Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

^^ 

Ωραίος,Πλάτη,φτερά και στήθος να ανοίξεις,βάλεις λίγο ακόμα και είσαι τέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alex, εννοείται ρε συ, γι'αυτό εστιάζω στα 5χλμ (και ίσως κάποια στιγμή πάω για τα 10). Οι μαραθωνοδρόμοι παραείναι skinny, ακόμα και για τα μέτρα μου :P

 

@revo, ναι κάπως έτσι το έχω κι εγώ στο μυαλό μου, αλλά λόγω τραυματισμών κτλ χαλάρωσα πολύ στο θέμα διατροφή και δεν είχα και όρεξη, οπότε δυσκόλεψε το πράγμα. Ευελπιστώ από δω και εμπρός με πιο σταθερό πρόγραμμα να μου ανοίξει και η όρεξη για να μπουν και τα αντίστοιχα κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος zak! Διατροφη θα φτιαξεις σιγα σιγα , λεω κι εγω να δωσεις βαση στο στηθος και πλατη -τραπεζοειδης να ρθουν ολα συμμετρικα. Παντως φαινεται δουλεμενο το σωμα σου, κ εισαι σε πολυ καλο σημειο!

 

Σου ευχομαι μακρια απο τραυματισμους

 

Εγω σημερα ξεκινησα το νεο προγραμμα, εκανα και ποδαρακια.. Παιζει να "κερδισα" κανα τραβηγματακι στους κοιλιακους θα δειξει αυριο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και χθες έκλεισα 1 χρόνο χωρίς νικοτίνη :D

 

Δεν έχω φώτο για αντιπαραβολή για το πως ήμουν πριν κολλήσω το "μικρόβιο" του fitness, αλλά η διαφορά σ'αυτόν τον 1 χρόνο είναι τεράστια και μάλιστα πολύ περισσότερο στην ποιότητα ζωής & ψυχολογία μου παρά στην εμφάνιση.

 

Αυτά είναι! Μπράβο! Συνέχισε, μόνο θετικά αποτελέσματα θα δεις!

 

@Prozac: Thanks man.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...τόσο κακιά στιγμή, που εάν έπεφτε 3 μέτρα πιο κάτω, μπορεί να την γλίτωνε μόνο με γρατσουνιές και μώλωπες...

Φίλε εγω έγω πάθει ατυχημα 3 φορές με το ποδήλατο στη ζωή μου και την γλίτωσα με 2-3 γρατσουνιές.

Εκτός απο την πρώτη που έκανα ραμματα στο μάγουλο κάτω απο το μάτι.

Την πρώτη φορά ήμουν 7 χρονών και ήμουν με το ποδήλατο και κρατούσα το ποδήλατο περπατώντας και σε μια στιγμή κοίταγα κάτω στο δρόμο.

Δεν είδα ένα αυτοκίνητο παρκαρισμένο και πάω και πέφτω σε μια μυτερή λαμαρίνα που προεξείχε .

Η λαμαρίνα με βρήκε κάτω από το μάτι στο μάγουλο.

Ευτυχώς ήμουνα κοντά στο σπίτι μου και με έιδε ο πατέρας μου και με πήγε στο νοσοκομείο και μου κάναν ράμματα.

Λίγο πιο πάνω να με είχε βρεί η λαμαρίνα ,θα έχανα το μάτι μου. Αγιο είχα Νο 1

 

Την δεύτερη φορά ,όταν ήμουν 17-18 χρονών ,σε μια κατηφόρα έτρεχα πάρα πολύ και δεν υπολόγισα σωστά και βλέπω την στροφή να πλησιάζει και καταλαβαίνω οτι αμα πατήσω φρένο είμαι νεκρός

.Δε πατάω φρένο λοιπόν και πάω και πέφτω πάνω στις μπάρες της στροφής.

παίρνω μια τούμπα και πέφτω κάτω στο δρόμο.

Μετά λιγα δευτερόλεπτα σηκώνομαι και αντιλαμβάνομαι οτι δεν έχω σπάσει τίποτα .

3-4 γρατσουνιές μόνο.

Ανακουφισμένος που δεν σκοτώθηκα γυρίζω στο σπίτι μου.Άγιο είχα Νο 2

 

Την τρίτη φορά ήταν πριν 2 χρόνια.πάλι με το ποδήλατο.

Ημουν σε κατηφόρα και έτρεχα πάλι στην Εθνική και φτάνοντας στην πολή εκεί που αρχίζει πάω να μπώ στο δρόμο για τον ποδηλάτοδρομο .

εκει χτύπάει η ρόδα του ποδηλάτου μου σε ένα ανοιχτό φρεάτιο

..εε παίρνω μία τούμπα πάλι και ...προσγειώνομαι αναμεσα στα 2 κολωνάκια του ποδηλατόδρομου .

Αν έπεφτα με το κεφάλι στο κολονάκι,θα ήμουν σε κανένα φέρετρο τώρα.

Πάλι την γλίτωσα με 3-4 γρατσουνιές .Αγιο είχα Νο 3 :shock:

 

Μετά απο αυτά λεώ να πάρω αυτοκίνητο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό είναι το μάθημα που πήρα μετά απο όλα αυτά .Οχι τρέξιμο στις κατηφόρες .Ακόμα και στις ισιάδες θέλει προσοχή


...ή θα μπορούσες να μην τρέχεις στις κατηφόρες.

 

(no offence, ε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεφτίλισα σήμερα αλλά εν μέρη δικαιολογημένα.Μετά την προπόνηση και το τρέξιμο πήγα supermarket.Τελικά για μεσημέρι ρούφηξα 2 γιαούρτια με ανανά,1 λίτρο γάλα,2 ζελέ και 500γρ σολομό.

 

 

DfOA1ds.jpg

 

Προσωπικά δεν βλέπω διαφορές,έχω βάλει 2-3 κιλά(ελπίζω καλά)...από 66 στα 69-70 και έχω χαλαρώσει κάπως την διατροφή.

Ένα μήνα τώρα έχω ανεβάσει τις θερμίδες με γάλα 1,5% μισό λίτρο.

Σκέφτομαι να κόψω εντελώς τα cheat βλέπε γύρους,σκεπαστές etc,,,εξάλλου έχω να φάω 2 βδομάδες. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι χάλασε το βίντεο? :) :-P ;-)

Αυτός που σε βοήθησε έπαιξε 120 κιλά τραπέζια στην δεύτερη?

Χαχα σε πειράζω σπεκτ θηρίο είσαι το ξέρω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον!! Maus και ολοι οι εμπειροι.. Για πειτε μες τη προπονηση τι μπορω να εχω να πινω για υποταση;; Ειχα καποια περιστατικα με θολωμα στα ματια και σημερα μου πε ο γιατρος οτι ειναι υποτασικα επεισοδια.

 

Περα απο καλο φαι λοιπο, φρουτα, λιγο παραπανω αλατι κλπ.. Μεσα στη προπονηση τι θα βοηθουσε; Εχω aminolast να παιρνα κατι να προσθετα εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...