Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαους οριστε και το βιντεο!

 

https://www.dropbox.com/s/oxddxzvfdpeml8x/20150706_5266.mp4?dl=0

 

ΥΓ: οι σφιχτηδες απο πισω σε 1 χρονο αν συνεχισουν να κανουν αυτο που κανουν τωρα θα ναι σακαταμενοι

Ποιους εννοεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μαους οριστε και το βιντεο!

 

https://www.dropbox.com/s/oxddxzvfdpeml8x/20150706_5266.mp4?dl=0

 

ΥΓ: οι σφιχτηδες απο πισω σε 1 χρονο αν συνεχισουν να κανουν αυτο που κανουν τωρα θα ναι σακαταμενοι

Ωραίος Σπεκτ. Η πρώτη έφυγε καλά. Εγώ σας θαυμάζω μόνο και που βάζετε τόσα κιλά στα χέρια σας. Εγώ αν δεν στηθώ καλά στον πάγκο και δεν είμαι και σε καλή μέρα μπορεί και με 90 κιλά να αρχίσει το τρέμουλο. 

 

Ποιούς σφίχτηδες λες ρε? Κάτι Αιθιοπάκια είναι μόνο από πίσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά και με τους αλτήρες μπορείς να κανεις παπάδες. Τοςο καιρό τους σνόμπαρα καθότι ειναι σπάσιμο το βάλε-βγάλε κιλά κι έτσι αποφάσισα να φτιάξω 2 πεντακιλους και 2 δεκακιλους για αρχή.

 

Πάντως τώρα που σφιξαν οι ζεστές η προπόνηση θέλει λίγο χαλάρωμα. Απο Σεπτέμβριο που θα μπω και σε φάση όγκου ξανά ο πολύς πόνος. Για τους επόμενους 2 μήνες κυρίως συντήρηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το σφιχτηδες ηταν ειρωνικο γιατι ειναι 4-5 πιτσιρικια 17χρονων με τον "τουμπανο" με το μπλε αμανικο να το παιζει δασκαλος. Καθονται 3-4 ωρες στο γυμναστηριο κανουν τα παντα καθε μερα με λαθος τεχνικη και κιλα που δεν αντεχουν.

 

θενκ γιου μπος! Να φανταστεις οταν πηγα ελεγα οτι θα κανω χαλαρα γιατι ημουν κουρασμενος απο χτες που ημουν ολη μερα θαλασσα και εκανα διαφορα.

 

Τα σημερινα στο gym ηταν 

επικλινη αλτηρες στα 45χ6

κατακλινη 90χ6

παγκο 125χ1.5(120χ2.5)

pull over αλτηρα 50χ6

 

αυτα ειναι τα μαξ που εκανα

 

ειδες οτι αλλαξα και το γκριπ ε? δεν με βολευει καθολου :P


νταξει γελασα με τον τελευταιο

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπεκτ είμαι δουλειά δεν μπορώ να το δω τώρα, θα το δω το βράδυ από το σπίτι! Τσίμπα το λαικ προκαταβολικά αλλά αν δεν μου αρέσει το βίντεο θα το πάρω πίσω στο λέω Χαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι gym...πριν μπω ζέσταμα για squat έρχεται παλικάρι και με ρωτάει να κάνει 1-2 σετ για ζέσταμα για δικέφαλα. Όχι μόνο χρησιμοποιήσε το squat rack ο αβλαβής...πήγε και σε failure γαμώ τον Δία στο ζέσταμά του με άδεια μπάρα. 

 

squat-rack-actually-curl-rack.jpg

 

In other news σήμερα έκανα 4 μονές στις άρσεις με 180, δηλαδή 4 πλάκες σε κάθε μεριά. Δεν ξέρω τι παίζει αλλά άλλες φορές δεν κοιτάνε στις άρσεις μου αλλά με το που μπουν 4 πλάκες shit is getting serious και έχω κοινό. 

 

Photo-30-07-2014-14-19-31.jpg


Μαλάκα σπεκτ πως κρατάς τόσο την ανάσα σου ? Εντωμεταξύ εγώ είμαι και little bitch και κάτω από 2 μέτρα δεν βουτάω γιατί πονάνε τα αυτιά μου και χέζομαι να κάνω αυτό με την μύτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτο με την μυτη λεγετε εξισωση και ειναι υποχρεωτικο αν θες να κατεβεις λιγο πιο βαθια απο 2-3 μετρα!

 

οσο για την ανασα ειναι πρακτις αλλα πιστεψε με τωρα δεν το χω καθολου! πριν κανα δυο καλοκαιρια που ημουν σε τελειως αλλη φαση και πηγαινα συχνα 2-3 λεπτα καθομουν! επισυς δεν βοηθανε οι μυς γιατι πιο πολυ μυες αρα πιο πολυ οξυγονο για να λειτουργησουν αρα λιγοτερο για μενα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μλκς, τι κάνουνε τα πιτσιρίκια; Δεν ξέρω αν πρέπει να τα θαυμάσω ή να φρίξω που έχουν τέτοια δύναμη+μυικότητα από τόσο νωρίς

 

Το βίδεο.

Δεν ξέρω αλλά αν δεν γίνουν elite level αθλητές εμένα χέσε με.

 

Εντωμεταξύ πόσο κ@υλωμένος παίζει να είναι ο πατέρας τους ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

απο οσο ξερω κατι τετοιες περιπτωσεις εκτος του οτι ειναι κατι σαν τις "ιδιοφυίες" εχουν καποια "ελειψη" στην μυοαστατινη η οποια ουσιαστικα ρυθμιζει το ποσο μπορουν να αναπτυχθουν οι μυες. Ετσι εχουν ανεπτυγμενη μυικη μαζα απο τοσο μικρη ηλικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που κάνουν να σηκώνονται στο μονόζυγο, να φέρνουν το κορμί παράλληλα στο έδαφος και να κάνουν κάμψεις, άμα το καταφέρω ποτέ θα έχω ολοκληρωθεί σαν αθλητής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...