Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αυξηση της ινσουλινης με την γουει γινετε μεσω του συκωτιου ειναι διαφορετικη οδος.Μην μου λες για ισοζυγια και τετοια εχω κανει διαιτες που ετρεμα απο τα νευρα μου μερα νυχτα.Οτι σου γραφω δεν στο βγαζω απο το κεφαλι μου τα χω μαθει απο ανθρωπους που κατεβαζανε κοσμο σε αγωνες για ποσα χρονια.Οκ δεν ξαναγραφω τιποτα αφου ειμαι παλαιολιθικος.Χαρντκορ ειμαι σιγουρα με αυτα που χω κανει.Τελοσπαντων αυτα :-)

Δεν σου λέω ότι τα βγάζεις από το κεφάλι σου αλλά ούτε ανταποκρίνονται και στα σημερινά δεδομένα. Νομίζω ότι δεν είναι καθόλου σωστό να καθόμαστε να περιορίζουμε τον κόσμο λέγοντας να μην τρώνε carbs μετά τις 3 ενώ ξέρουμε πως τον μεγαλύτερο παράγοντα στην καύση λίπους τον παίζει το θερμιδικό έλλειμμα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

πρώτη μέρα fasting κ πήγε πολύ κομπλέ

Ξύπνησα μια ώρα αργότερα (+1 ώρα ύπνος) επειδή δεν είχα το άγχος να φάω (θέλω να τρώω με την ησυχία μου )

Με ένα καφέ ήμουν στην τσίτα όλη μέρα

2:15 έφαγα μια μπανάνα και στις 3 πήγα για προπόνηση ώμων

πολύ καλύτερο pump κ κοψίματα σε φάση να με κοιτάζουν σα μαλάκες όσοι με ήξεραν(απ τη κ@υλα ούτε φωτογραφία δεν έβγαλα , απλά έκανα προπόνηση χωρίς αυτό το φούσκωμα που νόμιζα πάντα οτι ειναι κάτι φυσιολογικό)

δύναμη , ενέργεια κομπλέ και έβγαλα την προπόνηση μου σε 40 λεπτά αφού δεν είχα κανένα φούσκωμα και έμπαινα στις ασκήσεις τη μία μετά την άλλη με πολύ μικρά διαλύματα (πρωτοφανές για εμένα με το άσμα)

τώρα έκατσα κ έφαγα , το φαγητό και αν και ίδιο με το χθεσινό (θα κοιτάξω να το αλλάξω) ειναι πολύ ποιο νόστιμο :)

όσο για την πείνα στα @@ μου , θα φύγει , αλλα και να μην φύγει δεν έχω θέμα , ποτέ δεν είχα θέμα με την πείνα

 

99,9% θα την ακολουθήσω 4life απο εδώ κ πέρα .

Μάγκες ευχαριστώ ε , με σώσατε B)

 

λίγες ερωτήσεις

 

το ιδανικό θα ήταν να μοιράσω ίσια τους carbs (απο τις 5 μέχρι τις 10) ή να φάω τους περισσότερους ή και όλους μετά την προπόνηση και πριν τον ύπνο να μην έχω πολλούς carbs αλλα να έχω πρωτεΐνη κ όλα τα fats ?

 

επίσης με αυτό τον τρόπο έχουμε περισσότερες επιλογές στις τροφές ? γιατι έλεγα να βάλω κανα γιαούρτι πριν τον ύπνο με ξυροκάρπι όμως μέσα στη μέρα το γιαούρτι με bloatάρει

θα μου πείτε try n see αλλα just asking

 

μη μου πει κανείς οτι το ψιρίζω , ρωτάω για το ιδανικό :P

χαιρομαι που σου αρεσε, εγω περισσοτερο καρμπ τρώω μετα την προπο. πριν τον υπνο γιαουρτακια και αυγα βραστα η ξηρους καρπους. Δεν λεω ειναι καλυτερο απλα λεω σαν παραδειγμα τι με βολεψε

 

Φιλε manzah αφου εχεις δοκιμασει τα παντα, if εχεις δοκιμασει? Ολες οι αποψεις ειναι καλοδεχουμενες, αλλα το αθλημα ειναι πολυ πρακτικο. Δεν ειναι σωστο να απορριπτουμε κατι που δεν δοκιμασαμε επειδη δουλευει κατι αλλο που γνωριζουμε. Αν δοκιμασες πες τις εμπειριες σου. Προσωπικα θα με ενδιεφεραν πολυ περισοτερο απο θεωρια περι ινσουλινης κτλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει διαιτες που ετρεμα απο τα νευρα μου μερα νυχτα.

