Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναλογα το διαγνωστικο κεντρο ~30€ κοστιζει. σου λεει αναλυτικα λιπος κ μυικη μαζα σε σημεια σωματος

Ααα νταξει εγω φοβηθηκα για πιο πολλα! Κ ειναι αξιοπιστο αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ηθελα να παω να δω 1 γυμναστηριο και .... για να μπεις εχει προθάλαμο και πόρτες σαν αυτές των τραπεζών (24ωρο βεβαια ειναι το γυμναστηριο). Day pass στις 5 λίρες για δοκιμαστική :P

 

Δεν έχω κάρτα και πηρα τα @@ μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να βάλω σε 10λιτρο κουβα μπογιάς, τσιμέντο+αμμο+νερό. Τον κάνει 20κιλο. Προηγουμένως, θα έχω περάσει στους κουβάδες την μπάρα, οπότε όταν στεγνώσει θα έχω στην ουσία μια μπάρα με σταθερά 40 κιλά (20+20) στα άκρα της. Επιπλέον, θα έχω φροντίσει να έχω αφήσει 20-25 ποντους σωλήνα μετά τους κουβάδες ώστε να μπορώ να προσθέσω επιπλέον κιλά.

 

Έχω ήδη φτιάξει 2 τέτοιους κουβάδες, δεν είναι δύσκολη δουλειά. Αύριο κιόλας θα αγοράσω τα υλικά και θα το φτιάξω. Φώτο μόλις ετοιμαστεί :)


1η φώτο, το γυμναστήριο: https://www.dropbox.com/s/lieumboygigmrit/gym.jpg?dl=0 

 

Κατά βάση, ο χώρος είναι αποθήκη ;)

Αριστερά, οι ορθοστάτες σε κουβάδες με τσιμέντο, και πάνω τους ο σωλήνας που έκανα μπάρα για σκουοτ. Δε φτάνουν τα κιλά και επειδή μου τη δίνει να βγάζω από τη μία και να βάζω στην άλλη, θα φτιάξω τη νέα, 40κιλη μπάρα.

 

2η φώτο, το μονόζυγο: https://www.dropbox.com/s/6bdaxw4q7le1w85/monozygo.jpg?dl=0

 

Κολλήθηκαν οι βραχίονες στην είσοδο της αποθήκης. Το μονόζυγο μπορεί να βγαίνει, για να μην το φάνε ο ήλιος/βροχή.

 

3η φώτο, βυθίσματα: https://www.dropbox.com/s/054z0guuex04k2z/dips.jpg?dl=0

 

Το έφτιαξα με παλιόξυλα/παλιοσίδερα που έχω από προηγούμενες δουλειές. Είναι άθλιο αισθητικά ( :-D) αλλά πολύ πρακτικό.

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα Γιαννη, αμα πιανουν τα χερια σου μπορεις να κανεις θαυματα!!!

 

Εφαγα σημερα πρωτη φορα βρωμη στο πρωινο.. Εβαλα στο μπωλ μου γαλα, ενα σκουπ πρωτεινη και βρωμη. Τα χτυπησα μ ενα μιξερακι χειρος και με τη γευση της σοκολατας μια χαρα πηγε κατω. Εβαλα και δημητριακα μετα απο πανω, μπομπα.

 

Αλλες μερες θα τρωω γιαουρτι που θα κοβω μπανανα μεσα και κανα κρανμπερι/γκοτζιμπερι, αλλες μερες τοστακι με ολικης και γαλοπουλα/τυρι χαμηλων λιπαρων. Τωρα που επανηλθα στα γαλακτοκομικα, εχω αρκετες επιλογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω πόσες θερμίδες έχει μια φέτα λευκό ψωμί με βιταμ και μέλι αλλά δεν πολυβγάζω άκρη. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

Έκανα έναν προσσεγγιστικό υπολογισμό 200 θερμίδων. Είναι καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείνε μακριά από λευκό αλεύρι. Να προτιμάς ολικής.

 

Βιταμ; Γιατί; Βάλε ταχίνι ή φυστικοβούτυρο. 

 

Το θέμα δεν είναι μόνο οι θερμίδες αλλά και η ποιότητα της τροφής.

