Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχολή περσοναλ τρεινινγκ με 50 άτομα μόνο στο ένα από τα δύο τμήματα και το 80% κάπνιζε να ουμ...

Και υποτίθεται ή γυμναστική είναι κάτι που θα κάνουν μια ζωή μιας και επέλεξαν να το κάνουν επάγγελμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

γιαννη για σενα

 

 

για κάποιο λόγο όποτε τα βλέπω σκέφτομαι πως θα ήταν να πατάς ένα καρφί τρέχοντας.. θα μου πεις και με παπούτσι θα σου μπει στο πόδι αλλα δεν ξέρω, αυτά μου δίνουν μια αίσθηση έξτρα unsafe 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη δίνει η τιμή τους Στιβεν, τα βρίσκω overpriced (ολα τα μινιμαλ παπουτςια) χωρια που έχω τα adizero που ανήκουν στην ομάδα των minimal shoes και θα μείνω με αυτά ενα διάστημα, να δω αν τελικά θα κρατήσω αυτό το στυλ τρεξίματος. Αν πράγματι κρατήσω το barefoot running θα πάω για τα vibram fivefingers.

 

Μια που λέμε τρέξιμο, βαρέθηκα να οδηγάω 11χλμ για να τρέχω στην παραλία. Θα μείνω εδώ στο σπίτι και θα δοκιμάσω να ανεβοκατεβαίνω τα σκαλιά. Διάβασα πολύ καλά λόγια -σε αντίθεση με το κράξιμο που μου ριξες για τους κινδύνους της παραλίας- όποτε θα δω τι παίζει με αυτό. Θα δοκιμάσω ξυπόλυτος ´η με χοντρές κάλτσες εκτός κι αν γλιστράνε.

 

Για τα αναβολικά που λέγατε. Σε μια έρευνα που έγινε σε ποδηλάτες και παρουσιάζεται στο βιβλίο run, cheat (κάπως έτσι ειναι ο τίτλος, δε θυμάμαι ακριβώς), οι μισοί θα έπαιρναν μια ουσία που θα τους έκανε πρωταθλητές για πέντε χρόνια κι ας πέθαιναν ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ! Τι να πει κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη κανε κατι σταθερα, εσυ μεσα σε δυο εβδομαδες αλλαξες τοσες γνωμες οσες μια γυναικα οταν θελει να βγει εξω και δεν ξερει τι να βαλει.

 

Η ουσια ειναι μας πιανει η απαθεια γι αυτο που θελουνε να κανουνε, να οουμε θα παω, οτι βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω κάτι σταθερά: βάρη. Στην αεροβικη ψάχνομαι.

 

Το έχω ξαναγράψει πως μόνο άμα γουστάρεις καργα αυτό που κανεις θα δώσεις το 100%. Μέχρι να το βρω θα δοκιμάζω πράγματα. Στατικό ποδήλατο δε με άρεσε, θέλω να είμαι έξω (για τον ίδιο λόγο έφαγε χ και ο διάδρομος στο τζιμ). Η παραλία που αρεςε (δεν τρελάθηκα κιόλας ομως) ειναι μακριά, επομένως θα δοκιμάσω κάτι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που πάντα είχα απορία είναι γιατί ένα ερασιτέχνης αθλητής να πάρει αναβολικά; Tόσα πολλά μπορεί να του δώσουν τα οποία δεν μπορεί να τα αποκτήσει με προπόνηση, καλή διατροφή και συμπληρώματα; Δλδ σε ανεβάζουν τόσο πολύ σε επίπεδο που είναι worth it να διακινδυνεύσεις τη ζωή σου και ειδικά παίρνοντας κάτι το οποίο είναι σε πειραματικό στάδιο;

Η short version απάντηση είναι πολύ απλά "ναι". Το θέμα είναι αν εσύ θεωρείς ή νιώθεις ότι το έχεις σοβαρά ανάγκη να φτάσεις σε αυτό το επίπεδο. Αν έχει τόσο σημασία για εσένα να γίνεις 'κτήνος' ναι θα πάρεις αναβολικά γιατί δε γίνεται αλλιώς.

 

Οπότε η σωστή ερώτηση δεν είναι αν αξίζουν τα αναβολικά (Γι αυτό που κάνουν αξίζουν) αλλά τι θέλεις εσύ να πετύχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμενα μ αρεσουν τα adizero (εχω τα boston boost) που ειναι minimal :) αλλα τα δικα μου τα ποδια θελουν μεγαλυτερη προστασια και στο 5ρι με πονεσε το ποδι που τα φορεσα. Γι αυτο τα κραταω για βολτες και πηρα δευτερο nimbus για τρεξιματακι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για μενα ειναι αδιανοητο που ο κοσμος ακομη καπνιζει. Το αλκοολ παει στο διαολο πινεις φτιαχνεις κεφαλι κατι παει και ερχεται τσιγαρο ομως δεν προσφερει τιποτα περα απο καρκινο!

 

Και εννοειται οτι πλεον ολοι ξερουν τι προκαλει

Οχι μόνο καπνίζει αλλά αυξάνεται συνεχώς. Σε μπαράκια σπάνια θα βρεις παρέες που να μην καπνίζει κανείς. Ότι χειρότερο υπάρχει και η μαλακια είναι ότι το τρώμε και εμείς στη μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω κάτι σταθερά: βάρη. Στην αεροβικη ψάχνομαι.

 

Το έχω ξαναγράψει πως μόνο άμα γουστάρεις καργα αυτό που κανεις θα δώσεις το 100%. Μέχρι να το βρω θα δοκιμάζω πράγματα. Στατικό ποδήλατο δε με άρεσε, θέλω να είμαι έξω (για τον ίδιο λόγο έφαγε χ και ο διάδρομος στο τζιμ). Η παραλία που αρεςε (δεν τρελάθηκα κιόλας ομως) ειναι μακριά, επομένως θα δοκιμάσω κάτι αλλο.

Δοκίμασες tabata η κάτι τέτοια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...