Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι αλλαγές να κανω στην διατροφή μου ; πάντως δεν πεινάω.οσο για την κλίση στον διάδρομο, όσο μεγαλύτερη ειναι τοσο πιο πολύ αυξάνονται οι σφιγμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μου ειπαν το εξης για τη μετρηση των ποσοστων των παλμων. Υπολογιζεις το 220 μειον την ηλικια σου. Το αποτελσμα που βγαινει ειναι το 100% των παλμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενω τρεχω πως μπορω να μετρησω τους παλμους μου?

 

Με ρολόι μέτρησης παλμών. Ξεκινάν από 20Ε

 

Ή απλά σταματάς πιάνεις το λαιμό σου και μετράς 10sec και πολλαπλασιάζεις επί 6. Γίνεται και εν κινήσει αλλά θέλει skill. Ξεκινά από 0Ε

 

Το καλό με κάποια από τα πρώτα είναι ότι μετράνε και θερμίδες. 

 

Εγώ είχα αυτό και τώρα πήρα ένα ακριβότερο για ποδήλατο 

 

http://www.rosebikes.com/article/sigma-heart-rate-watch-pc-1011/aid:489403

 

Εξαιρετικό απλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δε το θέλω για να χάσω, αλλά να πάρω μυική μάζα και να δυναμώσω κάπως.

 

 

Έχω και κάτι ασιδέρωτα.. :P

i'm kidding.. Καλή προπόνηση!!

To καλύτερο stretching γίνεται με το σιδέρωμα...try it ! :P

 

Φίλε μου κανόνας νούμερο 1. Το τρέξιμο μετά τα βάρη. Κανόνας νούμερο 2 , δε μας νοιάζει τι κλίση και πόσο χρησιμοποιείς στο διάδρομο αρκεί να είναι 20 λεπτά τουλάχιστον και πάνω από το 70% των μέγιστων παλμών σου (ψάξτο ποιο είναι). Πες μας καλύτερα ποιες είναι οι ασκήσεις που κάνεις με τα βάρη. Εφόσον δεν έχεις χρόνο μπορείς να κάνεις και 3-4 φορές την εβδομάδα. Αυτή η διατροφή είναι της πείνας. 

Και πριν τα βάρη έστω ένα 10' να ζεσταθούν οι μυικές ομάδες. Δεν ξέρω γιατί αλλά όταν κάνω ραχιαίους, είτε στο μηχάνημα είτε στο στρώμα με πονάει και ορισμένες φορές ενοχλητικός πόνος. :/ θα μειώσω τις επαναλήψεις στα σετ να δω αν βελτιωθεί ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δε το θέλω για να χάσω, αλλά να πάρω μυική μάζα και να δυναμώσω κάπως.

 

Θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα με τα βάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επ, με πρόλαβαν

 

Σκέφτομαι για heavygrip ¨η captain of crush λαβές. Πρέπει να είναι γαμάτες για το σπίτι.

Ρε συ Dakon, αυτά (δεν μιλάω για τα captain of crush, αλλά για αυτό το είδος) δεν έχουν κατηγορηθεί για κακώσεις στους καρπούς (τενοντίτιδες, καρπιαίους σωλήνες κτλ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι αγύμναστοι άνθρωποι με αδύναμους πήχεις και χέρια, το παρακάνουν με τη λαβή τους. Επίσης υπάρχει πρόγραμμα εκγύμνασης λαβής με αυτά τα μαραφέτια.Δεν μπορείς να κάνεις ότι θέλεις τυχαία. Παρήγγειλα ήδη 2. Τα heavy grip που είναι και μισή τιμή. Δεν το φοβάμαι και θα τα δοκιμάσω να σας πω και γνώμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάζομαι το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι αγύμναστοι άνθρωποι με αδύναμους πήχεις και χέρια, το παρακάνουν με τη λαβή τους. Επίσης υπάρχει πρόγραμμα εκγύμνασης λαβής με αυτά τα μαραφέτια.Δεν μπορείς να κάνεις ότι θέλεις τυχαία. Παρήγγειλα ήδη 2. Τα heavy grip που είναι και μισή τιμή. Δεν το φοβάμαι και θα τα δοκιμάσω να σας πω και γνώμη

 

Αυτό που λέει o wizzy ισχύει αλλά μην φοβάσαι. Η χρόνια τενοντίτιδα δεν γίνεται απο την μια μερα στην άλλη. Πρέπει να συνεχίσεις να βαράς ενώ πονάς για καιρο. Καλά κάνεις και τα δοκιμάζεις αλλά αν δεις μετά απο καιρό οτι αρχίζουν πόνοι σε διαφορετικό στυλ απο πόνους άσκησης, μείωσε τα η παράτα τα. Το σκέφτομαι και εγώ γιατί αρχίζω να έχω θέματα με το grip τώρα που ανεβαίνουν πολύ τα κιλά. 

 

βασικά με έψησες χοντρά πάω να αγοράσω την δευτέρα απο bodybuilding club θα δώ αν παίζει κάτι με ρυθμιζόμενη αντίσταση. 

 

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=2778361

 

αυτό φαίνεται καλό και αν κρίνω από τον τοίχο του τύπου , ξέρει

 

http://musselwhitepapers.blogspot.com/2013/06/iron-gripper-8-video-review.html

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ παλιά τέτοια, αλλά γυμνάζουν μόνο τα δάχτυλα.

 

Αυτό που καταπονήται πολύ(για μένα) είναι ο καρπός σε ορισμένες ασκήσεις και αυτό δεν γυμνάζεται εύκολα. Υπάρχει μια άσκηση όπου μαζεύεις μια κουβαρίστρα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ παλιά τέτοια, αλλά γυμνάζουν μόνο τα δάχτυλα.

 

Αυτό που καταπονήται πολύ(για μένα) είναι ο καρπός σε ορισμένες ασκήσεις και αυτό δεν γυμνάζεται εύκολα. Υπάρχει μια άσκηση όπου μαζεύεις μια κουβαρίστρα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει

 

Πολυ καλο κανει δουλεια.

post-263235-0-96712100-1379783917_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδιά εμείς για λαβή ενδιαφερόμαστε. Αλεξ , πάρε τα heavy grips , την τριάδα Δε βλέπω κανένα άλλο λόγο να πάρεις κάτι άλλο από όσα έχω διαβάσει, παρε την τριάδα 100-150-200 . Καλά λεφτά καλή ποιότητα. Εγώ παρήγγειλα τα 150-200 αλλά είμαι τσίπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκλεισα μια εβδομαδα με το καινουργιο προγραμμα..

 

Δευτερα ξεκιναμε με προγραμμα Β .

 

Σημερα ειχαμε 50 λεπτα γεματα ..

 

Ζεσταμα κοιλιακοι ραχαιοι.

 

Σκοουτ 27.5 κιλα

 

Πιεσεις στηθους 42.5 κιλα

 

Αρσεις θανατου 37.5 κιλα

 

Σε ολες τις ασκησεις ζεσταμα ..

 

Μετα κοιλιακους 3*10 με 10 κιλα βαρος + κλιση.πολυ γαματη ασκηση

 

Και τελος leg curl 3*15 αυτο με πεθανε..

 

Ποσα κιλα εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...