Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν αξίζει...είναι πολλά τα λεφτά. Τι τον θες όμως ?

 

Ναι το έχω ακούσει ότι ζητάνε μαλιοκέφαλα.

 

Τώρα για το τι τον θέλω...

Στο γυμναστήριο καταρχάς το συνοικιακό το δικό μου απορώ πώς αντέχει ακόμα.. ούτε a/c δεν ανάβουν πολλές φορές, πέφτει το ρεύμα πραγματικά κλαίω τα λεφτά που έδωσα για 3μηνη συνδρομή....

 

Πέρα όμως από αυτά... Οι γυμναστές είναι ότι να ναι, δεν σε προσέχουν καθόλου, πιάνουν κουβέντα στις κοπελίτσες και χαμογελάκια και αστειάκια και έχω δει άλλους αρχάριους στα όργανα να κάνουν εγκληματικά λάθη. Ο άλλος έκανε όμους και δεν ακούμπαγε καν η πλάτη του πίσω και έγερνε μπροστά και πλάγια και ήταν και μικρός 16-17 κρίμα... Μαζεύεται η σάρα και η μάρα... Δλδ έχεις τύπους που στο παίζουν έξυπνοι σε κοιτάνε σαν ξερόλες και καλά σωματαράδες και εσύ ο νουμπάς τι να κλάσεις κτλπ.

 

Κάθεται ο άλλος 2 ώρες στο μηχάνημα και ξεχνάει να σηκωθεί... Οκ ρε φίλε κάνε το σετ σου και μετά παραχώρησε το λίγο και να γίνει εναλλάξ. Μερικοί βέβαια είναι νορμάλ άτομα και το κάνουν και εγώ έτσι το κάνω και πάντα ρωτάω μην περιμένει ο άλλος, άλλοι πάλι μόνο που δε σε βρίζουν αν τους ρωτήσεις αν έχουν και άλλες γιατί ήδη είναι στο 15ο σετ και καθόμαστε ουρά και περιμένουμε... Πολύ σπαστικοί....

Επίσης πολύ φασαρία... χαχανίζουν, ο άλλος τις προάλλες έφερε και ένα παιδάκι μαζί του και έτρεχε μες στο γυμναστήριο. Ντάξει την επόμενη έχω μιλήσει να τους μαζέψουν... Πολλά από αυτά πάντως τα έχω ακούσει και από αλλους όσον αφορά τα γυμναστήρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι το έχω ακούσει ότι ζητάνε μαλιοκέφαλα.

 

Τώρα για το τι τον θέλω...

Στο γυμναστήριο καταρχάς το συνοικιακό το δικό μου απορώ πώς αντέχει ακόμα.. ούτε a/c δεν ανάβουν πολλές φορές, πέφτει το ρεύμα πραγματικά κλαίω τα λεφτά που έδωσα για 3μηνη συνδρομή....

 

Πέρα όμως από αυτά... Οι γυμναστές είναι ότι να ναι, δεν σε προσέχουν καθόλου, πιάνουν κουβέντα στις κοπελίτσες και χαμογελάκια και αστειάκια και έχω δει άλλους αρχάριους στα όργανα να κάνουν εγκληματικά λάθη. Ο άλλος έκανε όμους και δεν ακούμπαγε καν η πλάτη του πίσω και έγερνε μπροστά και πλάγια και ήταν και μικρός 16-17 κρίμα... Μαζεύεται η σάρα και η μάρα... Δλδ έχεις τύπους που στο παίζουν έξυπνοι σε κοιτάνε σαν ξερόλες και καλά σωματαράδες και εσύ ο νουμπάς τι να κλάσεις κτλπ.

 

Κάθεται ο άλλος 2 ώρες στο μηχάνημα και ξεχνάει να σηκωθεί... Οκ ρε φίλε κάνε το σετ σου και μετά παραχώρησε το λίγο και να γίνει εναλλάξ. Μερικοί βέβαια είναι νορμάλ άτομα και το κάνουν και εγώ έτσι το κάνω και πάντα ρωτάω μην περιμένει ο άλλος, άλλοι πάλι μόνο που δε σε βρίζουν αν τους ρωτήσεις αν έχουν και άλλες γιατί ήδη είναι στο 15ο σετ και καθόμαστε ουρά και περιμένουμε... Πολύ σπαστικοί....

Επίσης πολύ φασαρία... χαχανίζουν, ο άλλος τις προάλλες έφερε και ένα παιδάκι μαζί του και έτρεχε μες στο γυμναστήριο. Ντάξει την επόμενη έχω μιλήσει να τους μαζέψουν... Πολλά από αυτά πάντως τα έχω ακούσει και από αλλους όσον αφορά τα γυμναστήρια....

