Προς το περιεχόμενο

ECA +30 (ephedrine caffeine aspirin)


fagib2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγκρίνεις τις παρενέργειες του αλκοόλ με αυτές ενός αναβολικού-απαγορευμένου ναρκωτικού & ενός αυξητικού τεστοστερόνης;

Δεν είδα κανέναν να πεθαίνει από την κατανάλωση ενός ποτηριού αλκοόλ...

 

EDIT: Τόσους φίλους δυσλεκτικούς έχω, δεν είδα όμως κανέναν να γράφει με greekglish ούτε να χρησιμοποιεί το σ αντί του τελικού σίγμα. Άρα όλα αυτά είναι μπούρδες.

1on  φιλτατε  επιδη τοσα ξερεισ τοσα λεσ  ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΤΕΣΤΟ.... ΔΛΔ αν  στα 16 ειχεσ 500 εστω και στα 30 εχεισ 300 στην  ξαναπαει στο 500 για  οσο το παρεισ... ετσι ξερω.... δευτερον Υπαρχουν πολλεσ μορφεσ δυσλεξιασ  απειρεσ ... 3ον  εμεισ  οι νεοι εχουμε συνι8ησει στα greeklish και μ ειναι  πολυ δυσκολο να γραψω ελληνικα στο πληκτρολογιο......Και 4ον αν ειχεσ  ιχνοσ νοημοσινησ θα εβλεπεσ οτι το να κραζεισ για τα greeklish τα ορθογραφικα και τα αλλα π λεσ ειναι εντελοσ ανιαρο και σε υποβιβαζει γιατι εμεισ εδω ψαχνομαστε για το ενα για το αλλο κ εσυ καθεσε και ψιρισεισ το καθε ακυρο γεγονοσ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες τις μέρες ξεκίνησα το KiloKiller , και όντως έχω παρενέργειες.

 

Εχω ταχυπαλμίες , και κανα 2 φορές είχα διάροιες. Πολλά αέρια......

 

Οτιδήποτε ταράσει την ισσοροπία του σώματος , είναι αναβολικό. Ακόμα και ο καφες .....ναι , σε μερικούς , ο καφές δημιουργεί τρομερή νευρικότητα και ταχυπαλμίες.

 

Θα το συνεχίσω κανα δυο βδομάδες ακόμα , και αν συνεχίσουνε οι παρενέργειες , και δεν έχω δει και αποτέλεσμα , εννοείται θα το κόψω.

 

ΥΓ : Μην ανεβάζετε την τεστοστερόνη σας , εάν θέλετε να μείνουνε τα μαλλιά σας στο κεφάλι σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1on  φιλτατε  επιδη τοσα ξερεισ τοσα λεσ  ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΤΕΣΤΟ.... ΔΛΔ αν  στα 16 ειχεσ 500 εστω και στα 30 εχεισ 300 τηα στα ξαναπαει στο 500 για  οσο το παρεισ... ετσι ξερω.... δευτερον Υπαρχουν πολλεσ μορφεσ δυσλεξιασ  απειρεσ ... 3ον  εμεισ  οι νεοι εχουμε συνι8ησει στα greeklish και μ ειναι  πολυ δυσκολο να γραψω ελληνικα στο πληκτρολογιο......Και 4ον αν ειχεσ  ιχνοσ νοημοσινησ θα εβλεπεσ οτι το να κραζεισ για τα greeklish τα ορθογραφικα και τα αλλα π λεσ ειναι εντελοσ ανιαρο και σε υποβιβαζει γιατι εμεισ εδω ψαχνομαστε για το ενα για το αλλο κ εσυ καθεσε και ψιρισεισ το καθε ακυρο γεγονοσ.....

Ή απλά εσύ θα καταλάβαινες ότι σε κράζει α. για το καλό σου, β. γιατί υπάρχει κανόνας για τα greeklish στο φόρουμ, γ. γιατί δεν ψάχνεσαι στο σωστό μέρος (τεχνολογικό είναι το φόρουμ), ούτε με το σωστό τρόπο. Πάνε γράψτα αυτά στο bodybuilding gr να δεις εκεί τι κράξιμο θα φας. 

 

Το να γράφεις ορθογραφικά και ελληνικά είναι πράγματι το λιγότερο. Το ότι παίρνεις πράγματα χωρίς συμβουλή γιατρού και χαλαρά είναι το περισσότερο. 

