Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να έρθεις μέχρη την Κύπρο για να κυλιστείς στις λάσπες? :D

 

Τουλάχιστον θα έχει ζέστη τον Απρίλιο οκ θα είναι.

Ειμαι γουρουνι το παραδεχομαι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μετα τον γαμο θα κλεισω 1 ωρα μασαζ σε ολο το σωμα. Δν την παλευω.

 

Παντρεύεσαι;!  :huh:

------------------------------

 

Ξυπνάω, τρώω πρωινό, ζυγίζομαι. -1 κιλό; dafuck?!! Από που κι ως που με υπερθερμιδική διατροφή; Ξαναζυγίζομαι, τα ίδια. Μετριέμαι, έχω αύξηση σε στήθος, μπούτι, γάμπα, η κοιλιά στα ίδια. Από που διάολο τα έχασα; Μάλλον από το μυαλό, αν κρίνω από τη μαλακία που έκανα τις προάλλες με το κάρο και προκάλεσα 1,300€ ζημιά στη μηχανή.

 

2 ώρες μετά προπόνηση, τουαλέτα, ξαναζυγίζομαι, επεστράφη το χαμένο κιλό... ΟΚ, ήπια μισό λίτρο γάλα με πρωτείνη αλλά πήγα και τουαλέτα μετά (τα ένζυμα του γάλακτος κάνουν δουλειά) και πριν ζυγιστώ, πώς διάολο έγινε αυτό;

 

Η ζυγαριά πρέπει να είναι τόσο αξιόπιστη όσο και η κυβέρνηση  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχα σε καταλαβαίνω απόλυτα Γιάννη, κι εγώ τα ίδια τραβάω (διαφορές από μέρα σε μέρα ή και μέσα στην μέρα 1-1.5κιλό αλλά πίνω και άφθονο νερό οπότε εν μέρει δικαιολογείται).

 

@μαργαρίτα τι εννοείς να χάσεις;! Εσύ πρέπει να βάλεις... (& κιλά & τακούνια :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πολυ καλος φυσιοθεραπευτης αυ τος που πηγα! δεν ειναι λαγονοκνημιαια ταινια! το αριστερο ποδι παταει λιγο προς τα εξω με αποτελεσμα να ειναι λιγοτερο γυμνασμενος ο εσω μυς της γαμπας και ο γλουτιαιος και για αυτο βγηκε αυτο!

ο βελονισμος κανει δουλεια αλλα ειναι λιγο περιεργη η αισθηση γιατι αν και δεν νοιωθεις το τρυπημα νοιωθεις την κραμπα που σου προκαλει :P

 

τελος ειπε οτι ανετα μπορω να τρεξω τον μαραθωνιο οποτε ολα καλα :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα καλό άρθρο για το αν οι πολλές πρωτεΐνες βλάπτουν πουθενά, π.χ. επιβαρύνουν τα νεφρά?

Thanks!

Ολα οταν γινονται σε υπερβολικο βαθμο βλαπτουν  αν πινεις νερο ολη την ωρα  και αυτο βλαπτει ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zak πρεπει να βαλω, μυικα ομως!! Τα 2 που πηρα σε 5 μερες ειναι σκετο λιπακι, αφου εκανα...μπακα!! Κ οχι δεν ειναι υπερβολη οντως τα πηρα ολα στη κοιλια! Πανε οι κοιλιακοι μου:( Αφου φοραγα χτες ενα tshirt κολλητο που εχω, και διαγραφοταν η μπακα! Με ειδε λεμε η γυμναστρια και με φωναζε ολη την ωρα γουρουνα :P

 

Κατι που χω να κανω αεροβια 10 μερες κατι που 5 μερες ετρωγα (οντως) σα γουρουνι... Δε θελει πολυ! Αλλα δεν αγχωνομαι ξερω οτι τωρα που επεστρεψα στη διατροφη μου θα τα χασω.

 

Σπεκτ μια χαρα ρε! Ολα καλα! Εγω εχω ραντεβου στις 4...

