Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

να ρωτήσω...μετά από leg day, την επόμενη μέρα είστε σε θέση να κάνετε προπόνηση;

Γενικα εχω μια κοπωση μετα απο ποδια αλλα συνηθως μολις κανω την πρωτη, αντε τη δευτερη ασκηση μου φευγει και ξυπναω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελός είσαι; να πας στο γυμ να κάνεις το επόμενο σπλιτ 

Α, όοοοοοοοοταν έκανα split εγώ το είχα πάντα να έχω off μετά από πόδια ή καμία ψευτοπροπόνηση για χέρια.

 

Πλέον ανάλογα την περίοδο κάνω lower/upper οπότε παίζει προπόνα μετά από "leg day" αν και δεν κάνω την bb leg day αλλά "μόνο" squat-squat variation και deadlift. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, όοοοοοοοοταν έκανα split εγώ το είχα πάντα να έχω off μετά από πόδια ή καμία ψευτοπροπόνηση για χέρια.

 

Πλέον ανάλογα την περίοδο κάνω lower/upper οπότε παίζει προπόνα μετά από "leg day" αν και δεν κάνω την bb leg day αλλά "μόνο" squat-squat variation και deadlift. 

εγώ σε πρωινή αερόβια θα το γυρίσω (άντε να πάρω το ποδήλατο) και μετά σε σπλιτ front/back 

ακόμα και ψευτοπροπόνηση χεριών να έχω μετά, δεν μπορώ να βγάλω το μεταερόβιο.... για μένα το μεταερόβιο είναι το ζόρι όλων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σε πρωινή αερόβια θα το γυρίσω (άντε να πάρω το ποδήλατο) και μετά σε σπλιτ front/back 

ακόμα και ψευτοπροπόνηση χεριών να έχω μετά, δεν μπορώ να βγάλω το μεταερόβιο.... για μένα το μεταερόβιο είναι το ζόρι όλων 

τι front/back ? δηλαδή στήθος-μπροστά ώμοι-δικέφαλα-κοιλιακούς-τετρακέφαλα και τα αντίστοιχα για πίσω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι front/back ? δηλαδή στήθος-μπροστά ώμοι-δικέφαλα-κοιλιακούς-τετρακέφαλα και τα αντίστοιχα για πίσω? 

ναι ... ανατομικά μπρος και πίσω μυικές ομάδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι κατά; 

Όχι απλά το έχω απορία γιατί να το κάνεις έτσι. Υποθέτω θα το κάνεις front-back-off- repeat-off-off ή τέλος πάντως θα χτυπάς τα πάντα δύο φορές την εβδομάδα. Αν ναι συνήθως επιλέγεται το upper-lower. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν κανεις πλαϊνά ?

την δεξιά μερια δηλαδή την μια μέρα και την αριστερή την αλλη :-D

Θα ήταν γαμάτη troll-ιά πάντως να το προτείνεις σε κάποιον άσχετο. Θα το έχω υπόψιν μου μπας και το πω ποτέ μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά το έχω απορία γιατί να το κάνεις έτσι. Υποθέτω θα το κάνεις front-back-off- repeat-off-off ή τέλος πάντως θα χτυπάς τα πάντα δύο φορές την εβδομάδα. Αν ναι συνήθως επιλέγεται το upper-lower. 

ακριβώς για αυτό... η επόμενη επιλογή μου ήταν upper lower αλλά για μένα το leg day είναι lower day οπότε δεν μπορώ (αντιδρώ ουρλιάζοντας) στην ιδέα και μόνο να περάσω ξανά σε full lower-leg day ξέρω ξέρω ακόμα και αν θα σπάσω το volume - intensity σε δύο προπονήσεις... 

η επόμενη επιλογή ήταν το front/back (δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και θα θέλα να δω πως είναι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...