Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δυστυχώς η μνήμη μου είναι άθλια και θυμάμαι μόνο το σχετικά πρόσφατο Rec. Αν έχω καμιά αναλαμπή θα κάνω edit.

 

edit: Σίγουρα θα ναι μέσα κανα γιαπωνέζικο (ή κάποιο προς τα κει τελοσπάντων) του στυλ The Ring (<- αυτή είναι η χολιγουντιανή έκδοση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Grudge

Εξορκιστής 2

Και μία που δεν έχω ιδέα πως λέγεται, την είχα δει πιτσιρίκος και ήταν με έναν σκελετό που ανακαλύψαν κάπου και μόλις έπεσε πάνω του νερό απέκτησε σάρκα. Μετά έπρεπε να τον πάνε κάπου για εξετάσεις. Καθώς τον μεταφέρανε και ενώ έβρεχε, έπεσε από την άμαξα και βράχτηκε ολόκληρος. Αυτό ήταν. Σηκώθηκα και την έσβησα αμέσως. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Alien ωραίο και κλειστοφοβικό.

2.Hellraiser *

3.Opera* μονο το όνομα Dario Argento είναι αρκετό.

 

*και τις δυο της είδα όταν ήμουν 9 χρονών, μιλάμε για πολύ τρόμο τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Excorcist, δεδομένου ότι διαπραγματεύεται ένα θέμα αρκετά αμφίρροπο μου δημιούργησε μία αίσθηση τρόμου.

The Blair Witch Project, γιατί όταν την είδα στο σινεμά, δεν ήξερα τι να πιστέψω.

Christine & It και στα 2 ήμουν πιτσιρικάς και μου είχαν προκαλέσει τρελή αναστάτωση αν και έχω να τα δω από τότε.

 

Honorable Mention (αν και δε το έχω δει) Rosemary's Baby, μόνο και μόνο με αυτά που έχω ακούσει με τρομάζει η ιδεά να την δω και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Texas Chainsaw Massacre 1974, 2003,2006 :-).Ποτε δεν θα ξεχασω την σκηνη με το αλυσοπριονο να βγαινει πισω απο το καθισμα...Λιγο απεχει ο ανθρωπος απο την πραγματικη ελευθερια λυτρωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιτσιρικάς είχα χεστεί με την ''Ολική Επαναφορα''....Πωωω ρε πίκρα έχει κάτι σκηνές....Ακόμα νομίζω δεν το'χω δεί:-)Τώρα τρομάζω πιό δύσκολα αλλα το ''Ορφανοτροφείο'' είχε μία ατμόσφαιρα που μου δημιούργούσε φόβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...