Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οφείλω να παραδεχτώ κάτι στο οποίο ήμουν πολύ λάθος, και συγκεκριμένα την λήψη συμπληρώματος πρωτεΐνης. Μετά μόλις 1 μήνα και μια εβδομάδα όπου κρατάω την πρωτεΐνη ψηλά (200 γράμμάρια +) και έχοντας κάνει μόνο 2 αλλαγές στο όλο θέμα:

 

1. Πρωτεΐνη (25 γραμμ) με 300 ml γάλα πρωί, μετά την προπόνηση και αμέσως πριν πριν κοιμηθώ (3 φορές την μέρα δηλαδή)

2. Επαναφορά των drop sets σε όλα τα σετ (δεν τα ξανασταματάω που να χτυπιέστε. Bodybuilding = drop set ή super set τέλος). 

 

Σε αυτόν τον μήνα έχω βάλει 2.2 κιλά (από 80.8 που ήμουν τελευταία φώτο που είχα ανεβάσει απογοητευμένος στα 83). Το ποσοστό λίπους μου δεν έχει αλλάξει καθόλου αν και ειλικρινά νομίζω ότι έχει πέσει). Καμία σχέση με τις άλλες φορές που έβαζα τα κιλά και ήταν σχεδόν όλα λίπος.

 

Δεύτερο και σημαντικότερο, τα κιλά που κάνω ανεβαίνουν εξωπραγματικά για το επίπεδό μου ( σημείωση: επειδή powerlifting ασκήσεις δεν κάνω να πω ενδεικτικά ότι στην κλασική τροχαλία εμπροσθολαίμιες παίζω 90-95 κιλά x 8 ενώ στην τροχαλία καθιστός με κλειστή λαβή στα 100, shrugs με αλτήρες  50x 25 reps άνετα πλέον θα κάνω το jump στους 60ρηδες αλτήρες, όποιος κάνει αυτές τις ασκήσεις καταλαβαίνει ότι είναι τίμια κιλά δεν ανεβαίνουν από την μια εβδομάδα στην άλλη.. ).

 

Τον προηγούμενο χρόνο ήμουν κολλημένος σε συγκεκριμένα κιλά κ επαναλήψεις και progressive overload δεν πήγαινε άλλο ακόμα και όταν ήμουν 85 κιλά είχα μείνει κολλημένος στα ίδια ένα χρόνο σχεδόν.. Τώρα σε ένα μήνα μόλις ανεβάζω κιλά κάθε 2 weeks, είναι όπως ξέρω γω τους πρώτους μήνες που έκανα προπόνηση. Όσο για ενέργεια κτλ εντάξει πάντα η προπόνηση μου ήταν στο max (όλα τα σετ μου έχουν "hard" failure, δηλαδή επανάληψη που τελίωνει μισή, όχι failure στην θεωρεία) αλλά τώρα σηκώνω και περισσότερα κιλά, και κρατάω και τα drop set σε υψηλότερα κιλά και κρατάω τα διαλείμματα μικρότερα από πριν.

 

θα κάνω ride το τρένο και θα συνεχίζω να ανεβάζω βάρος και όπου με βγάλει.. σε κάνα 6 μηνο βλέπουμε. Τώρα πέραν της πλάκας μια Α εμπειρία την έχουμε, αυτό που παίχτηκε δεν το περίμενα με καμία παναγία... σαν δοκιμή για την πλάκα το ξεκίνησα.. ελπίζω να μην είναι φάση που έτυχε και κρατήσει μόνο αυτό το μήνα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ο μυς μεγαλώνει με πρωτεΐνη! Ξέρεις τι είναι να του δίνεις το Μαξ τρεις φορές την ημέρα ρε φίλε?? Που πήγαινες με βέλη στον πόλεμο.. Το βράδυ πριν κοιμηθείς να την παίρνεις με νερό όχι τε γάλα να βάλεις ακόμη καλύτερα κιλά! Μια συνήθεια είναι η γεύση! Ωραίος αλεξ

 

