Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μποχα οταν ξεχνας απλυτο το σεικερ με τη πρωτεϊνη δε παλευεται λεμε

Η μποχα οταν ξεχνας απλυτο το σεικερ με τη πρωτεϊνη δε παλευεται λεμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ψάρια δεν τρώω ποτέ ρε πούστη. Έτρωγα σολομό μέρα παρά μέρα στην αρχή και το έκοψα.. 

Ο σολομός δεν γράφεται έτσι  το σκότωσες φίλε , σωλωμως γράφεται  !

 

                                  Αφου εχει Ωμεγα3  χαχαχαχαχαχ   :-)  :-D  

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανακατέψω voltaren με counterpain, υπάρχει θέμα;

 

Πήγα για μπάλα κι έπαθα κράμπα, θλάση κι εγώ δε ξέρω τί στην γάμπα μου (σχεδόν πάντα το παθαίνω). Όχι τίποτα άλλο, την Κυριακή έχουμε ορειβασία/πεζοπορία και αναρρίχηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ και πριν απο λιγο παρατηρησα αυτο το θεμα και λεω ας ρωτησω. Σκεφτομαι να ξεκινησω γυμναστηριο ( βασικα να συνεχισω μιας και αλλαξα πολη λογω σχολης) αλλα απο την αλλη μου αρεσει πολυ η κολυμβηση. Ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο ( αποδοτικο/''ξεκουραστο'') να ξεκινησω;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ και πριν απο λιγο παρατηρησα αυτο το θεμα και λεω ας ρωτησω. Σκεφτομαι να ξεκινησω γυμναστηριο ( βασικα να συνεχισω μιας και αλλαξα πολη λογω σχολης) αλλα απο την αλλη μου αρεσει πολυ η κολυμβηση. Ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο ( αποδοτικο/''ξεκουραστο'') να ξεκινησω;; 

Ό,τι σε γεμίζει. Μπορεί να είναι και τα δύο μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Αν ψαχνεις το πιο ξεκουραστο καλυτερα να μη ξεκινησεις καν.. Αν θες να δεις αλλαγες θα κουραστεις αλλιως δε γινεται!

 

Το κολυμπι ειναι αεροβια ασκηση, αλλο πραγμα απο τα βαρη. Και τα δυο ειναι "καλά" στον τομεα τους , και τα δυο θα σου δωσουν ενεργεια στην καθημερινοτητα και ευεξια.

 

Με τα βαρη θα χτισεις μυικη μαζα, το θεμα ειναι εσυ τι στοχους εχεις.

 

Θα μπορουσες κ να τα συνδυασεις, εγω κανω 4 φορες τη βδομαδα βαρη και 2 κολυμπι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μποχα οταν ξεχνας απλυτο το σεικερ με τη πρωτεϊνη δε παλευεται λεμε

Η μποχα οταν ξεχνας απλυτο το σεικερ με τη πρωτεϊνη δε παλευεται λεμε

 

Ισχύει ,ιδικα το καλοκαίρι και μια ωρα να το αφήσεις βρώμισε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μποχα οταν ξεχνας απλυτο το σεικερ με τη πρωτεϊνη δε παλευεται λεμε

Η μποχα οταν ξεχνας απλυτο το σεικερ με τη πρωτεϊνη δε παλευεται λεμε

 

Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που δεν έχει πάει στρατό (ως πλεονέκτημα το λέω). Εμάς μας κάψανε την αίσθηση της καθαριότητας (με τις κατσαρίδες παρέα τρώγαμε, είχαμε γνωριστεί και τις λέγαμε με τα μικρά τους ονόματα). Πια δε μου κάνει αίσθηση αυτό που λες. Μπορεί να χρησιμοποιήσω το σέικερ το απόγευμα, να το αφήσω άπλυτο all night και το πρωί να βάλω νέα δόση πρωτείνης και να το ξαναχρησιμοποιήσω ως είναι. Όχι μόνο δε βρωμάει αλλά αντίθετα έχει μια υπέροχη essance φραουλίλας. Μμμμ  :-D

 

Σπεκτ, αυτό που λέει το άρθρο να μην περάσουμε ποτέ το 15% λίπος σε περίοδο όγκου γιατί μετά πιο πολύ λίπος βάζουμε παρά μυς, ισχύει; Δηλαδή εγώ που είμαι στο 17-18% να πέσω στο 12-13% και μετά ξανά όγκος ή να συνεχίσω από κει που είμαι; 

 

Υ.Γ. Να προσθέσω και μια τυπική διατροφή:

