Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μου φυγε το τσερβελο στο σπαγκατο!

 

Αυτα τα bb σωματα δε μου αρεσουν καθολου...καλα ειδικα σε γυναικα ειναι αισχος. Υποκειμενικα βεβαια ειναι αυτα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτεινη υπο την μορφη συμπληρωματος ποσες φορες την ημερα πρεπει να καταναλωνεται? Μετραει ακομα και αν την συνδυαζεις με φαγητα που γινεται πιο ολοκληρωμενη χωνεψη? ΠΧ σε quaker, σε γιαουρτια σε φαγητα κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φυγε το τσερβελο στο σπαγκατο!

 

Αυτα τα bb σωματα δε μου αρεσουν καθολου...καλα ειδικα σε γυναικα ειναι αισχος. Υποκειμενικα βεβαια ειναι αυτα :)

 

ποτέ δεν έχω ακούσει γυναίκα να μου λέει ότι της αρέσει σώμα που ξεφεύγει από τα όρια του natural bodybuilding. Ακόμα και σε natural καταστάσεις οι γυναίκες προτιμούν ήρεμα πράματα όχι πολύ μπάζωμα 

 

(δηλαδή κιλά στο ύψος και μέχρι εκεί όχι πιο πάνω)

 

Ισα ίσα πολλά σώματα που οι άντρες τα λένε και καλά aesthetic όπως και του frank zane που είναι ένα tick πάνω από το aesthetic τις γυναίκες τις προκαλούν πολλές φορές αηδία.  :eek:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν έχω ακούσει γυναίκα να μου λέει ότι της αρέσει σώμα που ξεφεύγει από τα όρια του natural bodybuilding. Ακόμα και σε natural καταστάσεις οι γυναίκες προτιμούν ήρεμα πράματα όχι πολύ μπάζωμα 

 

(δηλαδή κιλά στο ύψος και μέχρι εκεί όχι πιο πάνω)

 

Ισα ίσα πολλά σώματα που οι άντρες τα λένε και καλά aesthetic όπως και του frank zane που είναι ένα tick πάνω από το aesthetic τις γυναίκες τις προκαλούν πολλές φορές αηδία.  :eek:

βέβαια πολλές γυναίκες κοιτάζουν σώματα σε αγωνιστική φόρμα στεγνά απο νερα με μπογιά on stage και νομίζουν οτι αυτοί οι αθλητές κυκλοφορούν έτσι 24/7 αχχααχχαχχαχ , σαν την γιαγιά μου οταν μιλάει για τεχνολογία φάση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπω Maus ο αδερφός φοβερός, τρομερή ευλυγισία ! 

Θα συμφωνήσω πολύ με τον Άλεξ, θέλουμε περισσότερο, οι περισσότερες που δεν ασχολούνται με το αγωνιστικό κομμάτι, ήρεμα πράγματα και προσέχουμε αρκετά να μην χάσουμε την θηλυκότητα μας. 


βέβαια πολλές γυναίκες κοιτάζουν σώματα σε αγωνιστική φόρμα στεγνά απο νερα με μπογιά on stage και νομίζουν οτι αυτοί οι αθλητές κυκλοφορούν έτσι 24/7 αχχααχχαχχαχ , σαν την γιαγιά μου οταν μιλάει για τεχνολογία φάση
 

ναι και μετά την απογλυκογόνωση και τους αγώνες τον βλέπεις και δεν τον αναγνωρίζεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτέ δεν έχω ακούσει γυναίκα να μου λέει ότι της αρέσει σώμα που ξεφεύγει από τα όρια του natural bodybuilding. Ακόμα και σε natural καταστάσεις οι γυναίκες προτιμούν ήρεμα πράματα όχι πολύ μπάζωμα 

 

(δηλαδή κιλά στο ύψος και μέχρι εκεί όχι πιο πάνω)

 

Ισα ίσα πολλά σώματα που οι άντρες τα λένε και καλά aesthetic όπως και του frank zane που είναι ένα tick πάνω από το aesthetic τις γυναίκες τις προκαλούν πολλές φορές αηδία.  :eek:

 

Αν δείξεις σε μια γυναίκα σώμα Frank Zane και τους δείξεις και αυτόν πχ

kamikazi+%283%29.jpg

 

 

 

τον δεύτερο θα προτιμήσουν ... Εκτός και αν πέσεις σε καμιά ψαγμένη.