 

Όσο για αυτούς που γράφουν τόσο εύκολα για την εφεδρίνη ας μπουν σε κανένα ρημάδι pubmed να διαβάσουν μερικές μετα αναλύσεις ή στην ιστοσελίδα του Αμερικανικού Συλλόγου Καρδιολόγων για να δουν γιατί ισχύει η απαγόρευση. Μπορεί να μην είναι και ενέσιμος κύκλος, αλλά προβλήματα προκαλεί και μάλιστα σε υγιή άτομα, νέα, χωρίς πρότερη καρδιακή νόσο. Στην τελική ας γράψει ο καθένας ότι θέλει και μετά ας το έχει βάρος στη συνείδηση του. Δεν λέω σε κανέναν να μην παίρνει κάτι αν το θέλει στην τελική. Απλά να μην προτρέπει άλλους με τη λογική έεελα μωρέ σιγά και να παίρνει ότι παίρνει μετά από συζήτηση με γιατρό ή διάβασμα (το πρώτο είναι εύκολο, ή νομίζεις ότι ο γιατρός θα σε καταγγείλει στην αστυνομία; Απλά θα σου πει τη γνώμη του. Δεν θα στα γράψει, αλλά θα σε ενημερώσει). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεις τις παρενέργειες του αλκοόλ με αυτές ενός αναβολικού-απαγορευμένου ναρκωτικού & ενός αυξητικού τεστοστερόνης;

Δεν είδα κανέναν να πεθαίνει από την κατανάλωση ενός ποτηριού αλκοόλ...

 

EDIT: Τόσους φίλους δυσλεκτικούς έχω, δεν είδα όμως κανέναν να γράφει με greekglish ούτε να χρησιμοποιεί το σ αντί του τελικού σίγμα. Άρα όλα αυτά είναι μπούρδες.

το αν θα πεθάνεις απο μια ουσία πολλές φορές εξαρτάτε απο την χρήση που κάνεις 

λάθος χρήση = προβλήματα

το αυξητικό τεστοστερόνης δεν κάνει τίποτα , ειναι πεταμένα λεφτά 

και τέλος δεν τα συνέκρινα , απάντησα στην απορία του απο πάνω. 

 

@Fylatos

το κλειδί σε όλα ειναι να μην ακούς κανέναν και να ψάχνεις μονος σου

ο καθένας λέει την άποψη του και την προσωπική του εμπειρία με μια ουσία

απο εκεί και πέρα είσαι υπεύθυνος για τον οργανισμό σου 

αν μου πει εμένα κάποιος πάρε αυτό και το πάρω θα είναι δικιά μου μαλακία αν πάθω κάτι , γιατι δεν φρόντισα να ψάξω τι μπορεί να μου κάνει , αν είμαι κατάλληλος να το πάρω και τι προβλήματα θα μου προκαλέσει.

τίποτα δεν είναι αθώο , όλα προκαλούν προβλήματα είτε μικρά είτε μεγάλα και πάντα υπάρχει καλός λόγος για να απαγορευτεί μια ουσία.

 

και μια και το έθιξες , φυσικά και δεν προτρέπω κανέναν να πάρει κάτι , είπα την άποψη μου και τα θέματα που μου προκάλεσε. Για εμένα δεν αξίζει να βάλεις σε κίνδυνο τον οργανισμό σου για να κερδίσεις 1χρόνο προσπάθειας , όλα έρχονται αργά η γρήγορα με δουλειά και όρεξη. Τώρα για αυτούς που θέλουν να το πάνε ενα level παραπάνω απο το φυσικό όριο τα βάζουν κάτω , ζυγίζουν τα θετικά και τα αρνητικά και επιλέγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλά εσύ θα καταλάβαινες ότι σε κράζει α. για το καλό σου, β. γιατί υπάρχει κανόνας για τα greeklish στο φόρουμ, γ. γιατί δεν ψάχνεσαι στο σωστό μέρος (τεχνολογικό είναι το φόρουμ), ούτε με το σωστό τρόπο. Πάνε γράψτα αυτά στο bodybuilding gr να δεις εκεί τι κράξιμο θα φας. 

 

Το να γράφεις ορθογραφικά και ελληνικά είναι πράγματι το λιγότερο. Το ότι παίρνεις πράγματα χωρίς συμβουλή γιατρού και χαλαρά είναι το περισσότερο. 

 

Όσο για αυτούς που γράφουν τόσο εύκολα για την εφεδρίνη ας μπουν σε κανένα ρημάδι pubmed να διαβάσουν μερικές μετα αναλύσεις ή στην ιστοσελίδα του Αμερικανικού Συλλόγου Καρδιολόγων για να δουν γιατί ισχύει η απαγόρευση. Μπορεί να μην είναι και ενέσιμος κύκλος, αλλά προβλήματα προκαλεί και μάλιστα σε υγιή άτομα, νέα, χωρίς πρότερη καρδιακή νόσο. Στην τελική ας γράψει ο καθένας ότι θέλει και μετά ας το έχει βάρος στη συνείδηση του. Δεν λέω σε κανέναν να μην παίρνει κάτι αν το θέλει στην τελική. Απλά να μην προτρέπει άλλους με τη λογική έεελα μωρέ σιγά και να παίρνει ότι παίρνει μετά από συζήτηση με γιατρό ή διάβασμα (το πρώτο είναι εύκολο, ή νομίζεις ότι ο γιατρός θα σε καταγγείλει στην αστυνομία; Απλά θα σου πει τη γνώμη του. Δεν θα στα γράψει, αλλά θα σε ενημερώσει

 

ωραια θεσ να μου πεισ οτι αν  παρω για εναν  μηνα θα εχω προβλημα ετσι???? σοβαρα τωρα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θεσ να μου πεισ οτι αν  παρω για εναν  μηνα θα εχω προβλημα ετσι???? σοβαρα τωρα????

