Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

La habitation del ninio. ένα ισπανικό είναι και είχε μερικές πολύ ωραίες σκηνές. Δε μου έρχεται κανένα άλλο τώρα. Αλλά βασικα πιστεύω παίζει ρόλο και ο τρόπος που θα το δεις. Προτιμώ να τα βλέπω μόνος με ακουστικά και τα φώτα σβηστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τελείως καμένο : Texas Chainsaw Massacre (1974 εννοείται). Γυρισμένο από έναν παλαβό.

 

Δεν ξέρω για σας, αλλά αν μιλάμε για επίπεδο τρόμου, ίσως μια από τις τρομαχτικότερες εμπειρίες μου να ήταν το Jurassic Park (σε ηλικία κ' εγώ δεν ξέρω πόσο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προσφατα τρομαξα με το dead silence και το the eye...(ευτυχως με καθησυχαζε το τζεσικακι..)

 

Μην μου πεις όμως πως δεν σε τρόμαξε η ερμηνεία της??? Απο τις πιο τρομακτικές ερμηνείες στην ιστορία του κιν/φου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μου κανει εντυπωση που πολλοι προτεινουν το Alien για τρομακτικη ταινια! Πρεπει να ειμαι καπως αναισθητος... :-(

 

Βασικα η ταινια μπορει να γινει τρομακτικη απο το χωρο που τη βλεπεις, την ενταση του ηχου και φυσικα το ποσο αφωσιομενος εισαι. Δεν ειναι το ιδιο να βλεπεις τον εξορκιστη π.χ. σπιτι μονος, με ακουστικα 5.1 σε υψηλη ενταση και κλειστα τα φωτα σε σχεση να το βλεπεις με φιλους πατατακια, κινητα να χτυπανε και σχολιασμο σκηνων...

 

Εγω παντως ειχα ζοριστει οταν ημουν 10 χρονων και ειδα καταλαθος 5-10 λεπτα απο τον εξορκιστη (αργοτερα οταν το ξαναειδα μου φανηκε γελοιο). Επισης ειχα δει ενα ισπανικο θριλερ πριν 4-5 χρονια και ειχα ψιλοχεστει :fear: αλλά δεν θυμαμαι το ονομα του. Και με την 6η αισθηση και το Ring ειχα τρομαξει κυριως λογω αποτομων αλλαγων στην καμερα και των αηδιαστικων φαντασματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Grudge

Εξορκιστής 2

Και μία που δεν έχω ιδέα πως λέγεται, την είχα δει πιτσιρίκος και ήταν με έναν σκελετό που ανακαλύψαν κάπου και μόλις έπεσε πάνω του νερό απέκτησε σάρκα. Μετά έπρεπε να τον πάνε κάπου για εξετάσεις. Καθώς τον μεταφέρανε και ενώ έβρεχε, έπεσε από την άμαξα και βράχτηκε ολόκληρος. Αυτό ήταν. Σηκώθηκα και την έσβησα αμέσως. :lol:

 

Εχω φαι το κεφαλι μου να θυμηθω πια ειναι η τριτη ταινια που λες:X

 

Friday 13

Το ορφανοτροφιο

Εξορκιστης το πρωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φαι το κεφαλι μου να θυμηθω πια ειναι η τριτη ταινια που λες:X

 

Friday 13

Το ορφανοτροφιο

Εξορκιστης το πρωτο

 

Καλά θα ήταν, θα ήθελα να μάθω ποια είναι. Και το ορφανοτροφιο ήταν πραγματικά πολύ καλή ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι απο μικρος το Texas Chainsaw Massacre (1974)

και ολοι μας πιστευω θυμουνται κατι που ειδαν μικροι

σε μεγαλη ηλικια δε νομιζω να φοβηθει κανεις ταινιες

μικρος τις εβλεπες και ετρεμες να πας στο αλλο δωματιο

τωρα τις βλεπεις σαν κωμωδιες και κοιμασαι μονος στο σπιτι σαν πουλακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Grudge

Εξορκιστής 2

Και μία που δεν έχω ιδέα πως λέγεται, την είχα δει πιτσιρίκος και ήταν με έναν σκελετό που ανακαλύψαν κάπου και μόλις έπεσε πάνω του νερό απέκτησε σάρκα. Μετά έπρεπε να τον πάνε κάπου για εξετάσεις. Καθώς τον μεταφέρανε και ενώ έβρεχε, έπεσε από την άμαξα και βράχτηκε ολόκληρος. Αυτό ήταν. Σηκώθηκα και την έσβησα αμέσως. :lol:

 

http://www.imdb.com/title/tt0068424/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...