Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

silve ασε  τα σκουωτ στην ηλικια που εισαι  :-)  και  μπες κανε το σουπερ σετ να μου πεις τις εντυπωσεις σου - αν δε τα χεις παρατησει βεβαια :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εκτος απο αυτους που ασχολουνται με το Powerlifting, Σκουωτ λιγο ποιο κατω απο παραλληλα,οχι περισσοτερο γιατι χαλαει και το γενικο σχημα του σωματος, εκτος απο την ασκοπη επιβαρυνση των γονατων.

Για τα γονατα υπαρχουν πολλες αποψεις ο καθενας λεει τα δικα του. Εγω που εχω και σοβαρο προβλημα στο γονατο περισσοτερο το νιωθω να επιβαρυνεται οταν το κοβω στο παραλληλο παρα οταν το αφηνω να πεσει ελφθερα.

 

Δεν το γουσταρω το παραλληλο squat η διπλωνεσαι η δεν διπλωνεσαι, ολο το νοημα του squat αυτο ειναι. Αν δεν διπλωθεις το μισο ποδι και κωλος δεν δουλευει

 

@boss πρεπει να τραβηξω βιντεο να δω αν παιζει but wink. Την πλατη δεν την νιωθω να λυγιζει καθολου το πανω σωμα στο squat πρεπει να ειναι πετρινο αγαλμα.

 

@maus λαστιχο κανω μια φορα στους 6 μηνες και super σετ δεν γουσταρω ειμαι του drop set

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Buttwink είναι τελικά πολύ δύσκολο να το αποφύγεις όσο βαθύτερα πηγαίνεις. Πας τόσο βαθιά  όσο δεν έχεις buttwink και φτάνεις την παράλληλο και κάτω και όσο σπρώχνεις με φτέρνες , δε σε νοιάζει που πάνε τα γόνατα. Τα άλλα είναι αχρείαστη θεωρία για το μέσο ασκούμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά εδώ αυτό το άρθρο, πιστεύω θα λύσει τις απορίες σου για το πόσο πρέπει να κατεβαίνεις:

http://varitzis.blogspot.nl/2013/10/squat.html?spref=tw

 

 

Πηγα να σου πω οτι δεν ρωτησα ποσο πρεπει να κατεβαινω αλλα ποσο κατεβαινουν οι αλλοι αλλα το αρθρο ειναι εξαιρετικο οποτε χαλαλι.

 

Ακριβως οτι λεει εφαρμοζω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@maus λαστιχο κανω μια φορα στους 6 μηνες και super σετ δεν γουσταρω ειμαι του drop set

alex δε καταλαβες καθολου δε μιλαω για λαστιχο γοα βαρη στο γυμναστηριο μιλαω ! αντι να κανεις γαλλικες την κανεις αναποδααπο κατω ! επισης γινεται και drop set αφαιροντας πλακες μεχρι να μη μπορεις σηκωσεις τα χερια σου ! μου ειπες για χερια τν αλλη φορα γι αυτο στην ειπα ! απο δω φαινεται χαζη αν ειμασταν στο γυμανστηριο και στην εδειχνα και την εκανες για ΜΙΑ  και μονο προπονηση δε θα την εβγαζες ποτε απ το προγραμμα !  τελος παντων οποιος την καταλαβε ας την δοκιμασει  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου χω την απαντηση ..  ευκολακι ειναι...

 οτι γουσταρει η ψυχουλα σου κανε ..

 

το προσωπικο  χθεσινο τσακισμα της βαφλας αντιστοιχει στο οτι πλεον τρωω μονο ενα γλυκο την βδομαδα και στο οτι σημερα εχω μιση ωρα αεροβιο και 1 ωρα εξαντλητικα με βαρη ! αν το κανεις κ συ ετσι φαε οτι γουσταρεις αφοβα ..