 

Να σας πω ρε παιδια η μεταξα στη γλυφαδα αρχιζει να μετραει απ τη πλευρα του αγ κωνσταντινου ; Δηλ το 11 που ειναι ο φυσικοθεραπευτης, ειναι κοντα, ξερει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντρεύεσαι;!  :huh:

------------------------------

 

Ξυπνάω, τρώω πρωινό, ζυγίζομαι. -1 κιλό; dafuck?!! Από που κι ως που με υπερθερμιδική διατροφή; Ξαναζυγίζομαι, τα ίδια. Μετριέμαι, έχω αύξηση σε στήθος, μπούτι, γάμπα, η κοιλιά στα ίδια. Από που διάολο τα έχασα; Μάλλον από το μυαλό, αν κρίνω από τη μαλακία που έκανα τις προάλλες με το κάρο και προκάλεσα 1,300€ ζημιά στη μηχανή.

 

Έσπασε το διαφορικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@zak πρεπει να βαλω, μυικα ομως!! Τα 2 που πηρα σε 5 μερες ειναι σκετο λιπακι, αφου εκανα...μπακα!! Κ οχι δεν ειναι υπερβολη οντως τα πηρα ολα στη κοιλια! Πανε οι κοιλιακοι μου :( Αφου φοραγα χτες ενα tshirt κολλητο που εχω, και διαγραφοταν η μπακα! Με ειδε λεμε η γυμναστρια και με φωναζε ολη την ωρα γουρουνα :P

 

 

καλά σου λέει γιατί το γάμησες. 2 κιλά κάνουν μεγάλη διαφορά ακόμα και σε εμένα που παίζω κοντά στα 85.. σε μια κοπέλα ouch.

 

παρόλα αυτά rest assured ότι από τα 2 κιλά που λες maximum το ένα είναι λίπος και το άλλο είναι υγρά (αφού έκανες fit διατροφή και το γύρισες στο πιτογυρο βουτηγμένο σε σοκολάτα.. το σώμα κρατάει πολλά υγρά ξαφνικά σαν σφουγγάρι). Μπορείς άνετα να τα χάσεις στο ίδιο χρονικό διάστημα που τα πήρες, στο λέω εκ πείρας. 

 

 

Ξυπνάω, τρώω πρωινό, ζυγίζομαι. -1 κιλό; dafuck?!! Από που κι ως που με υπερθερμιδική διατροφή; Ξαναζυγίζομαι, τα ίδια. Μετριέμαι, έχω αύξηση σε στήθος, μπούτι, γάμπα, η κοιλιά στα ίδια. Από που διάολο τα έχασα; Μάλλον από το μυαλό, αν κρίνω από τη μαλακία που έκανα τις προάλλες με το κάρο και προκάλεσα 1,300€ ζημιά στη μηχανή.

 

 

είμαστε αντίθετοι, τελείως άλλο σκαρί. Εγώ στα 83 βαράω κόφτες και για να χάσω και άλλο πρέπει να μην τρώω τίποτα και να είμαι όλη μέρα στην πείνα ενώ αν μου πείς πάνε 90 πάω σε 2 εβδομάδες, παρόλο που είσαι πιο ψηλός. 

 

είμαι στα 83.5 τώρα και έχω αρχίσει να τα παίζω λίγο. Παρόλο που τρώω ακριβώς ίδιες ποσότητες τον τελευταίο μήνα, τις τελευταίες δύο μέρες πεινάω συνέχεια γιατί έπεσε το ποσοστό λίπους, για εμένα είμαι στα χαμηλότερα μου, αλλά αντικειμενικά πρέπει να χάσω άλλο 1.5-2 για να πω έχω σώμα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κανένα καλό άρθρο για το αν οι πολλές πρωτεΐνες βλάπτουν πουθενά, π.χ. επιβαρύνουν τα νεφρά?

Thanks!

 

http://www.huffingtonpost.com/2014/06/12/eating-too-much-protein_n_5481307.html

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2014/09/03/too-much-protein.aspx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...