Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχεις το δίκιο σου bosei. Στην περίπτωσή μου, μιλάμε για 1,73 κι 77 κιλά for the record.

Καλή φάση ακούγεται το recomp. Έτσι κι αλλιώς απο άποψης διατροφής και γυμναστικής πλέον είμαι συνηθισμένος και δεν έχω και θέμα. Θέλει σκέψη βέβαια αν θα το υιοθετήσω.

 

Δήμητρα εδώ κι 6 μήνες ήμουν σε bulk. Δεν ξέρω γιατί σου έχει μπεί η ιδέα πως είμαι σε νηπιακό στάδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Έχεις το δίκιο σου bosei. Στην περίπτωσή μου, μιλάμε για 1,73 κι 77 κιλά for the record.

Καλή φάση ακούγεται το recomp. Έτσι κι αλλιώς απο άποψης διατροφής και γυμναστικής πλέον είμαι συνηθισμένος και δεν έχω και θέμα. Θέλει σκέψη βέβαια αν θα το υιοθετήσω.

 

Δήμητρα εδώ κι 6 μήνες ήμουν σε bulk. Δεν ξέρω γιατί σου έχει μπεί η ιδέα πως είμαι σε νηπιακό στάδιο.

Καλά ντε μη με δείρεις κιόλας 

μεταξύ μας, δεν το λες και προχωρημένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι είμαι προχωρημένος πουθενά. Απλά για καθαρούς μύες πιστεύω πως ανα εξάμηνο/εννιάμηνο είναι καλύτερα να γίνεται κι ένα cut. Αν με ενδιέφερε ο όγκος και μόνο δεν θα το σκεφτόμουν.

Αν τα ήξερα όλα ούτε θα ρωτούσα πράγματα όλο αυτόν τον καιρό ούτε τίποτα. Μαθαίνω. Απλά κάποια πράγματα πιστεύω πως είμαι σε θέση να τα διαχειρίζομαι όλο και καλύτερα όσο περνάει ο καιρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήμητρα γιατί υποθέτεις πως δεν έχω καθόλους μύες; Αν ήταν αυτό το θέμα θα ήξερα απο μόνος μου πως αυτό που επιχειρώ να κάνω είναι λάθος. 

Τέλος πάντων αυτό που επιχειρώ όπως προείπα δεν θα διαρκέσει πολύ ούτως ή άλλώς κι αργά η γρήγορα θα επιστρέψω στο bulk. 

Περί recomp δεν έχω εμπειρία κι αν μπορείτε να μου εξηγείσετε πως ακριβώς λειτουργεί (χάνω λίπος, κερδίζω μύες απο την πρώτη ματιά που έριξα σε google), θα βοηθούσε.

 

Φίλε το πόσο μυικό ιστό έχεις μόνο εσύ το ξέρεις, και κανείς δεν λέει αν έχεις η δεν έχεις. Σε γενικές γραμμές όμως όσοι ασχολούνται λίγο καιρό ( λιγότερο από 2 χρόνια) υπερεκτιμούν το πόσο μυική μάζα έχουν.

 

Αυτό σε συνδιασμό με την λέξη "γράμμωση" που χρησιμοποιείς. Κάνω γράμμωση δεν σημαίνει είμαι υποθερμιδικά ή χάνω λίπος. Γράμμωση σημαίνει ρίχνω το λίπος μου αρκετά χαμηλά για να φανεί γραμμωμένη η μυική μάζα από κάτω. Εκτός σπάνιων περίπτώσεων κάποιος που ασχολείται μόλις ένα χρόνο δεν έχει αρκετή μυική μάζα για να γραμμώσει χωρίς να μείνει πετσί και κόκκαλο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι είμαι προχωρημένος πουθενά. Απλά για καθαρούς μύες πιστεύω πως ανα εξάμηνο/εννιάμηνο είναι καλύτερα να γίνεται κι ένα cut. Αν με ενδιέφερε ο όγκος και μόνο δεν θα το σκεφτόμουν.

Αν τα ήξερα όλα ούτε θα ρωτούσα πράγματα όλο αυτόν τον καιρό ούτε τίποτα. Μαθαίνω. Απλά κάποια πράγματα πιστεύω πως είμαι σε θέση να τα διαχειρίζομαι όλο και καλύτερα όσο περνάει ο καιρός.

όλοι μας μαθαίνουμε, κανείς δεν γεννήθηκε με γνώσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικομ, μπορείς να μας δείξεις την όμορφη γαμπούλα σου χαλαρή; 

άκυρο , είχα που πατάω το αριστερό το δεξί πατάει κάτω, πάρε αυτή γιατι θα το ξεχάσω next time λολ

 

post-212651-0-19143800-1427715482_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Βέβαια διαφωνώ για τα πόδια 1 φορά/2 βδομάδες αλλά τέλος πάντων. Δικό σου σώμα...διαφορετικές απόψεις.