 

Στο γυμναστήριο που πάω έρχεται μια γυναίκα αρκετά γνωστή στο χώρο του bb, κατεβαίνει και σε αγώνες.

Tα πόδια και η πίσω όψη της γενικά είναι τούμπανο αλλά  όταν την είδα σε φωτογραφίες με μαγιό και τέτοια, έφαγα χοντρή ξενέρα... Δεν μιλάω για fit girl φυσικά που αυτά κατά κοινη ομολογία είναι τα πιο όμορφα αλλά κάτι τέτοιο

 

 

 

 

laurenpowersp1big.jpg

 

 

 

 

Αηδεια μου φαινεται αλλά περι ορέξεος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και μετά την απογλυκογόνωση και τους αγώνες τον βλέπεις και δεν τον αναγνωρίζεις 

καλά δεν χάνουν τους μυς τους απλά παίρνουν τα νερά που έχασαν για να δείχνουν στεγνοί

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ετσι για συμπαρασταση στην μαργαριτα που την πειραζεται που κοκορευεται!

Σημερα ελξεις 

10 με σωματικο βαρος

10 + 20κιλα

8 + 25κιλα

5.5 + 30κιλα ( δεν ειχα δυναμη να ανεβω μεχρι πανω στην τελευταια)

 

και αρσεις εκλεισα με 6χ90κιλα!!

 

κοκορινκ μοδ οφφ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι όπως είπα κάνω χαλαρή κουβεντούλα στις 4 το πρωι.  Προφανώς εχεις διάθεση για ειρωνία και εγω οχι. Και για να τελειώνουμε, οχι δεν θα γίνω frank zane,ούτε αν μου πουν οι γυναίκες στο forum να γίνω arnold θα γίνω arnold. Aπλά δεν μπορώ.

 

Τεσπα, το τερμάτισα σήμερα. Καλημέρα

 

 

Γιατί τσαντίζεσαι αρχικά, καμια διαθεση για ειρωνια, κουβεντα κανουμε  αλλα μου φανηκε καπως το να λες οτι αν γίνεις Frank Zane μπορεί να μη σου φτάνει η μυικότητα του...

 

τεσπα, φτάσε αρχικά σε επίπεδα να βάλεις κάποιους μυς, να μεγαλώσει το σώμα σου και μετά βλέπεις. Ούτως η άλλως αν έχεις τέτοιους στόχους θες τουλάχιστον 7-8 χρόνια με φοβερή προπόνηση και διατροφή που θα προσέχεις μέχρι και το κοτσάνι της ντομάτας αν θα το τρως και φυσικά θα μάθεις και τις τεστοστερόνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχω πάθει εδώ και κάνα μήνα και τρώω σα... ΚΑΙ έχω ξεπατωθει κ στα παγωτά... Ευτυχώς έλεγα θα κάνω διατροφή για πρώτη φορά στη ζωή μου μπουχαχαχαχχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχω πάθει εδώ και κάνα μήνα και τρώω σα... ΚΑΙ έχω ξεπατωθει κ στα παγωτά... Ευτυχώς έλεγα θα κάνω διατροφή για πρώτη φορά στη ζωή μου μπουχαχαχαχχ

Χαχαχα, πάντα όταν λες ότι τώρα ξεκινάς καθαρά, ποτέ δεν το κάνεις. Χαλάρωσε και απόλαυσέ το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα υποτίθεται στα squat είχα να κάνω απλά 3 * 5 @ 97,5 αλλά επειδή ήταν η τελευταία προπόνα πριν τις διακοπές είπα να "παίξω" λίγο και να δω που είναι η μονή μου. Έτσι έκανα μετά το ζέσταμα:

 

1 @ 100, 1 @ 105, 1 @ 110, 1 @ 115, 1@ 120 και back off set 5 @ 100. Ενδεχομένως αν είχα power rack και ξεκότευα και λίγο να μπορούσα και λίγο παραπάνω. 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, πάντα όταν λες ότι τώρα ξεκινάς καθαρά, ποτέ δεν το κάνεις. Χαλάρωσε και απόλαυσέ το

Αχ Δήμητρα, μισό κιλό παγωτό(4 γεύσεις) μετά από 5 κοκτέιλ στις 4 το πρωί, μόνο απόλαυση είναι..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...