 

μου πεφτει καπως ακριβο

gyros-2.jpg

 

 

 

in other news

καινουργια πρωτεινη. Ελπιζω να ειναι καλη ή να μην ειναι κακη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alex δε καταλαβες καθολου δε μιλαω για λαστιχο γοα βαρη στο γυμναστηριο μιλαω ! αντι να κανεις γαλλικες την κανεις αναποδααπο κατω ! επισης γινεται και drop set αφαιροντας πλακες μεχρι να μη μπορεις σηκωσεις τα χερια σου ! μου ειπες για χερια τν αλλη φορα γι αυτο στην ειπα ! απο δω φαινεται χαζη αν ειμασταν στο γυμανστηριο και στην εδειχνα και την εκανες για ΜΙΑ και μονο προπονηση δε θα την εβγαζες ποτε απ το προγραμμα ! τελος παντων οποιος την καταλαβε ας την δοκιμασει ..

Θα την κανω το Σαββατο drop set στο καλωδιο και θα σου πω. Θελω καλες ασκησεις για τα χερια καλα εκανες και την ειπες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ντονερ μοσχαρι το κοβω και με αλαδοτι μαυρι πιτα απλα γ@@ει  μπορω να φαω 5 :-)

αλεξ δοκιμασε ! το μυστικοειναι τα 5''κρατημα τεντομενο το χερι ! κανει το τρικεφαλο τουμπανο - με ενα σετ δε θα κλεινει το χερι σου ! φτανει την κανεις καλα να σε πιασει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα τωρα καταλαβα τι λες και αυτη ακριβως κανω για τρικεφαλα εδω και ενα μηνα και με τον τροπο ακριβως που λες.

 

5 ρεπς κρατημα 5 ρεπς κρατημα drop set κοκ

 

Στην αρχη επιανα καλωδιο σκετο αλλα την δοκιμασα με λαβη αλλα την πιανω αναποδα με πλαμη προς τα πανω και προτιμω ετσι

 

Βασικα σαν triceps kickback ειναι αλλα ορθιος στο καλωδιο με κυγισμενα ποδια και σκυφτη μεση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, 9.30 δεν το λες πρωι-πρωι. Ενα "πρωι" φτανει :).

 

Χυμο εννοεις ή φρουτο;

 

In other news, δοκιμασα χθες με κατι λαστιχα που βρηκα προσαρτημενα σ' ενα παναρχαιο μονοζυγο που ξεθαψα απο την αποθηκη. Φανταζομαι οτι ειναι στην κατηγορια των μαλακων-μεσαιων. Για ωμους ειχαν καπως ικανοποιητικο ζορισμα, για δικεφαλους καθολου. Ειχε ενδιαφερον παντως η ασκηση μ' αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, 9.30 δεν το λες πρωι-πρωι. Ενα "πρωι" φτανει :).

 

Χυμο εννοεις ή φρουτο;

 

In other news, δοκιμασα χθες με κατι λαστιχα που βρηκα προσαρτημενα σ' ενα παναρχαιο μονοζυγο που ξεθαψα απο την αποθηκη. Φανταζομαι οτι ειναι στην κατηγορια των μαλακων-μεσαιων. Για ωμους ειχαν καπως ικανοποιητικο ζορισμα, για δικεφαλους καθολου. Ειχε ενδιαφερον παντως η ασκηση μ' αυτα.

7:30  το εφαγα Γιαννη ,9¨30 νομιζω πως ειναι μεσημερι  ,φρουτο  την τυχη μου μεσα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και γω να τρωω πρωι-πρωι φρουτα, συμφωνα με την επιταγη του σιλβε οτι το πρωι ειναι η καλυτερη ωρα, δε με βολεψε ομως, το στομαχι διαμαρτυρηθηκε. Τρωω 2-3 καθε μερα αλλα το απογευμα, με κενο 1-2 ωρες πριν και μετα για να μην μπλεχτει η πεψη των φρουτων με αλλα φαγητα.

 

Τωρα καθε πρωι με το που σηκωνομαι αφιερωνω 10-20' για κοιλιακους-γαμπες, ζορικο ξυπνημα. Εχει απομεινει λιγο κοιλιακο λιπος αλλα το ατιμο μενει ακουνητο, λες κι επεσα σε τοιχο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...