Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tumblr_lmputme3co1qa6q7k_large.png

 

:D

 

Εντάξει όπως είπα οι τραυματισμοί είναι πονεμένη ιστορία, είναι λογικο να είμαι λίγο πιο touchy με το θέμα απο κάποιον που δεν έχει πάθει τιποτα ακόμα. (νταξει παρεξήγηση)

 

Ειδικά φέτος που ξαναξεκίνησα οι πρώτοι 2 μήνες είχα πέσει σχεδόν κατάθλιψη που έκοβα προπονήσεις στην μέση απο πόνο, δεν μπορούσα να γυμνάσω τις μισές μυικές ομάδες, ξυπνουσα τα βράδια κτλ.. Τώρα είμαι super happy που δεν πονάει τίποτα ουτε στην προπόνηση ούτε μετά και δουλεψα πάρα πολύ με όλα τα εργαλεία που είχα στην διαθεσή μου (και μηχανήματα) για να γυμνάζω τα πάντα χορίς πόνους. 

 

Μιλάμε μπορεί να κάνεις κοπηλατική με κλειστή λαβή και να πεθάνεις και να κάνεις ανοιχτή λαβή και να είσαι jet, θέλει πολύ ψάξιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

είσαι όντως 1,87 όπως διαβασα πιο πάνω η διάβασα λάθος? Το ξέρεις οτι αν εισαι 1.87 και 71 κιλα μπορείς να βάλεις 5 κιλα μυικής μάζας αν φτερνιστείς λιγο πιο δυνατα απο το κανονικό έτσι?

 

Εννοείς αν τρώω σωστά και γυμνάζομαι έτσι; Θα φανεί, σε 4 εβδομάδες -μαξ- τελειώνει η υποθερμιδική και αρχίζω ελαφρως υπερθερμιδική για να βάλω κιλά.

 

Γιν, ήσουν πάντα αγοροκόριτσο; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτός είσαι ρε; Εχθές έφαγα μπισκότο μετά από τρεις μήνες i'm still drooling godammit.

Δεν σε χαλασε που εκανα epic την Κυριακη και εφαγα βαφλα με παγωτο (4 μπαλες)  ,κοντευα να ξεχασω πως ειναι η γευση του παγωτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς αν τρώω σωστά και γυμνάζομαι έτσι; Θα φανεί, σε 4 εβδομάδες -μαξ- τελειώνει η υποθερμιδική και αρχίζω ελαφρως υπερθερμιδική για να βάλω κιλά.

 

Γιν, ήσουν πάντα αγοροκόριτσο; :P

 

Εξαρτάται τι εννοείς αγοροκόριτσο.

 

Αν πρέπει να γράφω "χιχιχιχι" και να παίζω με τις μπούκλες μου για να είμαι γκόμενα ναι, ήμουν πάντα. 

 

Δεν σε χαλασε που εκανα epic την Κυριακη και εφαγα βαφλα με παγωτο (4 μπαλες)  ,κοντευα να ξεχασω πως ειναι η γευση του παγωτου.

 

Σκατά να φας!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς αν τρώω σωστά και γυμνάζομαι έτσι; Θα φανεί, σε 4 εβδομάδες -μαξ- τελειώνει η υποθερμιδική και αρχίζω ελαφρως υπερθερμιδική για να βάλω κιλά.

 

Γιν, ήσουν πάντα αγοροκόριτσο; :P

 

Εννοείται οτι τρώς σωστά και γυμνάζεσαι , αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι αν κανεις το ίδιο προγραμμα και διατροφή με έναν προχωρημένο αυτός σε 6 μήνες θα βάλει 1 κιλό μυικής μάζας ενώ εσυ θα βάλεις 5-7...και πας να κόψεις ενα κιλό λίπους και πάνε τζάμπα τα squat γιατί δεν τρώς μετα...

 

η υποθερμιδική στην καταστασή σου είναι εγκλημα κατ εμε. Δωσε φαι και πόνο.. Ισοθερμιδική στην χειρότερη περίπτωση. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2425461/Mother-causes-social-media-storm-posting-pictures-weightlifting-EIGHT-months-pregnant.html

 

Πέτυχα comment

 

What the fuck is wrong with them?

