Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλυτερα κανε μεσημερι αν ειναι εφικτο προπονηση ,τοσο χαμηλες θερμοκρασιες χωρις επαρκες ζεσταμα ενεχουν κινδυνους τραυματισμου . Επιτηδες το εγραψα ετσι για να προσδωσω κυρος : p

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

ανατρίχιασα Φώτη, να μιλάς καθημερινά έτσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

 

καλυτερα κανε μεσημερι αν ειναι εφικτο προπονηση ,τοσο χαμηλες θερμοκρασιες χωρις επαρκες ζεσταμα ενεχουν κινδυνους τραυματισμου . Επιτηδες το εγραψα ετσι για να προσδωσω κυρος : p

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

ανατρίχιασα Φώτη, να μιλάς καθημερινά έτσι

δεν ταιριαζει με το στυλ μου xD Sent from my ipad4 using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο τελευταια προπονηση για αυτη την εβδομαδα μηνα.

 

Σκεφτηκα το μηνα δεκεμβριο να το επαιζα πιο πολυ σε σπλιτ, ενα δυνατο.

 

Κυριακη στηθος δικεφαλα

 

Δευτερα ποδια

 

Τεταρτη ωμοι τρικεφαλλα

 

Παρασκευη πλατη τραπεζοειδης

 

Ριξτε κανενα προγραμματακι καυτο, με δισετ δεν με χαλαει, αποκλειστε πρεσσα και κρος οβερ δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο τελευταια προπονηση για αυτη την εβδομαδα μηνα.

 

Σκεφτηκα το μηνα δεκεμβριο να το επαιζα πιο πολυ σε σπλιτ, ενα δυνατο.

 

Κυριακη στηθος δικεφαλα

 

Δευτερα ποδια

 

Τεταρτη ωμοι τρικεφαλλα

 

Παρασκευη πλατη τραπεζοειδης

 

Ριξτε κανενα προγραμματακι καυτο, με δισετ δεν με χαλαει, αποκλειστε πρεσσα και κρος οβερ δεν εχω.

pooooo Δευτεριατικα ποδια πως την παλευεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γουιζι δεδομενου της φυσικης καταστασης λογο ποδηλατου δεν νομιζω να χρειαστεις 7-8 βδομαδες! μαλλον 3-4 το κοβω και μην σου πω οτι λεω πολυ!

 

 

Τι from couch potato ρε γουιζυ, 8 ωρες ποδηλατο εκανες, με δουλευεις; Couch potato θεωρεις εαυτον; Θα πηδηχτω απ' το παραθυρο :P

 

 

Guys, :-D :-D :-D :-D , να 'στε καλά, με κάνατε και γέλασα! ΟΚ, δεν θεωρώ τον εαυτό μου couch potato, απλά το πρόγραμμα ονομάζεται έτσι! Επίσης, μιλάει για 3 φορές την εβδομάδα τρέξιμο, οπότε είπα να το ακολουθήσω πιστά, δεδομένης της προοδευτικής άυξησης του βαθμού δυσκολίας (= χρόνος που τρέχω), εξ ου και οι 7-8 εβδομάδες.

 

 

@therock: πήγαινε εδώ, scroll down στο Muscle group, επέλεξε abs/core, κάνε filter και διάλεξε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pooooo Δευτεριατικα ποδια πως την παλευεις ?

Ε με μπριζωνουν τις πιο πολλες φορες στην δουλεια και τα βγαζω.

 

Αυτο που κανω τωρα στην ουσια εχει δυο φορες ποδια μια την δευτερα μια την παρασκευη.

 

Εγω ειπα να το αλλαξω λιγο. Για τον μηνα που ερχεται...

 

Σημερα εφαγα το κρυο της ζωης μου, πηγα να μαδισω το κοτοπουλο μεσα στο ρυζι και τα χερια μου δεν επιαναν.