Εγώ εδώ και κάνα χρόνο το μόνο συμπλήρωμα που παίρνω είναι ωμέγα3! θα ξαναμπώ στο φάρμακο μου φαίνεται θα πάρω καμία πρωτεΐνη..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, το γάλα που παίρνω maus είναι χωρίς λακτόζη δεν έχει carbs (λίγο έχει), και το βράδυ την πίνω μισό νερό μισό γαλά. Δεν νομίζω θα κάνει τρομερή διαφορά μωρέ, με νερό είναι σίχαμα :D

 

Α επίσης γενικά μετά τις 8 το βράδυ δεν παίζουν σχεδόν καθόλου carbs πλέον. Το βραδινό είναι σουβλάκι κοτόπουλο στην ψηστιέρα με ντομάτα και αγγούρι 2-3 ώρες πριν τον ύπνο (χωρις λάδια κτλ). Πρωτεΐνη αμέσως πριν την πέσω. 

 

τελείως bro καταστάσεις πάντως το παραδέχομαι... χάλασα και εγώ ρε πουστη

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε παίχτη. Δεν νομίζω ότι θα πάρω οτιδήποτε άλλο (χωρίς να αμφιβάλω ότι δουλεύει η κρεατίνη έτσι, είναι αποδεδειγμένο), η λογική είναι ότι ότι παίρνω μόνο κάτι που θα μπορώ να παίρνω εφόρου ζωής (δεν τα ξανασταματάω τα βάρη) και θέλω επίσης να είναι υποκατάστατο τροφής, όχι κάτι που θα ήταν αδύνατο να το πάρεις φυσιολογικά από τροφή. 

 

Και την πρωτεΐνη θα προτιμούσα να μην την είχα πάρει και να είχα ανέβει σε αυτά τα νούμερα (γραμμαρίων πρωτεΐνης) με φαΐ αλλά μοσχαρίσια μπριζόλα με την τσίμπλα στο μάτι το πρωί δεν τρώγεται :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλκ μαους, τι άσκηση αυτή για τους ώμους; triple Maous την ονόμασα :) πολύ πολύ ζόρικη, άλλη μια φορά και μπαίνω σε λίστα αναμονής για μεταμόσχευση ωμων. Μπράβο ρε φίλε, πολύ τη γούσταρα!

 

Γενικά σήμερα ήταν καλή μέρα καθώς στο δωμάτιο με το αρκουδίσιον και τους αλτήρες που έδειξα σε προηγούμενη φωτό μπόρεσα, μετά απο μήνα σχεδόν, να βγάλω δυνατή προπόνηση, στο 100% της απόδοσης, με σούπερ σετ, ντροπ σετ κι όλα τα λοιπά καλούδια. Το καταφχαριστηθηκα! Ήμουν φουλ ενέργεια και καλή διάθεση μετά, η γυναίκα μου νόμιζε ότι πήγα με άλλη :) απο μια άποψη αυτό έγινε αλλά μόνο όσοι προπονούνται ξέρουν την καβλα που βγάζει μια καλή προπόνηση!

 

Μια ερώτηση: αυτή την άσκηση που συνδυάζει πους απ με κωπηλατικη. Τι ρόλο βαράει; Ειναι αποδοτική; Ρωτάω γιατί σκέτη κωπηλατικη κάνω με αλτήρες 4 φορές το βάρος αυτών που αντέχω όταν τη συνδυάζω με πους απ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι σαν δισετ στήθος πλάτη δες την , μια χαρα άσκηση ειναι δουλεύει πολύ τους σταθεροποιητές μύες μιας και τους χρησιμοποιείς πολύ για να κρατιέσαι σταθερός , πολυ καλη ειναι !

 

η άσκηση με τους ωμους το ξερα οτι θα σ αρεσει -ειναι για σένα-  και εχει κ συνεχεία ! οταν τελειώνεις λοιπον

πιεσεις - εκτασεις - προτασεις

και εχεις μείνει με τους πιο μικρούς αλτήρες (ακομη και 2κιλους) κρατα τα χερια σου ανοιχτα (σε φαση όπως ειναι ο χριστός σταυρωμένος) και κουνά τα κυκλικά γύρω γύρω 5 δεύτερα απο πάνω προς τα κάτω  και 5 δευτερα απο κάτω προς τα πανω ! ελπιζω να κατάλαβες , βαριέμαι να τραβαω αλλα μπορει να ανεβασω βιντεακι καποια στιγμή , δεν θελω να φαίνεται πρόσωπο θα δω πως θα το κάνω ! δοκίμασε την  οπως σου λεω παρα πολυ καλη τζον ..