 

the kid is going to be crazy strong

 

 

Smirk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται οτι τρώς σωστά και γυμνάζεσαι , αυτό που θέλω να τονίσω είναι οτι αν κανεις το ίδιο προγραμμα και διατροφή με έναν προχωρημένο αυτός σε 6 μήνες θα βάλει 1 κιλό μυικής μάζας ενώ εσυ θα βάλεις 5-7...και πας να κόψεις ενα κιλό λίπους και πάνε τζάμπα τα squat γιατί δεν τρώς μετα...

 

η υποθερμιδική στην καταστασή σου είναι εγκλημα κατ εμε. Δωσε φαι και πόνο.. Ισοθερμιδική στην χειρότερη περίπτωση. 

 

Ωστόσο:

 

 

με 19% λίπος δεν αρχίζεις όγκο μεγάλε. Πρέπει να το ρίξεις κάτω απο 14% Σωσε μια φωτογραφία στο pc σου απο τον browser (ctrl + print screen) καντην paste στο paint και save. μετα καντη attached

 

επίσης το λίπος είναι δυσκολο να το μετρήσεις μόνο με το μάτι , ας πούμε οτι αν δεν φαίνονται καλά οι κοιλιακοί σου καλύτερα μην αρχίζεις όγκο. 

 

 

Δηλαδή, είναι λάθος αυτή τη στιγμή να πάω για όγκο (+7 με 10 κιλά), μέχρι τον Μάρτη, και μετά να αρχίσω "στέγνωμα" για να φύγει το λίπος και να πάω στο 14%;

 

 

Ναι . Κάνε recomposition η υποθερμιδική μέχρι το 14 (τουλάχιστον) και μετά αρχίσε όγκο. 

 

Κοίτα τι παίζει, το λίπος για να μην χάνεις μυική μάζα πρέπει να χάνεται αργα. Πολύ αργα (μιλάμε για 1 κιλό τον μήνα 2 αν ξέρεις πολύ καλά τι και πως το κάνεις). Αν μετά τον όγκο καταλήξεις 25% λίπος και τρέχεις να χάσεις 10 κιλά και τα χάσεις σε 2-3 μήνες να "γραμμώσεις",  κάνεις μια ωραία τρυπα στο νερό όπως κάνει πολύς κόσμος καθώς θα χάσεις και την μισή μυική μάζα που έβαλες με κόπο.

 

Ογκος αρχίζει στο 13% (πχ ανάλογα με στόχο αλλος αρχίζει στο 9-10%) τελιώνει στο 17% και μετα χάνεις ενα τρίκιλο αργα αργα σε 2-3 μήνες και έχεις κρατίσει όλη την μυική σου μάζα στο 13% και είσαι baywatch

 

Scripta manent, verba volant.

 

Αποφάσισε τι πιστεύεις ότι πρέπει να κάνω.  Είμαι στο 18-19% bf, ανάλογα το εργαλείο μέτρησης. Χάνω το γμ το κιλό ζυγαριάς =1,5 κιλό λίπους που θα με ρίξει στο 14% και μετά αρχίζω όγκο ή αρχίζω από τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παίχτη δεν μου είπες οτι είσαι 20 κιλά κάτω απο το υψος σου! Παίξε ισοθερμιδικά μέχρι το 14% και μετά όγκο. (δεν θα πάρει πάνω απο μήνα να βάλεις κανα μυικό κιλό τι σκατα.. αυτό θα σε ρίξει στο 14% με πιο σωστο τρόπο)

 

εγώ ηξερα οτι είσαι 71 κιλά και λέω θα είναι 1.70 ο τύπος..

 

Σου λέω ενδεικτικά εγώ είμαι 1.83, 84 κιλά και πάλι re-composition κάνω γιατί ακόμα έχω noob gains και χάνω περίπου 1% λίπος τον μήνα 

 

μη χασεις αλλο βάρος!!!