 

Ειχαν γινει ολα κοκκινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το τρέξιμο εγώ που 1 χρονο και κατι είχα μείενι εκτός λόγω μέσης μεσα σε 5 βδομάδες κατάφερα να το παω στα 5km σε περιπου 30-33' και με 1 βδομαδα αποχής λόγω τραυματισμού. Αρα wizzy μαλλον εσυ θα είσαι πολυ πιο ανετος. 

 

Τωρα βεβαια έχω θεματακι, βρίσκω τοίχο στα 6km και δεν μπορώ να τα ανέβω.. Προπονούμαι 3 φορές τη βδομάδα κατα μ.ο. Δ-Τε-Πα αλλά δεν βρίσκω λύση να τα ξεπεράσω.. Συνήθως ξεκινάω αργά κάπου 6κ30-7' το km και μετά το 1ο σταθεροποιούμαι στα 6'/km. Έχουμε καμια συμβουλή; Μπηκα myasics κλπ αλλά δεν μου αρεσαν τα προγραμματα που προτείνει, ουτε μπορώ να τα εφαρμοσω.. Δοκιμασα να διαβάσω κ το φορουμ του running news αλλά ότι βρήκα ήταν καπως τραβηγμένο και σε καλύτερο επίπεδο από το δικό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το τρέξιμο εγώ που 1 χρονο και κατι είχα μείενι εκτός λόγω μέσης μεσα σε 5 βδομάδες κατάφερα να το παω στα 5km σε περιπου 30-33' και με 1 βδομαδα αποχής λόγω τραυματισμού. Αρα wizzy μαλλον εσυ θα είσαι πολυ πιο ανετος. 

 

Τωρα βεβαια έχω θεματακι, βρίσκω τοίχο στα 6km και δεν μπορώ να τα ανέβω.. Προπονούμαι 3 φορές τη βδομάδα κατα μ.ο. Δ-Τε-Πα αλλά δεν βρίσκω λύση να τα ξεπεράσω.. Συνήθως ξεκινάω αργά κάπου 6κ30-7' το km και μετά το 1ο σταθεροποιούμαι στα 6'/km. Έχουμε καμια συμβουλή; Μπηκα myasics κλπ αλλά δεν μου αρεσαν τα προγραμματα που προτείνει, ουτε μπορώ να τα εφαρμοσω.. Δοκιμασα να διαβάσω κ το φορουμ του running news αλλά ότι βρήκα ήταν καπως τραβηγμένο και σε καλύτερο επίπεδο από το δικό μου. 

 

Eγω να ρωτησω, γιατι θες να ανεβεις πανω απο τα 6km??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ιδιαιτερο λόγο.  Σκέφτομαι βέβαια κάποια στιγμή αν μπορέσω να το βάλω σαν ασκηση 3 φορές τη βδομάδα 8κμ σε 45' σαν απλή αερόβια ασκήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ιδιαιτερο λόγο.  Σκέφτομαι βέβαια κάποια στιγμή αν μπορέσω να το βάλω σαν ασκηση 3 φορές τη βδομάδα 8κμ σε 45' σαν απλή αερόβια ασκήση. 

 

Eιναι καλη ασκηση indeed αν και νομιζω πως μετα απο τα 6 χλμ τα benefits παραμενουν τα ιδια (εκτος απο το οτι καις περισσοτερο λιπος). Νομιζω 4 6αρια θα ηταν καλυτερα απο 3 8αρια αλλα εσυ ξερεις!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήγα gym σήμερα πρώτη απο τότε που άρχισα. Ήμουν με λίγο ύπνο και δεν είχα όρεξη να φάω σήμερα οπότε είπα να μην πάρω ρίσκα και μείνω στον τόπο.

 

Πιστεύω πως καλά έπραξα. Αν πήγαινα, το πρόγραμμα θα έβγαινε για να βγεί απλά και δεν θα ευχαριστιόμουν τίποτα και τίποτα δεν θα γινότανε σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...