Είναι σαν να συζητάμε για το αν πρέπει να περνάς με κόκκινο το φανάρι. Αν περάσεις με κόκκινο μια φορά, τι; Θα σκοτωθείς; Το πιο πιθανό είναι ότι θα τη γλιτώσεις. Τόσοι περνάνε με κόκκινο κάθε μέρα. Αλλά μερικοί σκοτώνονται. Φυσικά σκοτώνονται και άνθρωποι που δεν παραβιάζουν το κόκκινο. Οπότε, παίζεις με τις πιθανότητες. Παίρνοντας αυτές τις αηδίες, αυξάνεις τις πιθανότητες να έχεις πρόβλημα. Φυσικά εσύ είσαι 20 χρονών και νομίζεις ότι ποτέ δε θα πάθεις τίποτα, αλλά σκέψου το καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες τις μέρες ξεκίνησα το KiloKiller , και όντως έχω παρενέργειες.

 

Εχω ταχυπαλμίες , και κανα 2 φορές είχα διάροιες. Πολλά αέρια......

 

Οτιδήποτε ταράσει την ισσοροπία του σώματος , είναι αναβολικό. Ακόμα και ο καφες .....ναι , σε μερικούς , ο καφές δημιουργεί τρομερή νευρικότητα και ταχυπαλμίες.

 

Θα το συνεχίσω κανα δυο βδομάδες ακόμα , και αν συνεχίσουνε οι παρενέργειες , και δεν έχω δει και αποτέλεσμα , εννοείται θα το κόψω.

 

ΥΓ : Μην ανεβάζετε την τεστοστερόνη σας , εάν θέλετε να μείνουνε τα μαλλιά σας στο κεφάλι

 δηλαδη μπορει το συμπληρςμα  τησ φυσικησ τεστο παιζει να μ ριξει τα μαλλια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλωπεκίαση απο τέστο προκαλείτε απο το μεγάλο ποσοστό τέστο στον οργανισμό σου , όχι απο το συμπλήρωμα/φάρμακο
μου φαίνεται λιγο απίθανο βέβαια το συμπλήρωμα να σου αυξήσει τόσο πολύ την τεστοστερόνη που να χάσεις τα μαλλιά σου
όπως είπα δεν λειτουργεί όπως διαφημίζεται . Οι εταιρίες να πουλάνε ενδιαφέρονται και γιαυτό παρουσιάζουν τα αποτελέσματα "φουσκομένα"
αν λειτουργούσαν τόσο όσο διαφημίζονται δεν θα υπήρχε λόγος να κάνει κάποιος χρήση φαρμάκου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, μιλάμε για σίγουρο στερητικό, πιθανά προβλήματα σοβαρά η μη κ.λπ, και ο άλλος κόλλησε στο αν θα του ρίξει τα μαλλιά.

 

Ειλικρινέστατη απορία τώρα, ένας πρωταθλητής κολύμβησης όπως λες πως είσαι, σε τι μπορεί να χρειάζεται εφεδρίνη, τεστοστερόνη και λοιπά παρόμοια συμπληρώματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1on  φιλτατε  επιδη τοσα ξερεισ τοσα λεσ  ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΤΕΣΤΟ.... ΔΛΔ αν  στα 16 ειχεσ 500 εστω και στα 30 εχεισ 300 στην  ξαναπαει στο 500 για  οσο το παρεισ... ετσι ξερω.... δευτερον Υπαρχουν πολλεσ μορφεσ δυσλεξιασ  απειρεσ ... 3ον  εμεισ  οι νεοι εχουμε συνι8ησει στα greeklish και μ ειναι  πολυ δυσκολο να γραψω ελληνικα στο πληκτρολογιο......Και 4ον αν ειχεσ  ιχνοσ νοημοσινησ θα εβλεπεσ οτι το να κραζεισ για τα greeklish τα ορθογραφικα και τα αλλα π λεσ ειναι εντελοσ ανιαρο και σε υποβιβαζει γιατι εμεισ εδω ψαχνομαστε για το ενα για το αλλο κ εσυ καθεσε και ψιρισεισ το καθε ακυρο γεγονοσ.....

