Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν όλα πάνε καλά, με βλέπω από την επόμενη εβδομάδα να πηγαινοέρχομαι 2-3 φορές την εβδομάδα σπίτι-δουλειά-σπίτι με το ποδήλατο. Αναλόγως διαδρομής, η συνολική απόσταση (πήγαινε - έλα) διαφοροποιείται (χοντρικά) από 30χλμ σε 36χλμ ή σε 42χλμ - ειδικά αυτή η τελευταία έχει και 2 καλές ανηφόρες στην πορεία για τη δουλειά, σχετικά νωρίς στη διαδρομή και είναι ό,τι πρέπει για να ξεκινήσει καλά η ημέρα μου!

 

Για να δούμε...! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

δεν τολμώ να παίξω τόσο έντονα τα πόδια, φλερτάρω με υπερπροπόνηση που δεν ξέρω αν και κατά πόσο θα βγω με μυικά κέρδη

στο νέο πρόγραμμα (αρχές φλεβάρη) πάντως έσπασα τα πόδια σε μπροστινές και πίσω μυικές ομάδες, Κάθε προπόνηση ποδιών θα έχει τις πολυαρθρικές στην αρχή και τις απομονωτικές (για σβήσιμο). 

Δεν ξέρω το αποτέλεσμα, αδημονώ να το δω και ελπίζω να το απολαύσω 

Δήμητρα καλά κάνεις...όταν δεις ότι πιάνεις plateau (έχεις μέλλον ακόμα) τότε αρχίζεις και πειράζεις πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουλο Φωτη ειναι οτι εδω και πολυ καιρο δεν υπερβαλλω! Τη Παρασκευη πηγα για πεζοπορια μονο, το Σαββατο εκανα ενδυναμωση και τη Κυριακη ειπα να μπω cross, 50' υποθεση. Θα χα κενη τη δευτερα, θα εκανα ξανα σημερα κ μετα κενες τεταρτη και Πεμπτη. Η βλακεια μου ηταν που πηγα εκει την Κυριακη ενω μου λεγε η γυμναστρια οτι δε το συνιστα.. και τελικα η μπαρα επεσε βαρια (οχι οτι ειχα τπτ πολλα κιλα) για τη σπονδυλικη κι ετσι μ επιασε η μεση.

Αλλα περα απ αυτο δεν εχω κανει καμια αλλη βλακεια και μες τις γιορτες που χα παθει τη βρογχιτιδα ειχα μεινει εκτος οσο καιρο μου χαν πει...

 Για το crossfit  τα εχουμε πει μην λεμε παλι τα ιδια ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωι ειχα κανει μια εξεταση που ειναι δεικτης πνευμονικης εμβολης.....οταν βγηκε ο γιατρος με πηρε τηλ (μεσημερακι) να παω αμεσα πισω γιατι ηταν πολυ υψηλη....πρωτη φορα φοβηθηκα για τη ζωη μου αλλα ευτυχως οι εξετασεις ονευμονων και καρδιας οι εξτρα που εκανα ηταν οκ. Η δυσπνοια συνεχιζεται ακομα, παρα το οτι εκει εκανα και μασκα με φαρμακο.. Αλλα ο γιατρος μ εστειλε σπιτι αφου οι εξετασεις για την εμβολη ΕΥΤΥΧΩΣ βγηκαν καθαρες.

Ισως κανω αντιπηκτικη αγωγη και ελεγχο θρομβοφιλιας, θα δουμε.

Ξεκουραση, ηρεμια και βλεπουμε...

 

Φωτη ειπα κ εγω μια φορα να δοκιμασω το κρος, και σκεψου ηταν κ ομαδικο δεν ηταν σε box που γινεται ακομα πιο εντονα..τεσπα αυτο περασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωι ειχα κανει μια εξεταση που ειναι δεικτης πνευμονικης εμβολης.....οταν βγηκε ο γιατρος με πηρε τηλ (μεσημερακι) να παω αμεσα πισω γιατι ηταν πολυ υψηλη....πρωτη φορα φοβηθηκα για τη ζωη μου αλλα ευτυχως οι εξετασεις ονευμονων και καρδιας οι εξτρα που εκανα ηταν οκ. Η δυσπνοια συνεχιζεται ακομα, παρα το οτι εκει εκανα και μασκα με φαρμακο.. Αλλα ο γιατρος μ εστειλε σπιτι αφου οι εξετασεις για την εμβολη ΕΥΤΥΧΩΣ βγηκαν καθαρες.

Ισως κανω αντιπηκτικη αγωγη και ελεγχο θρομβοφιλιας, θα δουμε.

Ξεκουραση, ηρεμια και βλεπουμε...

 

Φωτη ειπα κ εγω μια φορα να δοκιμασω το κρος, και σκεψου ηταν κ ομαδικο δεν ηταν σε box που γινεται ακομα πιο εντονα..τεσπα αυτο περασε.

Περαστικα και σιδερενια κουκλα - ολα θα πανε καλα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερια παιδια ενας γνωστος μου. μου ειπε για κατι πρωτεινες που δινουν κιλλα το θεμα ειναι οτι οντως δινουν κιλλα?η αυτα τα λενε για να πουλανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωι ειχα κανει μια εξεταση που ειναι δεικτης πνευμονικης εμβολης.....οταν βγηκε ο γιατρος με πηρε τηλ (μεσημερακι) να παω αμεσα πισω γιατι ηταν πολυ υψηλη....πρωτη φορα φοβηθηκα για τη ζωη μου αλλα ευτυχως οι εξετασεις ονευμονων και καρδιας οι εξτρα που εκανα ηταν οκ. Η δυσπνοια συνεχιζεται ακομα, παρα το οτι εκει εκανα και μασκα με φαρμακο.. Αλλα ο γιατρος μ εστειλε σπιτι αφου οι εξετασεις για την εμβολη ΕΥΤΥΧΩΣ βγηκαν καθαρες.

Ισως κανω αντιπηκτικη αγωγη και ελεγχο θρομβοφιλιας, θα δουμε.

Ξεκουραση, ηρεμια και βλεπουμε...

 

Φωτη ειπα κ εγω μια φορα να δοκιμασω το κρος, και σκεψου ηταν κ ομαδικο δεν ηταν σε box που γινεται ακομα πιο εντονα..τεσπα αυτο περασε.

MHN TOΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ 

 

έλεγξε το στο έπακρο Μαργαριτόνι, το γυμναστήριο και οι προπονήσεις δεν πάνε πουθενά 

 

ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@maus να σαι καλα φιλε μου!!

 

@δημητρα ποιο γυμναστηριο εδω δε μπορω ν αναπνευσω καλα και που καθομαι.. Αν τα πραγματα ειναι καλυτερα και μου πει ενταξει ο γιατρος μονο τοτε θα παω. Εννοειται υγεια πανω απ ολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερια παιδια ενας γνωστος μου. μου ειπε για κατι πρωτεινες που δινουν κιλλα το θεμα ειναι οτι οντως δινουν κιλλα?η αυτα τα λενε για να πουλανε?

 

ΕΕ ναι δινουν αν εχουν μεσα φουλ ζαχαρη και υδατανθρακα ,ναι δινουν.Καλυτερα παρε μια απλη πρωτεινη ,οχι ογκου,και υδαταθρακα βαλε απο την διατροφη σου[μαυρο ρυζι μακαρονι,πατατα κτλ].

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...