Προς το περιεχόμενο

διακοπές μεσω γραφείου του εξωτερικού??


james@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται!! εχει κανεις υπ' οψη καποιο site απο ταξιδιωτικο γραφειο του εξωτερικου για ελληνικα νησια? αν γινεται ομως να μην συμπεριλαμαβανεται στη τιμη τα αεροπορικα εισιτηρια. εχει ασχοληθει καποιος? εχω ακουσει οτι εχει φοβερη διαφορα στη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεται!! εχει κανεις υπ' οψη καποιο site απο ταξιδιωτικο γραφειο του εξωτερικου για ελληνικα νησια? αν γινεται ομως να μην συμπεριλαμαβανεται στη τιμη τα αεροπορικα εισιτηρια. εχει ασχοληθει καποιος? εχω ακουσει οτι εχει φοβερη διαφορα στη τιμη

 

Έχει όντως πολύ μεγάλη διαφορά αλλά πρέπει να πετάξεις από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτα που λετε για Εξωτερικο και ισχυουν αλλά αν κλεινατε απο Ελλαδα ξενοδοχειο όχι την τελευταια στιγμη αλλά απο τον Μαιο όπως κανουν οι ξενοι οι τιμες θα ηταν τουλαχιστον 30-40% κατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, άλλωστε μην νομίζετε ότι τις φτηνές τιμές που ακούτε στην τηλεόραση τις βρίσκουν οι ξένοι κλείνωντας τον Ιούλιου. Πάνω από 6 μήνες νωρίτερα έχουν κλείσει τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτα που λετε για Εξωτερικο και ισχυουν αλλά αν κλεινατε απο Ελλαδα ξενοδοχειο όχι την τελευταια στιγμη αλλά απο τον Μαιο όπως κανουν οι ξενοι οι τιμες θα ηταν τουλαχιστον 30-40% κατω.

Κλεινω παντα ξενοδοχειο απο αρχες Απριλιου,λογω επαγγελματος ξερω ποτε θα εχω αδεια,και κανεις δεν κανει καλυτερη τιμη.Φετος οι ξενοι πληρωνανε στο ξενοδοχειο που ημουν τουλαχιστον μιση τιμη απο αυτη που πληρωναμε οι Ελληνες..Προφανως τα δικα μας χρηματα εχουν μικροτερη αξια.Επιλογες δυστυχως δεν υπαρχουν διοτι σε οποιο ξενοδοχειο και να ρωτησω υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση.Η λυση βεβαια ειναι να σταματησω να πηγαινω διακοπες στην Ελλαδα.Αλλη απατεωνια τα πρακτορεια.Οι διαφορες στις τιμες ειναι ελαχιστες και υπαρχουν περιπτωσεις που το πρακτορειο ζηταγε παραπανω χρηματα απο αυτα που μου ζηταγε εμενα το ξενοδοχειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φετος οι ξενοι πληρωνανε στο ξενοδοχειο που ημουν τουλαχιστον μιση τιμη απο αυτη που πληρωναμε οι Ελληνες..Προφανως τα δικα μας χρηματα εχουν μικροτερη αξια.Επιλογες δυστυχως δεν υπαρχουν διοτι σε οποιο ξενοδοχειο και να ρωτησω υπαρχει αυτη η αντιμετωπιση.

 

Δεν είναι αυτό το θέμα. Τα ξένα πρακτορεία κάνουνε ειδικά συμβόλαια διότι φέρνουνε κόσμο. Άλλη τιμή θα σου δώσει εσένα, που είσαι μόνος σου, το δωμάτιο και άλλη σε εμένα που θα φέρω 100 άτομα. Αυτό δε γίνεται και με όλα τα αγαθά; Όσα πιο πολλά πάρεις τόσο πιο λίγα θα πληρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτό το θέμα. Τα ξένα πρακτορεία κάνουνε ειδικά συμβόλαια διότι φέρνουνε κόσμο. Άλλη τιμή θα σου δώσει εσένα, που είσαι μόνος σου, το δωμάτιο και άλλη σε εμένα που θα φέρω 100 άτομα. Αυτό δε γίνεται και με όλα τα αγαθά; Όσα πιο πολλά πάρεις τόσο πιο λίγα θα πληρώσεις.

To ξερω αυτο που λες και ειναι απολυτα λογικο.Το προβλημα ειναι αν διαβασες ολο το ποστ μου οτι στην Ελλαδα οι τιμες των πρακτορειων ελαχιστα διαφερουν με αυτες του ξενοδοχειου.Σε καποιες δε περιπτωσεις το ξενοδοχειο μου προσφερει καλυτερη τιμη απο αυτη του πρακτορειου.

ΥΓ Υπηρχε μια οικογενεια απο το εξωτερικο η οποια ειχε ερθει οδικως η οποια και αυτη πληρωνε αισθητα λιγοτερο απο εμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω αυτο που λες και ειναι απολυτα λογικο.Το προβλημα ειναι αν διαβασες ολο το ποστ μου οτι στην Ελλαδα οι τιμες των πρακτορειων ελαχιστα διαφερουν με αυτες του ξενοδοχειου.Σε καποιες δε περιπτωσεις το ξενοδοχειο μου προσφερει καλυτερη τιμη απο αυτη του πρακτορειου.