                                                      ---------------------------------------------

Καλα αλεξ αν πάρεις κ κρεατινη θα νομιζεις οτι πήρες αναβολικά , πύραυλος μιλάμε θα γινεις

εδω με μια  πρωτεινουα και επειδή ο οργανισμός σου ειναι παρθένος σε τόσο μεγάλη  ποσότητα καθαρής και  αφομοιώσιμης πρωτεΐνη είδες πως νιώθεις !! τούρμπο !

η γνώμη για κρεατίνη ειναι , νοπ! με την καμιά .. δεν την χρειάζεσαι ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μάγκες βρήκα μια πρωτεΐνη σε bulk συσκευασία κ άγευστη , λέτε να είναι whey ή θα έχει τίποτα ζάχαρες μέσα?

Tren-ace-Trenbolone-Acetate-CAS-No-10161


3950938.jpg
 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μάλλον για αυτην την ενέσιμη πρωτεΐνη μιλούσανε τα παιδιά που είχες ακούσει πιο παλιά   :-)

καλά μη παίρνεις κ όρκο , έχω ακούσει συζήτηση κ λέει το ένα στο άλλο "ρε θα πάω να πάρω κρεατίνα" και να απαντάει το άλλο "όχι αναβολικά απο τώρα , κάτσε κανα δυο τρεις μήνες να αρχίσεις να τουμπανιάζεις κ μετά να κάνεις μπαμ"
#hueheuehueheuehu

 

trenbolone και εγω μεγαλη αγαπη παντοτινη.Αν και εχουμε χρονια να τα πουμε καποια στιγμη.....

θα το δοκιμάσω σε καμια 10-15ριά χρόνια που θα έχει πέσει η φυσική μου testo κ ίσως έχω κάνει κ κανα παιδί (ή θα έχω αποφασίσει οτι δεν θέλω) οπότε δε θα με νοιάζει τόσο αν γίνει καμια στραβή 
αχαχχαχχα
προς το παρών θα κοιτάξω να πάρω καμια whey σε κανα 10ρι μέρες που θα μπουν τα φράγκα γιατι σιχάθηκα τα αυγά , για πρωινό κλπ ωραία ειναι , για να τα έχω μαζί μου καλοκαιριάτικο μπααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφείλω να παραδεχτώ κάτι στο οποίο ήμουν πολύ λάθος, και συγκεκριμένα την λήψη συμπληρώματος πρωτεΐνης. Μετά μόλις 1 μήνα και μια εβδομάδα όπου κρατάω την πρωτεΐνη ψηλά (200 γράμμάρια +) και έχοντας κάνει μόνο 2 αλλαγές στο όλο θέμα:

 

1. Πρωτεΐνη (25 γραμμ) με 300 ml γάλα πρωί, μετά την προπόνηση και αμέσως πριν πριν κοιμηθώ (3 φορές την μέρα δηλαδή)

2. Επαναφορά των drop sets σε όλα τα σετ (δεν τα ξανασταματάω που να χτυπιέστε. Bodybuilding = drop set ή super set τέλος). 

 

Σε αυτόν τον μήνα έχω βάλει 2.2 κιλά (από 80.8 που ήμουν τελευταία φώτο που είχα ανεβάσει απογοητευμένος στα 83). Το ποσοστό λίπους μου δεν έχει αλλάξει καθόλου αν και ειλικρινά νομίζω ότι έχει πέσει). Καμία σχέση με τις άλλες φορές που έβαζα τα κιλά και ήταν σχεδόν όλα λίπος.