  1.  Είπα το ίδιο πράγμα με εσένα απλώς πέρα από δυσλεξία παίζει να έχεις και μαλάκυνση.
  2. Δεν υπάρχει δυσλεξία που να σε κάνει να γράφεις σε greekglish & παράλληλα να σου αφαιρεί την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις auto correction.
  3. Είμαι μικρότερος από εσένα οπότε λες μαλ..ες2
  4. "Ψάχνεσαι" για απαγορευμένες ουσίες και απορώ πως δεν έχεις φάει ban ακόμα.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δηλαδη μπορει το συμπληρςμα  τησ φυσικησ τεστο παιζει να μ ριξει τα μαλλια???

Tυχαίο ότι πολλα ντουκια έχουνε καράφλα?

 

Η πολλή τεστοστερόνη στο αίμα , ρίχνει το μαλλι.

 

http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=5&faqID=8730&la=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 Καλά δεν βαρεθήκατε μερικοί να ασχολείστε με την ορθογραφία/δυσλεξία του άλλου; Πόσο ενδιαφέρον θέμα συζήτησης είναι και πόσο αδιάφορα ποστς προς τους υπόλοιπους; Έλεος

2 Πως γίνεται να είσαι 20 χρονών και πρωταθλητής; Κάτι παίζει να κατάλαβα λάθος.

3 Τα πάντα εξαρτώνται από τον σκοπό. Θα λυθεί η απορία σου αν μας πεις ποιος είναι ο σκοπός του να πάρεις εφεδρίνη, τεστο κτλ Τα πάντα για να γίνεις τοπ θέλουν κόστος, ρίσκο, προσπάθεια κτλ. Αν πχ τα θέλεις για να φαίνεσαι μυώδης τότε δεν αξίζει *γνώμη μου) το όποιο ρίσκο/κόστος. Αν έχεις κάποιον άλλο λόγο στο μυαλό σου εξαρτάται από εσένα. Αν θέλεις πες μας. Βέβαια αυτό ισχύει για όλους που ψάχνονται με αυτά όχι μόνο για εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΤΙ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ?? πριν πεταξετε την μαλακιουλα σας τουλαχιστον να ξερετε τι λετε. Ο άλλος λέει ότι ο καφές και η εφεδρίνη είναι αναβολικά....αναβολικά σημαίνει να προάγουν την ανάπτυξη μυών. εφεδρίνη και καφείνη υπάγονται στην κατηγορία των PED (performance enchancing drugs) και αν δεν κάνεις καλή διατροφή μπορεί να σου βγούν και καταβολικά.

 

Έχουν γίνει πολλές έρευνες, είναι δοκιμασμένο και είναι safe συμπλήρωμα η εφεδρίνη σε ΥΓΙΗ ατομα. Αν ο άλλος έχει πρόβλημα στην καρδιά του, δεν το έχει ελεγξει ποτέ και πάει και παίζει με συμπληρώματα που αυξάνουν την πίεση και τις ταχυπαλμίες τότε πρόβλημα του.

Επεξ/σία από leftis95
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αυτες τις μέρες ξεκίνησα το KiloKiller , και όντως έχω παρενέργειες.

 

Εχω ταχυπαλμίες , και κανα 2 φορές είχα διάροιες. Πολλά αέρια......

 

Οτιδήποτε ταράσει την ισσοροπία του σώματος , είναι αναβολικό. Ακόμα και ο καφες .....ναι , σε μερικούς , ο καφές δημιουργεί τρομερή νευρικότητα και ταχυπαλμίες.

 

Θα το συνεχίσω κανα δυο βδομάδες ακόμα , και αν συνεχίσουνε οι παρενέργειες , και δεν έχω δει και αποτέλεσμα , εννοείται θα το κόψω.

 

ΥΓ : Μην ανεβάζετε την τεστοστερόνη σας , εάν θέλετε να μείνουνε τα μαλλιά σας στο κεφάλι σας.

Τι λες μωρε!

Είναι σαν να συζητάμε για το αν πρέπει να περνάς με κόκκινο το φανάρι. Αν περάσεις με κόκκινο μια φορά, τι; Θα σκοτωθείς; Το πιο πιθανό είναι ότι θα τη γλιτώσεις. Τόσοι περνάνε με κόκκινο κάθε μέρα. Αλλά μερικοί σκοτώνονται. Φυσικά σκοτώνονται και άνθρωποι που δεν παραβιάζουν το κόκκινο. Οπότε, παίζεις με τις πιθανότητες. Παίρνοντας αυτές τις αηδίες, αυξάνεις τις πιθανότητες να έχεις πρόβλημα. Φυσικά εσύ είσαι 20 χρονών και νομίζεις ότι ποτέ δε θα πάθεις τίποτα, αλλά σκέψου το καλύτερα.

Άι καλά, άσχετε παίζεις με τις πιθανότητες επιδη περνεις εφεδρίνη  !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...