Για τα νεύρα δεν έφταιγε η δίαιτα αλλά κάτι άλλο φίλε! Έχω κάνει εγώ φυσικές δίαιτες που πραγματικά δεν υπάρχουν αλλά η ψυχολογία μου και τα νεύρα μου ήταν μια χαρά, τζάμι :-P

Συνεχίστε ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δοκιμασω αυτο που λετε για ποιο λογο αφου ξερω τι δουλευει πανω μου και εχει αποδοσει δεν υπαρχει κανενας λογος.Δεν στο ακυρωνω απλα μου φαινετε πολυ λαθος σαν πλανο τωρα αμα αποδιδει σε σενα καλα κανεις και το κανεις εγω δεν επιβαλλω σε κανεναν την γνωμη μου.Οσον αφορα τα νευρα παντα ειχα νευρα στις διαιτες ειτε φυσικος ειτε τοξικος.Δεν ξερω κιολας τι κοστος εχει αυτο που κανετε στην μυικη σας μαζα το να χασεις λιπος και να χασεις και αρκετο μυικο ιστο δεν μου λεει κατι.Καθε δυο ωρες πρεπει να παιρνει πρωτη υλη ο μυς

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξυπνητήρι κάθε δυο ώρες κοιμόμουν άσε..

Δεν στην λέω ο καθένας ότι γουστάρει κάνει εννοείται, απλά τα νεύρα και το τρέμουλο είναι χημικές , τοξικές παρενέργειες ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι που σου αρεσε, εγω περισσοτερο καρμπ τρώω μετα την προπο. πριν τον υπνο γιαουρτακια και αυγα βραστα η ξηρους καρπους. Δεν λεω ειναι καλυτερο απλα λεω σαν παραδειγμα τι με βολεψε

 

Φιλε manzah αφου εχεις δοκιμασει τα παντα, if εχεις δοκιμασει? Ολες οι αποψεις ειναι καλοδεχουμενες, αλλα το αθλημα ειναι πολυ πρακτικο. Δεν ειναι σωστο να απορριπτουμε κατι που δεν δοκιμασαμε επειδη δουλευει κατι αλλο που γνωριζουμε. Αν δοκιμασες πες τις εμπειριες σου. Προσωπικα θα με ενδιεφεραν πολυ περισοτερο απο θεωρια περι ινσουλινης κτλ

κομπλεδούρα ! γιαούρτι 2% κ ξυροκάρπι ή αβγά κλπ με βολεύει κάργα γιατι και παλιότερα π έτρωγα γιαούρτι πριν τον ύπνο κοιμόμουν σαν πουλάκι  (εθισμένος στο γιαούρτι με κανέλα :P) πραγματικά έλυσα το πρόβλημα μου , πήραν πόδι και οι 2 κιλά σαλάτες να τρώω σαν άνθρωπος 

 

<3 

 

εντομεταξυ κανα δίωρο απόταν γύρισα σπίτι κ έφαγα ένιωθα pumped , πάω κ πατάω μια και voila φάνηκε ο ώμος μου ( ώμους έκανα )

 

χειρότερο φωτισμό δεν είχα το μόνο που φαίνεται ειναι δυο φλέβες εκεί π ενώνεται με το στήθος  , αλλα απλά να δείτε οτι pumpαρε xD...

 

post-212651-0-80034900-1430934246_thumb.jpg

 

ακόμα maintance είμαι , θα αρχίσω να ρίχνω cals σε καμια εβδομάδα για να πάρω πρώτα μια γεύση πως με πάει maint 

καλό μου cut και thanks again :3 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου για τον όγκο οκ το συζητάμε, αλλά στο cut / ισοθερμιδική για εμένα προσωπικά το IF είναι μονόδρομος. Απο τότε που το άρχισα πάντα γυρνάω σε αυτό.