 

(είναι αυτό που λένε, άλλα ρωτάς κι άλλα σου απαντάνε. η ηλικία βλέπεις... :))

Υ.Γ. Πάω για μπάνιο, το τελευταίο μάλλον για φέτος :(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω πόσες θερμίδες έχει μια φέτα λευκό ψωμί με βιταμ και μέλι αλλά δεν πολυβγάζω άκρη. Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

Έκανα έναν προσσεγγιστικό υπολογισμό 200 θερμίδων. Είναι καλά?

η φετα αν ειναι μια νορμαλ φετα κοντα στις 65,το βιταμ ανα κουταλια ας τη πουμε μικρη 10γρ 55,το μελι ανα κουταλια ασ το πουμε μεγαλη κουταλια 20γρ 64

αρα 184.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ funbreaker Πολύ βασικό αυτό που είπε ο Γιάννης. Δεν πρέπει να μετράμε μόνο θερμίδες αλλά και το πόσο ποιοτικές είναι οι θερμίδες που καταναλώνουμε. Το λευκό ψωμί και το βιτάμ είναι στην ουσία κενές θερμίδες. Δεν προσφέρουν σχεδόν καθόλου θρεπτικά συστατικά σε σχέση με τις θερμίδες που έχουν. Το ταχίνι με μέλι σε ψωμί ολικής άλεσης είναι σαφώς πιο ποιοτική τροφή.

 

Άμα κοιτάς τη διατροφή σου και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα να φας μια φέτα ψωμί με βιτάμ και μέλι μια στο τόσο. Το πρόβλημα υπάρχει όταν αυτό γίνεται κάθε μέρα. Άμα θέλεις να πεις ότι κοιτάς τη διατροφή σου, θα κοιτάς οι θερμίδες που καταναλώνεις να είναι απο τροφές που έχουν αρκετά θρεπτικά συστατικά όπως ω3 λιπαρά, πρωτείνη, βιταμίνες, μέταλλα κ.α και όχι επεξεργασμένους υδατάνθρακες, όπως είναι η ζάχαρη, λευκό αλεύρι και οι περισσότερες συσκευασμένες τροφές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φετα αν ειναι μια νορμαλ φετα κοντα στις 65,το βιταμ ανα κουταλια ας τη πουμε μικρη 10γρ 55,το μελι ανα κουταλια ασ το πουμε μεγαλη κουταλια 20γρ 64

αρα 184.

δεν πρέπει να σε καίει τόσο πόσες θερμίδες είναι σύνολο αλλά πόσα γρμ έχει λίπος, υδατάνθρακα και πρωτεΐνη.

 

εξαιρετικά site για υπολογισμό είναι http://www.calorieking.com/και http://nutritiondata.self.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θερμιδες ρωτησε ο ανθρωπος θερμιδες του ειπα :P

εχω λογαριασμο στο myfitnesspal.πανω κατω καλο υπολογισμο βγαζει.

Κι εγώ έφτιαξα σήμερα λογαριασμό στο myfitnesspal αλλά δεν έβρισκα αυτό που ρώτησα.

Τελικά το βρήκα ως "Generic - Butter & Honey on Wheat Bread, 1 slices" με 120 θερμίδες.

 

Συμφωνώ με των περί ποιοτικής εποπτείας της διατροφής εκτός της ενεργειακής, απλά στοχεύω στην απώλεια κάποιων κιλών κι επειδή δεν μπορώ να γυμνάζομαι ιδιαίτερα αυτή την περίοδο προσανατολίζομαι στον έλεγχο του ενεργειακού ισοζυγίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι θα τα ψαχνεις ξεχωριστα το καθενα.ετσι θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα.εκτος αν ειναι φαγητο πχ γεμιστα που και παλι το καλυτερο ειναι να φτιαξεις δικες σου συνταγες αλλα και ετσι καλα ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γιάνναρε τέλιος!!!

 

Μια ερώτηση.

Εκεί που έχεις βάλει το μονόζυγο, έχεις κόψει εσύ σίδερο για να "κουμπώσει" (το μονόζυγο)?

Ή είχε έτοιμη "τρύπα-κενό" το σίδερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...