 

Άρχισε να διαβάζεις περί γυμναστικής. Λιώσε στο internet και διάβασε forums, άρθρα, κατέβασε ebooks και χίλια-δυό. Σε λίγο καιρό δεν θα έχεις ανάγκη κανέναν τζόβενο γυμναστή. Και εννοείται ό,τι θες εδω μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου όπως τα λές είναι.

Απλά είμαι ακόμα σε αρχάριο στάδιο και προσπαθώ και εγω να μαθαίνω. Βλέπω και το σώμα μου και αναλόγως τρώω και πράττω στο γυμναστήριο. Eχω διαβάσει αρκετά πράγματα σε φόρουμ για λίπος, γράμμωση,όγκο και διατροφές και αυτό που πλέον έχω κρατήσει είναι ότι το σώμα το φτιάχνεις στην κουζίνα... Όση γυμναστική και να κάνεις αν δεν προσέξεις διατροφή και γυρνάς και τρως λιπίδια, σαβούρες και γλυκά σώμα δεν έχει....

 

Βέβαια και εδώ υπάρχει θέμα... Οκ υπολογίζω της θερμίδες που χρειάζεται να διατηρώ το βάρος μου και επομένως αφού θέλω να χάσω κάποια κιλά βάζω λιγότερες για τη διατροφή μου και φτιάχνω το εβδαμοαδιαίο διαιτολόγιο μου με μοιρασμένους υδατάνθρακες και πρωτείνες... Σωστά; πώς διάολο θα κάτσω να ζυγίζω τα γεύματα που θα τρώω, ζυγαριά και τέτοια;;

 

Επίσης ο personal ευελπιστω να βοηθησει και στον τομεα της διατροφής θα του πω εξαρχης τους στοχους μου και θα δουλεψουμε εκει.

Στο γυμναστηριο και που τους ειπα τι θέλω, το προγραμμα μου ειναι copy paste και για όλους τους άλλους... Όλοι τα ίδια κάνουνε. Είτε πιο λεπτοί είτε πιο χοντροί, με εξαίρεση τα παιδιά που λιώνουν στα βάρη...

 

Νομίζω αν έχω εναν καθοδηγητή δίπλα μου θα είναι πολύ πολύ καλύτερα τα πράγματα με ανάλογο αποτέλεσμα αλλά το κόστος είναι το μεγαλύτερο τίμημα... Σκέφτομαι κιόλας από Νοέμβρη να ξεκίναγα μέχρι του χρόνου το Μάιο πιστεύω τα πράγματα θα έχουν φτιάξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου όπως τα λές είναι.

Απλά είμαι ακόμα σε αρχάριο στάδιο και προσπαθώ και εγω να μαθαίνω. Βλέπω και το σώμα μου και αναλόγως τρώω και πράττω στο γυμναστήριο. Eχω διαβάσει αρκετά πράγματα σε φόρουμ για λίπος, γράμμωση,όγκο και διατροφές και αυτό που πλέον έχω κρατήσει είναι ότι το σώμα το φτιάχνεις στην κουζίνα... Όση γυμναστική και να κάνεις αν δεν προσέξεις διατροφή και γυρνάς και τρως λιπίδια, σαβούρες και γλυκά σώμα δεν έχει....

 

Βέβαια και εδώ υπάρχει θέμα... Οκ υπολογίζω της θερμίδες που χρειάζεται να διατηρώ το βάρος μου και επομένως αφού θέλω να χάσω κάποια κιλά βάζω λιγότερες για τη διατροφή μου και φτιάχνω το εβδαμοαδιαίο διαιτολόγιο μου με μοιρασμένους υδατάνθρακες και πρωτείνες... Σωστά; πώς διάολο θα κάτσω να ζυγίζω τα γεύματα που θα τρώω, ζυγαριά και τέτοια;;

 

Επίσης ο personal ευελπιστω να βοηθησει και στον τομεα της διατροφής θα του πω εξαρχης τους στοχους μου και θα δουλεψουμε εκει.

Στο γυμναστηριο και που τους το ειπα το προγραμμα μου ειναι copy paste και για όλους τους άλλους... Όλοι τα ίδια κάνουνε. Είτε πιο λεπτοί είτε πιο χοντροί, με εξαίρεση τα παιδιά που λιώνουν στα βάρη...

 

Νομίζω αν έχω ε΄ναν καθοδηγητή δίπλα μου θα είναι πολύ πολύ καλύτερα τα πράγματα με ανάλογο αποτέλεσμα αλλά το κόστος είναι το μεγαλύτερο τίμημα... Σκέφτομαι κιόλας από Νοέμβρη να ξεκίναγα μέχρι του χρόνου το Μάιο πιστεύω τα πράγματα θα έχουν φτιάξει...

 

Απο διατροφή μην ρωτάς εμένα...δεν ξέρω και πολλά.

