Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

μπορεί να φταίει η cutting diet , αν ήταν μετά το post cheat μπορεί να τον έγραφα κιόλας 
αλλα ίσως μετά την προπόνηση να έχω επιπλέον επιθετικότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικος ταυρος σε υαλοπωλειο εισαι..

 

Μπος εσυ καλα κανεις, τα κιλα σου ειναι η απαντηση σου

Μωρέ σε ζώα καμία απάντηση...και με ροζ αλτηράκια να έκανα τότε χέστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα 1-2 άτομα μου το έπαιζαν ιστορία κ ειρωνεία κ ο ένας έφτασε να με ρωτάει συμβουλές για να αλλάξει ασκήσεις και για το cutting του , έτσι πάει ,αν σε δει οτι προοδευεις κ αυτός @@ καταλαβαίνει το λάθος του , αλλα στο gym έχεις την επιλογή των ακουστικών ή να συγκεντρωθείς στην προπόνηση σου τέλος πάντων , όταν βγαίνεις να διασκεδάσεις δεν έχεις αυτή την πολυτέλεια . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μιση ωρα διάδρομο σήμερα, ψοφησα, ελιωσα! Μετά ήρθε ο πονηρός ο γυμναστής κ μου είπε πως έπρεπε να τον έχω ανοιχτό κ κάτι μαλακιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτο; τι εννοουσε .

 

Καλα μπος και γω στα παπαρια μου θα τους εγραφα..κλαιν...

 

Νικος αυτοι με κατι τετοιες μαλακιες τρεφονται, απλα αγνοησε τους, θα το πνιγει απο τα νευρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ παραξενο.Λοιπον,τον τελευταιο καιρο θελω να χασω 1-2 κιλα,και εχω ριξει παρα πολυ τον υδατανθρακα.Το θεμα ειναι οτι η ζυγαρια δεν πεφτει παρακατω και εχω προβληματιστει σε τι μπορει να οφειλετε.Ειναι σαν να μου λεει ¨ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΜΑΓΚΑ¨ :-D .Δεν πα να κοψεις φουλ τον υδατανθρακα ,σε αυτα τα κιλα θα μεινεις ,παρακατω δεν πας.Πρεπει να ειμαι στα 11% λιπος αυτη την στιγμη,παραπανω δυσκολο να εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το συνεχίσεις κανα δύο μήνες αυτό μιας κ είσαι natural θα μείνεις με τα κόκαλα στο χέρι 
άκου κ τη ζυγαριά , κάτι ξέρει για να μην πέφτει 
ενα φιλαράκι με early cut πέρσι δεν ήταν κ τόσο ευχαριστημένος 
καλά όταν λέμε cut με μαχαίρι 
θα δεις πως πάει κ θα ξέρεις κ για του χρόνου 

edit : και μην το πάρεις στραβά , για καλό στο λέω. Θα σου πρότεινα ενα maintain αν έχεις σκοπό να το πας τέρμα όσο πάει και να σκάσεις τελευταίο μήνα το τελειωτικό cut πριν αρχίσεις μπάνια etc 
μέχρι τότε θα "ξεκουραστεί" λίγο και το σώμα σου και ίσως βοηθήσει να πας ποιο κάτω
οτι θα χάσεις μυς για να πας μονοψήφιο natural θα τους χάσεις όπως κ να έχει , απλά μη το τραβήξεις πάρα πολύ καιρο το cutting... γνώμη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μιση ωρα διάδρομο σήμερα, ψοφησα, ελιωσα! Μετά ήρθε ο πονηρός ο γυμναστής κ μου είπε πως έπρεπε να τον έχω ανοιχτό κ κάτι μαλακιες.

 

Ανοιχτό σημαίνει να κάνεις 15-20' μαξ και μετά να κατεβαίνεις για να κάνει και κάνας άλλος. Εσείς πάτε γυμναστήριο, εγώ που δεν πάω θα σας τα λέω αυτά;

 

Δε συμφωνώ με αυτή την τακτική αλλά στο μαγαζί τους είσαι, οφείλεις να σέβεσαι τους κανόνες τους. (δεν το λέω σε σένα προσωπικά κι ας χρησιμοποιώ δεύτερο ενικό, γενικά μιλάω).

 

Αν πηγαίνεις σε ώρα που έχει κόσμο μπορείς να κάνεις ΤΑΒΑΤΑ αεροβική που κρατάει 4'. Google it αν δεν ξέρεις τι είναι. Σπέρνει. Και αφήνει τον διάδρομο ανοιχτό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ παραξενο.Λοιπον,τον τελευταιο καιρο θελω να χασω 1-2 κιλα,και εχω ριξει παρα πολυ τον υδατανθρακα.Το θεμα ειναι οτι η ζυγαρια δεν πεφτει παρακατω και εχω προβληματιστει σε τι μπορει να οφειλετε.Ειναι σαν να μου λεει ¨ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ ΜΑΓΚΑ¨ :-D .Δεν πα να κοψεις φουλ τον υδατανθρακα ,σε αυτα τα κιλα θα μεινεις ,παρακατω δεν πας.Πρεπει να ειμαι στα 11% λιπος αυτη την στιγμη,παραπανω δυσκολο να εχω.