 

Δεύτερο και σημαντικότερο, τα κιλά που κάνω ανεβαίνουν εξωπραγματικά για το επίπεδό μου ( σημείωση: επειδή powerlifting ασκήσεις δεν κάνω να πω ενδεικτικά ότι στην κλασική τροχαλία εμπροσθολαίμιες παίζω 90-95 κιλά x 8 ενώ στην τροχαλία καθιστός με κλειστή λαβή στα 100, shrugs με αλτήρες  50x 25 reps άνετα πλέον θα κάνω το jump στους 60ρηδες αλτήρες, όποιος κάνει αυτές τις ασκήσεις καταλαβαίνει ότι είναι τίμια κιλά δεν ανεβαίνουν από την μια εβδομάδα στην άλλη.. ).

 

Τον προηγούμενο χρόνο ήμουν κολλημένος σε συγκεκριμένα κιλά κ επαναλήψεις και progressive overload δεν πήγαινε άλλο ακόμα και όταν ήμουν 85 κιλά είχα μείνει κολλημένος στα ίδια ένα χρόνο σχεδόν.. Τώρα σε ένα μήνα μόλις ανεβάζω κιλά κάθε 2 weeks, είναι όπως ξέρω γω τους πρώτους μήνες που έκανα προπόνηση. Όσο για ενέργεια κτλ εντάξει πάντα η προπόνηση μου ήταν στο max (όλα τα σετ μου έχουν "hard" failure, δηλαδή επανάληψη που τελίωνει μισή, όχι failure στην θεωρεία) αλλά τώρα σηκώνω και περισσότερα κιλά, και κρατάω και τα drop set σε υψηλότερα κιλά και κρατάω τα διαλείμματα μικρότερα από πριν.

 

θα κάνω ride το τρένο και θα συνεχίζω να ανεβάζω βάρος και όπου με βγάλει.. σε κάνα 6 μηνο βλέπουμε. Τώρα πέραν της πλάκας μια Α εμπειρία την έχουμε, αυτό που παίχτηκε δεν το περίμενα με καμία παναγία... σαν δοκιμή για την πλάκα το ξεκίνησα.. ελπίζω να μην είναι φάση που έτυχε και κρατήσει μόνο αυτό το μήνα.

Μπραβο Αlex ασε τα γαλατα  ετσι και αλλιως ειναι αηδια  και τα αλλα τα σατανικα που εκανες :P .Ειναι θεμα χρονου να φτασεις τον στοχο σου  γιατι εχεις αυτοπειθαρχια οχι σαν την Μαργαριτα που εχει γινει μεγας χορηγος στα Friday's  αχ0χ0α0χα0

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κανα 2 εβδομάδες είχα μια ενόχληση στην δεξιά ωμοπλάτη σαν τράβηγμα? ένιωθα τρύπημα λες κ είχα καρφί και δεν μπορούσα να πάρω βαθιά ανάσα, υπέθεσα οτι ηταν απο τον ανεμιστήρα κ τα ac αφού ιδρώνω κ μπαίνω σε ac(λεωφορεία , δουλειά) κάθε μέρα, σα να καλυτερεύει αλλα δεν φεύγει. 
σήμερα εκεί που έκανα προπόνηση ώμων προς το τέλος που έκανα όρθια κωπηλατική νιώθω ένα τράβηγμα σε όλη την πλάτη στο επάνω μέρος αλλα και στις δύο πλευρές και έπαθα το ίδιο και τώρα δεν βολεύομαι ούτε καθιστός ούτε όρθιος  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Αlex ασε τα γαλατα ετσι και αλλιως ειναι αηδια και τα αλλα τα σατανικα που εκανες :P .Ειναι θεμα χρονου να φτασεις τον στοχο σου γιατι εχεις αυτοπειθαρχια οχι σαν την Μαργαριτα που εχει γινει μεγας χορηγος στα Friday's αχ0χ0α0χα0

Λεω να παιξω ογκο τη νεα σεζον με χορηγό fridays.. Μια μερα Parmesan crusted chicken μια μερα ribs και μια jack Daniels... Φουλ πρωτεινη κ εγω σα τον Αλεξ!!

Και για υδατανθρακα Vincenzo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...