Κάτσε διάβασε λίγο (μία καλή αρχή είναι το forum αυτό: http://www.bodybuilders.gr/forum/index.php ) και θα δεις ότι δεν χρειάζεται κάποιος personal (εκτός και αν δεν σε νοιάζουν τα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://youtu.be/Yt4HeXot-aQ

Ωραιος ο φιλος.

 

Είδα σημερα κάτι μπάρες πρωτείνης 9σαν σοκολάτες έμοιαζαν) σε ένα μαγαζί με είδη γυμναστικής... Είναι αξιόπιστα αυτά ρε παιδά; Kαι επίσης πρέπει να τα παίρνουμε μετά το γυμναστήριο να υποθέσω πχ 1-2 ώρες μετά;

Aντι να ξοδευεις τα λεφτα σου παιρνεις τα φτηνα υλικα και τα φτιαχνεις και μονος σου και οποτε θελεις τα τρως. Ειχα γραψει μια συνταγη πιο πανω. Βλεπε και εδω αμα θελεις. http://youtu.be/9FohnE80J0w και εδω http://youtu.be/df7yixMZWJo

 

Να ρωτησω κατι, το stepper αξιζει να το παρω? Θελω να χασω λιπος απλως δεν εχω χρονο να βγαινω εξω για τρεξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι, το stepper αξιζει να το παρω? Θελω να χασω λιπος απλως δεν εχω χρονο να βγαινω εξω για τρεξιμο.

 

Αν δεν έχεις χρόνο να βγεις έξω να τρέξεις πώς θα έχεις χρόνο για το stepper?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ να το πω αλλιως. Εχω δυο μωρα στο σπιτι και δεν μπορω να βγω εξω. Γενικα ρε παιδια το stepper αξιζει ή κανει καμια ζημια στο σωμα σου?

 

Μια χαρά δουλειά κάνει το stepper. Πολλούς δεν τους αρέσει αλλά αν σου αρέσει πάρε το. Εγώ πάντως θα έλεγα διάδρομο αν έχεις λίγα παραπάνω λεφτά να δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχοινάκι όμως δεν κάνει ζημιά στα γόνατα; Άμα κάνεις πολύ.

 

Όχι, εκτός κι αν κάνεις σχοινάκι σαν να προσγειώνεσαι από τα 5 μέτρα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλειά κάνει το stepper. Πολλούς δεν τους αρέσει αλλά αν σου αρέσει πάρε το. Εγώ πάντως θα έλεγα διάδρομο αν έχεις λίγα παραπάνω λεφτά να δώσεις.

Εχω ακουσει οτι ο διαδρομος προκαλει ζημια στα γονατα υστερα απο καιρο. Αληθευει? Παντως ναι θα συμφωνησω καλυτερο οργανο γυμναστικης ειναι το σωμα σου και η φυση, δηλαδη οτι βρεις μπροστα σου το εκμεταλευεσαι...σχοινακι, τρεξιμο και πολλα αλλα.

 

Ποσο ωρα cardio (τρεξιμο,σχοινακι κτλ) χρειαζεται καποιος που μολις ξεκινησε την ημερα για να χασει λιπος? Και αυτην την ωρα πρεπει να την κανεις ασταματητα ή κανεις καποια διαλειματακια? Εχω ακουσει πως αυτο που πρεπει να καταφερεις ειναι να κρατησεις τους παλμους της καρδιας σου σε καποιο ανεβασμενο ρυθμο επι 20 λεπτα συνεχομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει οτι ο διαδρομος προκαλει ζημια στα γονατα υστερα απο καιρο. Αληθευει? Παντως ναι θα συμφωνησω καλυτερο οργανο γυμναστικης ειναι το σωμα σου και η φυση, δηλαδη οτι βρεις μπροστα σου το εκμεταλευεσαι...σχοινακι, τρεξιμο και πολλα αλλα.

 

Ποσο ωρα cardio (τρεξιμο,σχοινακι κτλ) χρειαζεται καποιος που μολις ξεκινησε την ημερα για να χασει λιπος? Και αυτην την ωρα πρεπει να την κανεις ασταματητα ή κανεις καποια διαλειματακια? Εχω ακουσει πως αυτο που πρεπει να καταφερεις ειναι να κρατησεις τους παλμους της καρδιας σου σε καποιο ανεβασμενο ρυθμο επι 20 λεπτα συνεχομενα.

 

Κανονικά για να αρχίσεις να καις λίπος θες πάνω από 20-30 λεπτά (ανάλογα τον άνθρωπο) συνεχόμενο τρεξιμο. Όσο πιό πολύ ώρα τρέχεις τόσο το καλύτερο. Εννοείται και με έναν καλό ρυθμό γύρω στο 60-70% και όχι τζόκινγκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...