ΥΓ Υπηρχε μια οικογενεια απο το εξωτερικο η οποια ειχε ερθει οδικως η οποια και αυτη πληρωνε αισθητα λιγοτερο απο εμας.

Ρε παιδιά γίνεται το ίδιο με τα σούπερ μαρκετ. Το μαλάκα τον έλληνα τον έχουμε σίγουρο. ΄Τους ξένους όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τιμες των φοιτητων τουριστων ειναι κατι σαν τις δικες μας 5ημερες...

δηλ. μαζευονται 4-5 μεγαλα ταξιδιωτικα γραφεια νοικιαζουν το ξενοδοχειο για χ περιοδο κ πρεπει να μαζεψουν τοσο κοσμο ωστε να βγαλουν τα εξοδα...

τον ιδιοκτητη ξενοδοχειου δεν τον ενδιαφερει αν θα γεμισει ή οχι γιατι την επιταγη την εχει παρει ηδη....

οποτε μην λετε οτι κ αν ειχατε κλεισει κανα χρονο πριν διακοπες θα ερχοντουσαν τοσο φτηνα οσο σε αυτους...

ενδεικτικα απο αγγλια προς λαγανα-ζακυνθο ερχονται με 200λιρες με δωματιο+αεροπλανο,ισως κ φαγητο!

πριν κανα 3μηνο μου παν ειχαν ενα παραλιακο μερος στο μεξικο ,εκει τα σπανε οι φοιτητες απο αμερικη+αγγλια,απο αγγλια τους ζηταγαν 600λιρες all included μεχρι κ τα ποτα το βραδυ για 7μερες...

http://www.thomascook.com/

http://www.zanteresorts.com/default.asp?start=0&date_from=20080721&date_from_Month=8&boardtype=9&resort=0&nights=7&adults=2&children=0

http://www.greececancellations.com/

http://www.manos.co.uk/

http://www.kosmar.co.uk/holidays/abroad/greece/

http://www.club18-30.com/club/deals/latest.jsp

δειτε για να καταλαβετε τι εννοω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλησε κανεις για φοιτητη τουριστα σε οργανωμενο γκρουπ. Το all included επισης υποστηριζει 2-3 ποτα και οχι μεχρι να γινει ντιρλα το αγγλακι...

Διαφοροποιηση στις τιμες υπαρχει οταν:

1. Κλεινεις απο νωρις

2. Αν κλεινεις high season ή οχι.

3. Αν πας με γκρουπακι ή ατομικα.

Ειναι προφανες οτι τα ξενοδοχεια θελουν να κλεισουν απο νωρις τα δωματια ενω προτιμουν να δουλευουν με γκρουπακια ωστε να εχουν λιγοτερη δουλεια αλλά και πιο σιγουρη πελατεια.

 

Επειδη θα ερθουν καποιοι συγγενεις απο εξωτερικο και ηθελαν να τους κανονισω τις διακοπες εψαξα λιγο και: Τον Μαιο ειχα ρωτησει για Ροδο υπηρχε πακετο για 8 μερες με 600ευρω + Αεροπλανο + αμαξι + βραδινο. Τον Ιουλιο που ξαναπηρα τηλ. η τιμη ηταν 750 χωρις βραδινο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ε 6drinks

kati happy hours 10e

κ οπως ειδες κ τα σιτε δεν αναφερονται σε γκρουπ

οσα δεινουν αυτοι για αεροπλανο+ξενοδοχειο δεινουμε εμεις μονο για εσωτερικη πτηση !!! π.χ. απο αθηνα-κω που χα ψαξει ηταν 91ε καραβι 10-14ωρες κ 250ε για αεροπλανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλησε κανεις για φοιτητη τουριστα σε οργανωμενο γκρουπ. Το all included επισης υποστηριζει 2-3 ποτα και οχι μεχρι να γινει ντιρλα το αγγλακι...

Διαφοροποιηση στις τιμες υπαρχει οταν:

1. Κλεινεις απο νωρις

2. Αν κλεινεις high season ή οχι.

3. Αν πας με γκρουπακι ή ατομικα.

Ειναι προφανες οτι τα ξενοδοχεια θελουν να κλεισουν απο νωρις τα δωματια ενω προτιμουν να δουλευουν με γκρουπακια ωστε να εχουν λιγοτερη δουλεια αλλά και πιο σιγουρη πελατεια.

 

Επειδη θα ερθουν καποιοι συγγενεις απο εξωτερικο και ηθελαν να τους κανονισω τις διακοπες εψαξα λιγο και: Τον Μαιο ειχα ρωτησει για Ροδο υπηρχε πακετο για 8 μερες με 600ευρω + Αεροπλανο + αμαξι + βραδινο. Τον Ιουλιο που ξαναπηρα τηλ. η τιμη ηταν 750 χωρις βραδινο...

Mε το all included εννοεις το all inclusive;Aν ναι τοτε το τι παρεχει εξαρταται απο το ξενοδοχειο.Εγω που ημουν σε τετοιο επινες,ετρωγες κλπ μεχρι να πεθανεις :lol:.Δεν υπηρχε κανενας περιορισμος.Αλλα εχουν καποιους περιορισμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...