Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία ώρα και 10 λεπτά μαζί με το ζεσταμα και την ρύθμιση στα βαρακια. Τα έκανα ζευγαρακια 10 επαναλήψεις επί 3 σετ.

 

Μεθαύριο πάλι.

 

 

Ααααα κάτι εναλλακτικό των pull ups; Με το ζόρι έκανα 4.

Το εναλλακτικό που έρχεται στο μυαλό μου είναι ακριβό, οπότε πάμε με εξοπλισμό σπιτιού.

 

Βάλε μία καρέκλα από κάτω για να κάνεις jackknife pull-ups και όσο προχωράς απομάκρυνέ την ενώ ακουμπάς τα πόδια σου πάνω.

 

 

Αν και τα 4 καλά είναι για αρχή. Συνέχισέ το.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τώρα που έπιασα και γω τους στόχους μου ας βάλω μια φώτο

 

 

Για 40+ μες τους στόχους μου είμαι  :-D Χρόνια πολλά τεντιμπόηδεςκαι  ~ και του χρόνου με νέους στόχους 

attachicon.gifPage1.jpg 

 

Στόχος είναι τα λεφτά!  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ξέφυγα και εξαφάνισα ένα σωρο κουλούρια... Από σήμερα ξεκίνησα δυναμικά και πάλι. Τέλος οι βλακείες... :P Αυτά (ήθελα απλά να πω τον πόνο μου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιον να μου δείξει. Αλλά έχω βρει κάποια βίντεο από άτομα που για μένα τα δείχνουν σωστά.

 

Πχ dominikSKY:

 

@1:19 Δείχνει μαζί και τις λάθη που πρέπει να αποφεύγονται:

Να προσέχεις με αυτά τα στρογγυλά του διαβόλου. Ακόμη δεν έγιανε η μέση σου και συ......  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσέχεις με αυτά τα στρογγυλά του διαβόλου. Ακόμη δεν έγιανε η μέση σου και συ...... ;p

Δεν έγιανε. Είχα δοκιμάσει πριν κάποιους μήνες και τα μπανίζω έκτοτε. Επανέρχομαι όμως.  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει και σε κανεναν αλλον κρακ το στηθος του στη μεση οταν φτερνιζεται ?

 

 

Το γκουγκλαρα λιγο και ελεγε it's time for you to lay off the bench press. λολ :lol:

 

 

Gon, τι παιζει με το elemental skill στο avatar σου? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάμποσα χρόνια που ασχολούμουν, είχαμε σε μια μεριά του dojo τέτοια ,καθώς και ένα πανί χοντρό που κρεμόταν από το ταβάνι σαν σχοινί.

'Οταν ακούω καμιά φορά αρνητικά σχόλια για το bodyweight, χαμογελάω συγκαταβατικά  :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει και σε κανεναν αλλον κρακ το στηθος του στη μεση οταν φτερνιζεται ?

 

 

Το γκουγκλαρα λιγο και ελεγε it's time for you to lay off the bench press. λολ :lol:

 

 

Gon, τι παιζει με το elemental skill στο avatar σου? :P

Αυτό παίζει να μου είχε τύχει μόνο μία φορά στη ζωή μου μετά από 5x5 αφού το είχα αφήσει για κανένα χρόνο. Περίεργο να το κάνει συνέχεια.

 

Είναι ό,τι μου έχει απομείνει αυτό το skill. Το κακό είναι ότι από μόνος μου δε μπορώ να το cast-άρω. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό παίζει να μου είχε τύχει μόνο μία φορά στη ζωή μου μετά από 5x5 αφού το είχα αφήσει για κανένα χρόνο. Περίεργο να το κάνει συνέχεια.

 

Είναι ό,τι μου έχει απομείνει αυτό το skill. Το κακό είναι ότι από μόνος μου δε μπορώ να το cast-άρω. :D

χαχαχχα i feel you.Ασχολιομουν και 'γω με το εν λογω παιχνιδι και λεω να ξαναρχισω για να περασει η ωρα.

 

Ας μη βγουμε οφτοπικ ομως :P

 

5x5 τι εννοεις? ματσ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρίχτε ιδέες από αερόβια αθλήματα. Λέω να κάνω διάλλειμα από το τρέξιμο. Έπηξε ο εγκέφαλος 2 χρόνια τώρα. Θέλω αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχχα i feel you.Ασχολιομουν και 'γω με το εν λογω παιχνιδι και λεω να ξαναρχισω για να περασει η ωρα.

 

Ας μη βγουμε οφτοπικ ομως :P

 

5x5 τι εννοεις? ματσ?

Ναι σε παιχνίδι ποδοσφαίρου. Άνοιξα τα χέρια μου για να τεντωθώ και άκουσα ένα κρακ στη μέση του στήθους μου. Δεν το ξεχνάω, αλλά δεν το έχω ξαναπάθει, ούτε θυμάμαι κάποιον άλλον να το έχει πάθει. Και δεν πας σε κανά γιατρό να στο δει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ωρα να ανακεφαλαιωσω το προγραμμα μου

λοιπον

pull ups με 30kg 5reps-3set για πλατη

front lever hold 2-5sec-2set για πλατη ,κοιλιακους

close grip chin ups 30kg 4rep-3set για δικεφαλους

handstand push ups με full range of motion +6kg 1rep-3set για ωμους και τρικεφαλλα

full planche push ups 1rep-4set για ομους και τρικεφαλα γενικα για ολο το σωμα!

one leg pistol squat +20kg 1rep-3set για τα ποδια+αλλες ασκησεις για τα ποδια οπως το squat jumb και αλλα τετοια :)

ο αμεσος στοχος μου (τους επομενους 2μηνες)ειναι να αυξησω κατα 100% τα reps των ασκησεων,για να δουμε!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η επέκταση του γυμναστηρίου μου ... βλέπω και τους αλτήρες  αλλού...πάλι θα ψάχνομαι σήμερα που είναι τι ... άντε καλή σεζόν σε μας που ξεκινάμε σήμερα 13131623_553047418209304_483164050351444

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...