Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σήμερα στην καφετέρια που ήμουν άκουσα από την διπλανή παρέα "για να χάσεις κιλά πρέπει να κάνεις 6 γεύματα" 
κόντεψα να πνιγώ....
 

ζουν ανάμεσά μας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Με τα πολλα , μικρα (και εννοειται σωστα) γευματα δουλευει καλυτερα ο μεταβολισμος μας ! 

ισως εννοουσαν οτι ειναι προτιμοτερο  οταν θες να χασεις κιλα να τρως πολλα - σωστα και μικρα- γευματα , παρα λιγα μεγαλα και οτι ναναι ..  αυτο δημητρα οντως στεκει !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει παιδιά. Στον μεταβολισμό δεν έχουν καμία επίδραση (ψήστε το να μην ζητήσετε έρευνες τώρα γιατί βαριέμαι). Εγώ τον μόνο λόγο που προτιμώ αν με βολεύει στην καθημερινότητά μου τα περισσότερα γεύματα (3 vs 5 π.χ.) είναι ότι έχεις περισσότερες φορές πρωτεΐνοσύνθεση και ό,τι αυτό συνεπάγεται στην μυϊκή ανάπτυξη/διατήρηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά Μαργαρίτα!
Εγώ που τρώω πολλά και μικρά σχετικά γεύματα και μπορεί να πάω και 4-5 φορές τουαλέτα για χοντρό, είναι καλό?? :P
Τόσο τέλειο μεταβολισμό έχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά Μαργαρίτα!

Εγώ που τρώω πολλά και μικρά σχετικά γεύματα και μπορεί να πάω και 4-5 φορές τουαλέτα για χοντρό, είναι καλό?? :P

Τόσο τέλειο μεταβολισμό έχω?

Κι εγώ τόσο πάω αλλά δεν είναι αυτό ο μεταβολισμός !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να υπήρχε αντιστοιχία μεταβολισμού-αφόδευσης ....


για να χάσεις κιλά πρέπει να τρως υποθερμιδικά (και ελαφρώς ίσο σε φάση recomp) το δέχομαι .... 
αλλά ήταν δίπλα ο άντρας και δεν τόλμησα να μιλήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να χάσεις κιλά πρέπει να τρως υποθερμιδικά (και ελαφρώς ίσο σε φάση recomp) το δέχομαι .... 

αλλά ήταν δίπλα ο άντρας και δεν τόλμησα να μιλήσω 

Δεν μιλάς σε τέτοιες περιπτώσεις. Και σε μένα να πει κάποιος κάτι θα το αμφισβητήσω (ή καλύτερα δεν θα το δεχτώ έτσι απλά). Απλά η διαφορά είναι ότι εγώ θα το ψάξω μετά ενώ ο άλλος θα κάνει τουμπεκί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

περαστικά ;)

 

εγω μαλλον ουτε τελη φλεβαρη θα μπορω να κανω προπονηση! το τατουαζ θα παρει το πιο πιθανο αλλα 2 ραντεβου :/

μεθαυριο πάω να αφαιρέσω 2 ελιές που έχω since birth,  μια ακίνδυνη τελείως και μια ακίνδυνη που μπορεί στο μέλλον να γίνει επικίνδυνη οπότε λέω ας πάω να ξεμπερδέψω απο αυτό μιας και τα ραντευού τα κλείνεις 2 μηνες πριν .. και έχει τρελό περίμενε.

Η μία ειναι στη γάμπα και έχω σκάσει γιατι δεν ξέρω αν θα μπορώ να περπατάω κανονικά απο Δευτέρα , καλά πόδια θα μείνουν off κανα 2 εβδομάδες να φύγουν τα ράμματα απο τη γάμπα κ γενικά μη μου αφήσει κανα σημάδι έντονο αλλα ειναι αυτό τώρα που δεν ξέρω τι στα διάλα παίζει.

 

σχετικά με το τατουαζ ενας φίλος έκανε πριν καμια εβδομάδα και απλά έμεινε off 2 μέρες

να φανταστείς ειναι δίπλα στο στήθος το καινούριο τατουαζ και έκανε στήθος. Εχει κ άλλα και το ίδιο είχε κάνει κ με αυτά χωρίς πρόβλημα. Αλλα δε θυμάμαι τι είχε πει οτι βάζει κ τι κάνει ακριβώς γιατι τον είχε ρωτήσει ενας άλλος πως κ έρχεται στα καπάκια αλλα δεν ειχα ακούσει καλά,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο εμένα είναι τεράστιο και είμαι τυλιγμένος με ζελατίνα. Επίσης τις πρώτες μέρες δεν κανει σκληρη Προπόνηση .

ααααα,, σε αυτόν ειναι το μισό στήθος+ ώμος γιατι το είδα σήμερα αλλα μετά απο κανα 4ρι μέρες έκανε 110kg πάγκο γιαυτό μ έκανε εντύπωση , δηλαδή ηταν τα max του αλλα κάποιοι άλλοι του ειπαν οτι αυτοί δεν θα το έκαναν. Τώρα αφου το έχει ξανακάνει κ δεν ειχε θέμα υποθέτω οτι thats the case , ειναι γεμάτος , έχει όλο το στήθος , κοιλιά , ώμους και δεν ειναι τυλιγμένος με ζελατίνα , γιαυτό δεν ειχα καταλάβει ποιο απόλα ηταν λολ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το τατουαζ ειναι πληγη! αν δεν επουλωθει σωστα δεν θα φαινεται σωστα. Κανονικα πρεπει 3-4 μερες να αποφευγονται σκληρες προπονησεις. Εμενεα ειναι σχεδον το μισο σωμα! Και με βαζει να τυλιγομαι επειδη ειναι μεγαλη επιφανεια και ειναι ευκολο να παει κατι σττραβα! Στα αλλα τα μικρα που ειχα κανει δεν τυλιγομουν.

 

Εχω δωσει λεφτα και χρονο και εχω φαει τρελο πονο ειναι μαλακια να το γαμησω για μια προπονηση! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τατουαζ ειναι πληγη! αν δεν επουλωθει σωστα δεν θα φαινεται σωστα. Κανονικα πρεπει 3-4 μερες να αποφευγονται σκληρες προπονησεις. Εμενεα ειναι σχεδον το μισο σωμα! Και με βαζει να τυλιγομαι επειδη ειναι μεγαλη επιφανεια και ειναι ευκολο να παει κατι σττραβα! Στα αλλα τα μικρα που ειχα κανει δεν τυλιγομουν.

 

Εχω δωσει λεφτα και χρονο και εχω φαει τρελο πονο ειναι μαλακια να το γαμησω για μια προπονηση! ;)

α καλά νόμιζα οτι θα βγεις off για πολύ καιρό , 3-4-5 μέρες πρέπει να βγήκε κ αυτός off λογικά και συμφωνώ με αυτό π λες , είπαμε .. ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...