 

(Μπορείς να δοκιμάσεις και διατροφή όγκου με προσοχή. Στην κατάσταση που είσαι εσύ λογικά μπορείς να βάλεις αλιπη μάζα με διατροφή όγκου αν παίρνεις λίγες εξρα θερμίδες +5% η +10%. Μπορείς να το δοκιμάσεις και να μετράς το λίπος σου καθε ευδομάδα, αν δεις οτι ανεβαίνει γύρνα ισοθερμιδική)

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Deadlift 5+ 

 

Deadlift: 5x100, 5x110, 5x125

Situps+Hyperextensions: 10, 10x5, 10x15, 2x10x20 (πρόσθετο βάρος)

Deadlift:5x5x100

Russian leg curls 3 προσπάθειες

upper back work. 

 

Η ώρα του supplement. Παρήγγειλα από το Musclebody.gr μια πρωτείνη (Allmax whey) και μια κρεατίνη (Dymatize) , πολύ καλές τιμές, γρήγορη παράδοση, ανθρώπινα προιόντα (ξέχασα ότι ήθελα reflex κρεατίνη αλλά θα ζήσω) ΑΛΛΑ η γενική ταχυδρομική είναι για το πέος παιδιά. Αν με διαβάζετε. Δεν πήραν τηλέφωνο πριν την παράδοση να κανονίσουμε ραντεβού και τη δεύτερη μέρα τους έδωσα παράθυρο 9-1 και κλασικά ήρθαν 12:40 χωρίς πάλι να με πάρουν ένα τηλέφωνο να ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται. Επίσης 3 φορές πήρα στα γραφεία και το σήκωσαν την 4η. 

 

Για την Allmax, εγώ είμαι παιδί της ΟΝ. Μου αρέσει η γεύση της ρε παιδί μου, έχει ζαχαρίτσα , πίνω το milkshake μου και χαίρομαι (πάντα με γάλα για μένα η πρωτείνη) . Η allmax είναι πιο τίμια, πιο φτηνή αλλά σε γεύση αδιάφορη. Απλή σοκολάτα, με νερό ή γάλα, δεν τρελάθηκα. Διαλυτότητα καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H  dymatize iso 100   η πρωτεινη ειναι αριστη επιλογη  πολυ ποιοτικη απο εκει ειχα παραγγειλει και εγω γιατι δεν την εβρισκα πλεον στο μαγαζι που συνηθως αγοραζα.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα πρωτείνη μπιζελιού + ρόφημα σόγιας για να το πίνω μαζί. 200ml σόγια + 33γρ μπιζέλι = 140 θερμιδες / 30 πρωτείνη. 

 

In other news, για να γίνει ο τύπος από skinny fat αριστερά στον γυμνασμένο δεξιά, έκανε recomp μέχρι να φύγει η κοιλιά και μετά όγκο ή δίαιτα και μετά όγκο;

 

skiny0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυπος στα αριστερά δεν παίζει να ηταν 20 κιλά κάτω απο υψος. Αυτός και στις 3 φώτο είναι πάνω κάτω ίδια κιλα πιστεύω. (Οχι και απόλυτα στην πρώτη φώτο μπορεί να είναι και 5-6 κιλα παραπάνω απο τις άλλες) Μπορείς να φτάσεις στο ίδιο αποτέλεσμα με και με recomp και με cut και μετα bulk. 

 

 

20 κιλα κατω απο υψος με 19% λίπος πρεπει να είναι κάτι τετοιο 

 

images?q=tbn:ANd9GcQuyK9rp7ynKtyYi_BnIAP

 

εδώ δεν έχει μυική μάζα καθόλου.. τι cut..

 

Τον τυπο που ποστάρεις εσύ καλύτερα cut μέχρι το 12% και μετα bulk τον τυπο που ποσταρω εγώ απαγορεύεται το cut, τι θα κόψει ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω μαλακία έκανα. Πήρα την κρεατίνη με χυμό ροδιού, έφαγα 1 scoop πρωτείνης με νερό, 1 με γάλα και 2 πιτόγυρα και ανακατώθηκε αυτό το πράγμα όλο μαζί. Με έχει βαρύνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...