικιου καμια 10αρια πόντους :P

 

Για τα ολικής δεν ξέρω αν πρέπει να είναι μονόδρομος, δεν τρώω αλευροειδή. Πάντως είναι σαφώς πιο υγιεινά από το λευκό αλεύρι.

Σας διαβάζω αλλά αποφεύγω να γράφω. Πολλαπλές μελέτες για την γλουτένη έδειχναν έμμεσες επιπτώσεις. Δεν έχει αποδειχθεί καμιά αρνητική επίδραση σε υγιή άτομα. Άλλωστε ένας από τους πρωτεργάτες της θεωρίας έχει αλλάξει στρατόπεδο και γράφει ενάντια στην ίδια του τη θεωρία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ησουν χαμενος εσυ; Αλλαγμενος γυρισες.

Γυρισε ο Αntwni και την εκανα εγω , δυο τουμπανα δε χωρανε εδω μεσα  :-) 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφτηκα γυμναστήριο. Ευχηθειτε μου να μην βαρεθω γαμώ την τεμπελιά μου γαμώ.

Παράτα το σελερς, δεν ειναι αυτά για σένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα fridays και τι πηρα; Ενα πιατο που ηταν πιτουλες ολικης και μεσα ειχαν ψητο κοτοπουλο , αγουρι, ντοματα, φετα και sour cream.και μια σαλατα πριν. Ξεχασα να τους πω με τι να το συνοδεψουν και μου εφεραν πατατες τηγανητες.

Ε λοιπον εφαγα ΜΙΑ και οι υπολοιπες εμειναν στο πιατο!

 

Και ναι κοκορευομαι γιατι πεθαινω για πατατες τηγανητες αλλα μπορεσα και τις αγνοησα. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα fridays και τι πηρα; Ενα πιατο που ηταν πιτουλες ολικης και μεσα ειχαν ψητο κοτοπουλο , αγουρι, ντοματα, φετα και sour cream.και μια σαλατα πριν. Ξεχασα να τους πω με τι να το συνοδεψουν και μου εφεραν πατατες τηγανητες.

Ε λοιπον εφαγα ΜΙΑ και οι υπολοιπες εμειναν στο πιατο!

 

Και ναι κοκορευομαι γιατι πεθαινω για πατατες τηγανητες αλλα μπορεσα και τις αγνοησα. :)

 

Άντε, αφού έκανες αυτό πιστεύω μπορείς να αλλάξεις και ομάδα τώρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...