ε και συ, δεν τα κόβουμε αυτά μπαμ μπαμ. Σταδιακές μειώσεις. Ο οργανισμός σου μάλλον σοκαρίστηκε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτό σημαίνει να κάνεις 15-20' μαξ και μετά να κατεβαίνεις για να κάνει και κάνας άλλος. Εσείς πάτε γυμναστήριο, εγώ που δεν πάω θα σας τα λέω αυτά;

 

Δε συμφωνώ με αυτή την τακτική αλλά στο μαγαζί τους είσαι, οφείλεις να σέβεσαι τους κανόνες τους. (δεν το λέω σε σένα προσωπικά κι ας χρησιμοποιώ δεύτερο ενικό, γενικά μιλάω).

 

Αν πηγαίνεις σε ώρα που έχει κόσμο μπορείς να κάνεις ΤΑΒΑΤΑ αεροβική που κρατάει 4'. Google it αν δεν ξέρεις τι είναι. Σπέρνει. Και αφήνει τον διάδρομο ανοιχτό :)

 

Ανοιχτο; τι εννοουσε .

 

 

Ρε παιδια ειρωνικο-χιουμοριστικο fb status ειναι. :P think about it

καμμενο θα ελεγα αλλα νταξ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και συ, δεν τα κόβουμε αυτά μπαμ μπαμ. Σταδιακές μειώσεις. Ο οργανισμός σου μάλλον σοκαρίστηκε 

δε νομίζω να εννοεί οτι τον έκοψε απότομα , αλλα οι περισσότεροι για να κόψουν σε μονοψήφιο τον φτάνουν σχεδόν 0 (λεεεμε τώρα). Το σόμα σοκάρετε έτσι κ αλλιώς με απότομες αλλαγές , αφύσικες με αυτό που έχει συνηθίσει. Γιαυτό όταν πέσεις κάτω απο ενα bf για πρώτη φορά ειναι ποιο εύκολο να ξαναπέσεις όταν το επιδιώξεις και τούμπαλιν.  Μονοψήφια bf δεν ειναι normal για το σώμα και για να πάει 10-9-8% θα πρέπει να το πιέσει αρκετά . 

υπάρχουν κ άτομα που δεν χρειάζονται τέτοια ακρότητα με τους carbs για να πάνε εκεί κ υπάρχουν κ άλλοι που τρώνε κάθε μέρα junk food και ειναι σκαμμένοι με καλά κιλά , αλλα αυτοί ειναι μια άλλη ιστορία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να μου πεις την ιστορία τους ..... 

γιατί εγώ αν τρώω σαβούρα όχι μόνο σκαμμένη δεν θα είμαι, αλλά θα γίνω θωρηκτό αβέρωφ 

φοράω τσεμπέρι , ανάβω τζάκι για ατμόσφαιρα και ξεκινάω στα γρήγορα γιατι νυστάζω τρελά xD...

 

ήταν ενα παιδάκι που δεν έπαιρνε κιλά αλλα ηταν μονίμως γραμμωμένο

το λέγανε κόκαλα με κοιλιακούς και το μπούτι του ηταν σαν τον πήχη μου

λίπος δεν έβαζε αλλα ούτε και μυς και τότε αποφάσισε να ζητήσει βοήθεια απο τον ποιο τούμπανο , τον ποιο άγριο του γυμναστηρίου . του είχε κάνει εντύπωση όχι μόνο το look , τα κιλά που έβαζε αλλα κ το νευρο στις προπονήσεις 

 

ο κύριος χ του είπε άστο σε εμένα , σε φτιάξω γω 

-πάρε αυτά τα χαπάκια και τρώγε λες κ δεν υπάρχει αυριο (λέμε τώρα, όποιος δεν τρώει σχεδόν καθόλου αυτό το μεταφράζει σαν φυσιολογική μασα)

-τι , τι να τρώω?"

-οτι σου αρέσει

 

και το αδύνατο παιδάκι με τους κοιλιακούς έγινε ενας wannabe fitness model complete natoral 

 

η μαλακία που κάνουν είναι που ποστάρουν φωτογραφίες στο fb , βλέπεις 2011 λες α δεν γυμναζόταν 

βλέπεις 2012 λες πρέπει να είχε αρχίσει τρεξιματάκι αλλα σίγουρα όχι βάρη

βλέπεις 2013 και λες χμμμ , seems legit  

αλλα απ την άλλη αυτά τα είπαμε και τα ξαναείπαμε , ενα κατούρημα ειναι πολλοί και σβήσανε , θα κατουρήσουν κ θα συρρικνωθούν που λέμε, μετά απο λίγους μήνες finito la musica,  γιατι ότι φτιάχτηκε 100% έτσι θα γκρεμιστεί πανευκολα όταν δεν θα μπορεί να συνεχίσει έτσι 

 

γιαυτό το natural μένει , γιατι φτιάχτηκε με τις  ικανότητες μας , ίσως αν πάμε 35-40+ χρονών να ειναι ποιο δύσκολο απότι στα τα 30 μας πχ αλλα και πάλι ειναι μια ικανότητα που την έχουμε να φτάσουμε ακόμα και αν για κάποιο λόγο διακόψουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

180-200 γρ ρυζι-μακαρονια-πατατα(βρασμενα ολικης) στο μεσημεριανο και 100γρ στ βραδινο
+2-3 ολικης φετες τοστ
+40 γρ quaker το πρωι


ειναι υπερβολικος υδατανθρακας? να τον μειωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...