Προς το περιεχόμενο

Οι 3 πιο τρομακτικες ταινιες που εχετε δει?


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειδα αυτο προχθες http://www.imdb.com/title/tt1226752/

απλα αισχος.αει στο διαολο ηθελα να δω κατι με cthulhu mythos και ξενερωσα την ζωη μου.κριμα γιατι παιζει και ο dean stockwell.καμια σχεση με το βιβλιο του lovecraft περιττο να πω ε...οσο για την σκηνοθεσια?απλα δε φανταζεστε ποσο τραγικη ειναι.χαλαρα αν μαζευομασταν 4-5 ατομα απο εδω μεσα θα καναμε καλυτερη ταινια.στην πυρα και γρηγορα μαλιστα.

 

Το The resurrected δεν το εχω δει.Thanx mate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 389
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
blair witch project.... Η μεγαλύτερη τρομακτική μαλακία όλων των εποχών...Αναρωτιέμαι πως τρομαξατε μ'αυτο το πραμα που φωνάζει απο μακρυά αλλα εχει και φωτεινή επιγραφή απο xenon οτι ειναι μαλακια..

 

:lol::lol:

Κοίτα ..φταίει και το ότι όταν βγήκε,οι παραγωγοί είχαν φροντήσει να καλλιεργήσουν έναν "μύθο" γύρω από την ταινία τους ...δηλαδή είχαν ισχυριστεί πως όλα ήταν αληθινά...ε και εμείς τότες παιδιά του δημοτικού ψοφάγαμε για τέτοιες ιστορίες :lol::lol:

πολύυυ αργότερα ,δλδ μετά από κάνα 3 χρόνια ξέραμε με σιγουριά πως ήταν απλώς ένα έργο ...πιστεύω αυτό μας έχει μείνει κουσούρι και έχουμε ακόμα στο μυαλό μας πως ίσως αυτή η περιπέτειά τους θα μπουρούσε να είναι αληθινή :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol:

Κοίτα ..φταίει και το ότι όταν βγήκε,οι παραγωγοί είχαν φροντήσει να καλλιεργήσουν έναν "μύθο" γύρω από την ταινία τους ...δηλαδή είχαν ισχυριστεί πως όλα ήταν αληθινά...ε και εμείς τότες παιδιά του δημοτικού ψοφάγαμε για τέτοιες ιστορίες :lol::lol:

πολύυυ αργότερα ,δλδ μετά από κάνα 3 χρόνια ξέραμε με σιγουριά πως ήταν απλώς ένα έργο ...πιστεύω αυτό μας έχει μείνει κουσούρι και έχουμε ακόμα στο μυαλό μας πως ίσως αυτή η περιπέτειά τους θα μπουρούσε να είναι αληθινή :-)

ναι ετσι την πατησε και η μικροτερη αδερφη μου..νομιζε οτι ηταν αληθινη ιστορια..τι κριμα γι’αυτην που εχει μεγαλυτερο αδερφο..μουχαχα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιmho η καλυτερη Lovecraftian ταινια ειναι το The Resurrected απο τον δημιουργο του Alien.Πιστευω εχει πιασει τελεια την ατμοσφαιρα και το αφηγηματικο στυλ του Λαβκραφτ.

 

Shame on me, δεν την έχω δει, μόλις ειδα trailer στο youtube και ψάχνω να την βρω... Thanks KilliK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...