αν με έβλεπες live θα συμφωνούσες για τα πόδια, όχι οτι θα το κάνω και για καιρό έτσι , κανα 2 μήνες αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν με έβλεπες live θα συμφωνούσες για τα πόδια, όχι οτι θα το κάνω και για καιρό έτσι , κανα 2 μήνες αυτό. 

Περισσότερο με την λογική διαφωνώ. Οκ...είναι δυνατό σου σημείο...γιατί να μην παραμείνει ή να γίνει ακόμη πιό δυνατό. Επίσης με 1 φορά/2βδομάδες θα έχεις σίγουρα muscle breakdown στα πόδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο με την λογική διαφωνώ. Οκ...είναι δυνατό σου σημείο...γιατί να μην παραμείνει ή να γίνει ακόμη πιό δυνατό. Επίσης με 1 φορά/2βδομάδες θα έχεις σίγουρα muscle breakdown στα πόδια. 

δεν θα το έλεγα , οι μυς στα πόδια μου μένουν ως έχουν ακόμα και αν δεν τα γυμνάσω για μήνες (όπως πέρσι με 2 μήνες off λόγο εγχείρησης και μετά 2 μηνες++ off απο squat etc ) . Ο λόγος ειναι οτι δεν τα έφτιαξα όταν ξεκίνησα γυμναστική , τα έχω απο τότε που κουβάλαγα 130φευγα κιλά απλά ίσως παίρνουν λίγο παραπάνω τώρα , όχι τίποτα τρελό, γιαυτό είπα στο πόστ οτι "πήραν λίγο".  Τους έχω τόσα χρόνια που δεν με αποχωρίζονται έτσι ευκολα :P

θα προτιμούσα να ειναι στο επάνω μέρος βέβαια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το έλεγα , οι μυς στα πόδια μου μένουν ως έχουν ακόμα και αν δεν τα γυμνάσω για μήνες (όπως πέρσι με 2 μήνες off λόγο εγχείρησης και μετά 2 μηνες++ off απο squat etc ) . Ο λόγος ειναι οτι δεν τα έφτιαξα όταν ξεκίνησα γυμναστική , τα έχω απο τότε που κουβάλαγα 130φευγα κιλά απλά ίσως παίρνουν λίγο παραπάνω τώρα , όχι τίποτα τρελό, γιαυτό είπα στο πόστ οτι "πήραν λίγο".  Τους έχω τόσα χρόνια που δεν με αποχωρίζονται έτσι ευκολα :P

θα προτιμούσα να ειναι στο επάνω μέρος βέβαια 

Το είπα σε τελείως θεωρητικό επίπεδο. Δύσκολα να καταλάβεις/δεις διαφορά. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για να ανεβάσεις το άνω σώμα δεν χρειάζεται να "ρίξεις"/παραμελήσεις το κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ ίσως κρατήσω τα squat 1 φορά την εβδομάδα γιατι δεν ειναι μόνο για τα πόδια κ θα δω 
να σου πω είχα σκεφτεί πέρα απο το 5/7 να βάλω την 6η μέρα καθαρά squat/DL , μόνο αυτά όμως μία προπόνηση
θα το σκεφτώ γιατι δεν ειναι η κατάλληλη στιγμή για δραστικές αλλαγές το cutting , δεν μ αρέσει να αλλάζω πολλά πράγματα ταυτόχρονα για να βλέπω τι παίρνω κ χάνω απο κάθε τι που δοκιμάζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παιδες προχτες με βλεπει ο αδερφος μου, λεει ρε συ ψηλωσες; πως εγινε αυτο... λεω ιδεα σου θα ναι.

 

Αυτη την περιοδο κανω περιπου αυτο που εκανε ο αλεξ, τρωω πρωινο μετα μια μπανανα και αυγα.

 

Παω στην δουλεια κατα της 16:00 και αρχιζω να τρωω καθε δυο ωρες σχεδον μεχρι να σχολασω τελευταιο γευμα αν το πεις γευμα ειναι ενα γιαουρτι κατα της 24:00.

 

Αυτη την περιοδο κανω upper/lower split τεσσερων ημερων.

 

Πηγα να δοκιμασω παλι λιγο δυναμη αλλοι πρωινες προπονησεις δεν με μπουταρουν τοσο, απλα οταν βγαζω οχταρες ή εξαρες κυριως οχταρες μπορω να βγαλω ειδικα το τελευταιο σετ στα κιλα που θα το εβγαζα στα 3*5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας αρκετές εκατοντάδες σελίδες πιο πίσω και πιο συγκεκριμένα στην 1372,υπήρχε συζήτηση για ένα θέμα που με ενδιαφέρει και σχετίζεται με παπούτσια άρσης βαρών εν Ελλάδι.Δυστυχώς δε γνωρίζω ούτε εγώ κάποιο μαγαζί που να φέρνει adidas adipower,nike romaleos ή κάποιο άλλο ώστε να τα δοκιμάσω και να τα αγοράσω ή να παραγγείλω από eastbay.

Βρήκε μήπως κάποιο τέτοιο μαγαζί κανείς;

Για τα αντίστοιχα παπούτσια της admiral τι γνώμη έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...