 

Οπως τα είδες την πρώτη μέρα θα είναι, ελαφρύ στομάχι, άνετες προπονήσεις έλλειψη άγχους για φαί, καλή μάσα και άραγμα το βραδάκι..απλά όσο ρίχνεις θερμίδες θα γίνεται πιο δύσκολο να παίρνεις μεγάλα pump, όπως ήδη θα ξές, αλλά αυτό είναι θέμα θερμίδων όχι IF. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αυτοκολλητο σκρατς, να το περασες απο κατω και να το κολλησεις πανω, για να μην δενω κορδονια τις μερες που κανω ποδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γω δεν μπορώ να κάνω if, δεν βολεύουν καθόλου οι ώρες λόγω δουλειάς. Κρίμα και μ´ αρέσει να δοκιμάζω πράγματα.

 

Ρε σύ Αλεξ πολύ γούσταρα αυτό που είπες ότι η γάμπα ειναι αναλογική του δικεφάλου γιατί σε σύγκριση με τον δικέφαλο ειναι 1 με 2 πόντους μεγαλύτερη όποτε μια χαρά ειναι. Το bf ειναι σχετικά υψηλό, κάπου στο 15-16 είμαι. Για την ηλικία μου ειναι σούπερ αλλά θέλω να το ρίξω στο 13, να φανεί κανας κοιλιακος. Τσάμπα τους γυμναζουμε; :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γω δεν μπορώ να κάνω if, δεν βολεύουν καθόλου οι ώρες λόγω δουλειάς. Κρίμα και μ´ αρέσει να δοκιμάζω πράγματα.

 

Ρε σύ Αλεξ πολύ γούσταρα αυτό που είπες ότι η γάμπα ειναι αναλογική του δικεφάλου γιατί σε σύγκριση με τον δικέφαλο ειναι 1 με 2 πόντους μεγαλύτερη όποτε μια χαρά ειναι. Το bf ειναι σχετικά υψηλό, κάπου στο 15-16 είμαι. Για την ηλικία μου ειναι σούπερ αλλά θέλω να το ρίξω στο 13, να φανεί κανας κοιλιακος. Τσάμπα τους γυμναζουμε; :P

 

Οι γαμπες ειναι αναλογικες δικεφαλου? Εγω που εχω γαμπαρες και το δικεφαλο ειναι το νο1 αδυναμο σημειο μου τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σύ Αλεξ πολύ γούσταρα αυτό που είπες ότι η γάμπα ειναι αναλογική του δικεφάλου γιατί σε σύγκριση με τον δικέφαλο ειναι 1 με 2 πόντους μεγαλύτερη όποτε μια χαρά ειναι. Το bf ειναι σχετικά υψηλό, κάπου στο 15-16 είμαι. Για την ηλικία μου ειναι σούπερ αλλά θέλω να το ρίξω στο 13, να φανεί κανας κοιλιακος. Τσάμπα τους γυμναζουμε; :P

 

Δεν το λέω εγώ είναι κοινά αποδεκτό στάνταρ στον χώρο όσον αφορά την συμμετρία. (δικέφαλος σε flex όμως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λέω εγώ είναι κοινά αποδεκτό στάνταρ στον χώρο όσον αφορά την συμμετρία. (δικέφαλος σε flex όμως)

 

Και αμα δεν ισχυει? Σταματαμε να γυμναζουμε ποδια και πιανουμε χερουκλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αυτοκολλητο σκρατς, να το περασες απο κατω και να το κολλησεις πανω, για να μην δενω κορδονια τις μερες που κανω ποδια?

Αν αυτο που σε ενοχλει ειναι οτι λυνονται δοκιμασε να τα δεσεις πισω απο τη γλωσσα (φιογκο κ μετα δεσε και τον φιογκο με 1 κομπο)

Εγω ετσι τα εχω και δε τα δενω/λυνω ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...