1. 7.30, πρωινό, τις πρωτεινικές πίτες που έχω στην υπογραφή με κασέρι ή/και φυστικοβούτυρο

2. 10.30 σαλάτα με 170γρ κοτόπουλο, καθαρό από πέτσες και λίπη

3. 1.30 μεσημεριανό, συνήθως κρέας ή ψάρι

4. 4.30 1 μήλο

5. 6.30 170 γρ κοτόπουλο σκέτο

6. 8.30 300γρ πρόβειο γιαούρτι + 400μλ ελαφρύ γάλα + 1 σκουπ πρωτείνης

 

Νομίζω πώς είναι όσο πιο καθαρή μπορεί να γίνει. Ζάχαρη ή βούτυρο ποτέ.

 

Επίσης, γυμνάζω φουλ μπόντι 3 φορές τη βδομάδα (Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή) για 1 με 1 1/2 ώρα και τις 2 ενδιάμεσες μέρες κάνω 3 σετ 60'' σανίδα και γάμπες. Ούτε εκεί νομίζω ότι μπορώ να αυξήσω κάτι, νιώθω πώς το έχω τερματίσει το θέμα.

 

Ακούω γνώμες από τους παλιούς, αν βλέπετε πώς χρειάζεται να αλλάξω κάτι.

Επεξ/σία από yannis27gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιαννη αυτο που λεει ειναι οτι πανω απο 15% λιπος  οτι αρχιζει το σωμα να μειωνει τα επιπεδα τεστοστερονης και να αυξανει τα οιστρογονα κατι το οποιο κανει πιο δυσκολη την δημιουργια μυικης μαζας. Συνεχιζεις να χτιζεις μυς αλλα πολυ πιο αργα. Σκεψου του σαν να προσπαθεις να πας οσο πιο γρηγορας μπορεις και αντι να τρεχεις με τη φορα του ανεμου τρεχεις κοντρα.

 

Επισης οταν αυξανεις πολυ το λιπος σου αυξανονται οι λιπαποθηκες οποτε αργοτερα ειναι πιο ευκολα να ξαναβαλεις λιπος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη αυτο που λεει ειναι οτι πανω απο 15% λιπος  οτι αρχιζει το σωμα να μειωνει τα επιπεδα τεστοστερονης και να αυξανει τα οιστρογονα κατι το οποιο κανει πιο δυσκολη την δημιουργια μυικης μαζας. Συνεχιζεις να χτιζεις μυς αλλα πολυ πιο αργα. Σκεψου του σαν να προσπαθεις να πας οσο πιο γρηγορας μπορεις και αντι να τρεχεις με τη φορα του ανεμου τρεχεις κοντρα.
 
Επισης οταν αυξανεις πολυ το λιπος σου αυξανονται οι λιπαποθηκες οποτε αργοτερα ειναι πιο ευκολα να ξαναβαλεις λιπος

Εχω την εντυπωση οτι ΔΕΝ μειωνει τα επιπεδα τεστοστερονης,απλα αυξανει τα ηδη υπαρχον οιστρογονα και ετσι η σωστη ισσοροπια μεταξυ τους χανεται.

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιαννη αυτο που λεει ειναι οτι πανω απο 15% λιπος  οτι αρχιζει το σωμα να μειωνει τα επιπεδα τεστοστερονης και να αυξανει τα οιστρογονα κατι το οποιο κανει πιο δυσκολη την δημιουργια μυικης μαζας. Συνεχιζεις να χτιζεις μυς αλλα πολυ πιο αργα. Σκεψου του σαν να προσπαθεις να πας οσο πιο γρηγορας μπορεις και αντι να τρεχεις με τη φορα του ανεμου τρεχεις κοντρα.

 

Επισης οταν αυξανεις πολυ το λιπος σου αυξανονται οι λιπαποθηκες οποτε αργοτερα ειναι πιο ευκολα να ξαναβαλεις λιπος

 

 

Ναι ρε Steven, το κατάλαβα αυτό. Άλλο ρώτησα: Τι κάνω εγώ τώρα; Cut μέχρι να πέσω πολύ χαμηλά (12-13%) ή να συνεχίσω bulking; Ο τύπος στο άρθρο θα έλεγε να κάνω cut. Η εμπειρία σας τι λέει;

 

Σημαντική σημείωση: Επειδή κάποτε ξεπέρασα το 30% σε body fat, προφανώς έχω άφθονες λιπαποθήκες. Συν την ηλικία, το να βάλω λίπος δεν είναι καθόλου δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...