Προς το περιεχόμενο

Ψυχολογικά Τεστ : Ανακάλυψε τον εαυτό σου !!!


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

htps αν έχεις κάνα link για TAT ή MMPI, ψήσου.

 

Στα Ελληνικα οχι.Μπορεις να τα βρεις μοναχα απο το εργαστηριο Ψυχομετριας του Εθνικου Καποδιστριακου Πανεπιστημιου(το 1 διοτι το 2 δεν νομιζω να εχει σταθμιστει επισημα στα Ελληνικα απο Ελληνες Ψυχολογους αλλα ισως απο καποιες εταιριες του εξωτερικου) κ ισως στην Παντειο(?)

 

Στα Αγγλικα φυσικα κ εχω ολοκληρο το ΜΜPI 2 (κ κυριως το 16PF)κ εχω εκπαιδευτει επισημα στην Βρετανια για την διανομη του κ αναλυση του

 

Εννοειται Λουσι μου οτι στον αιωνα τον απαντα δεν θα παρεις μεσω νετ κλειδια,αναλυσεις κτλ επισημων ψυχομετρικων τεστ (εκτος εαν σκασεις ενα καρο λεφτα να τα παραγγειλεις απο εξωτερικο κ παλι θα πρεπει να εχεις λαβει ειδικη εκπαιδευση στην αναλυση τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν παίζουν στη ζούλα αυτά καθόλου δηλαδή;

 

χμμμ....λογικα παιζουν(τι να πω?) αλλα θα πρεπει να μιλαμε για πολυ μπαζα ατομα τα οποια θα τα διαθεσουν(μιλαω για τα κλειδια,αναλυσεις κτλ),κ φυσικα παρανομα.

Ερωτησεις του ΜΜPI 2 ευκολα βρισκεις.Αλλα τι να λεει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω καποιες πληροφοριες για το τι παιζει με την Ψυχομετρια στην Βρετανια επισημα απο την British Psychological Society της οποιας ειμαι και μελος.

 

 

http://www.psychtesting.org.uk/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε htps, στο σοβαρό τώρα, σε έχω κόψει λίγο temperamental για ψυχολόγο. Κάνεις κανονικά συνεδρίες κτλ ή είσαι προσανατολισμένος στην ακαδημαϊκή έρευνα φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε htps, στο σοβαρό τώρα, σε έχω κόψει λίγο temperamental για ψυχολόγο. Κάνεις κανονικά συνεδρίες κτλ ή είσαι προσανατολισμένος στην ακαδημαϊκή έρευνα φάση;

 

 

προσωπικα ζητηματα,συζητηση κομμενη :-D

 

Temperamental τι εννοεις?Που τα χωνω γενικα?Σε φορουμ ειμαστε κ οχι σε ακαδημαικο συνεδριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάκης ο υδραυλικός βλέπω για role model όταν ήσουν σε τρυφερή ηλικία.

Απ' ότι φαίνεται, something went terribly wrong. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, τσιλ, δε σου χώνομαι, ούτε πάω να σε κρίνω. Δε σε έχω δει στη δουλειά σου και δε μπορώ να μιλήσω -δεν ΞΕΡΩ γενικά τις απαιτήσεις της δουλειάς σου. Μιλάω ως εντελώς άσχετος που ενδέχεται να λέω μαλακίες και το μόνο που λέω είναι πως μου φαίνεται πως φλιπάρεις εύκολα και το retaliation σου είναι κάπως "επιπόλαιο". Μπορεί να μην παίζει κανένα ρόλο αυτό στο πως είσαι στη δουλειά σου, μπορεί να αφήνεις τα πάντα σπίτι σου πριν πας στο γραφείο ξερωγώ, αλλά επειδή δεν ξέρω, γι' αυτό ρωτάω.

 

Και προφανώς αν δε γουστάρεις να απαντήσεις, τελειώνει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, τσιλ, δε σου χώνομαι, ούτε πάω να σε κρίνω. Δε σε έχω δει στη δουλειά σου και δε μπορώ να μιλήσω -δεν ΞΕΡΩ γενικά τις απαιτήσεις της δουλειάς σου. Μιλάω ως εντελώς άσχετος που ενδέχεται να λέω μαλακίες και το μόνο που λέω είναι πως μου φαίνεται πως φλιπάρεις εύκολα και το retaliation σου είναι κάπως "επιπόλαιο". Μπορεί να μην παίζει κανένα ρόλο αυτό στο πως είσαι στη δουλειά σου, μπορεί να αφήνεις τα πάντα σπίτι σου πριν πας στο γραφείο ξερωγώ, αλλά επειδή δεν ξέρω, γι' αυτό ρωτάω.

 

Και προφανώς αν δε γουστάρεις να απαντήσεις, τελειώνει εκεί.

 

Σε γενικες γραμμες κανω ιδιαιτερα καυστικο χιουμορ,ειναι εμφανες νομιζω (αν κ παρεξηγησιμο καποιες φορες) .Μιλαμε ομως για εναν χωρο χαλαρωσης κ ψυχαγωγιας.Γενικα δεν παιρνω τον ευατο μου πολυ σοβαρα εδω μεσα.

 

Παντως εαν ανατρεξεις σε παλιοτερα μου ποστ εχω πει επιγραματικα περιπου τι κανω επαγγελματικα αυτη την περιοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως θα το ψάξω, αλλά ευχαριστώ όπως και να 'χει για το response. ;)

 

Α επισης μην συγχεεις το οτι ειμαι απο φυσικου μου ''αθυροστομος'' με την εκφραση φλιπαρισματος.Αν και ναι εχεις δικιο κ μπορει η επεισοδιακη μου αθυροστομια να παρεξηγηθει(τις περισσοτερες φορες απλα θελω να σοκαρω τους συνομιλητες χωρις να εχω φλιπαρει κτλ)

 

P.S God dammit με τα fancy Ελληνικα σας :P 4 χρονια προσπαθω να μαθω ''ακαδημαικα'' Ελληνικα κ ολο σαλατα τα κανω.Καλα με την ορθογραφια δεν το συζηταω.Κανα καλο Ελληνικο λεξικο παιζει? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

htps αν έχεις κάνα link για TAT ή MMPI, ψήσου.

 

 

Αναφορικα με το ΜΜPI φαινεται οτι ειχα καταχωνιασμενες καπου τις κλιμακες(κλιμακες εγκυροτητας και κλινικες κλιμακες) στα Ελληνικα κ μολις τις βρηκα!!

 

Οριστε Λουσι οι κλιμακες τις οποιες χρησιμοποιει το ΜΜPI σταθμισμενες στα Ελληνικα απο το τμημα Ψυχαναλυτικης Ψυχοθεραπειας της Ψυχιατρικης Κλινικης του Εθνικου Καποδιστριακου Πανεπιστημιου

 

Υποχρονδια(Ηs)

Kαταθλιψη (D)

Υστερια (Ηy)

Ψυχοπαθητικη εκτροπη (Pd)

Αρρενωποτητα-Θηλυκοτητα (Mf)-(ανδρες)

Αρρενωποτητα-Θηλυκοτητα (Mf)-(γυναικες)

Παρανοια (Pa)

Ψυχασθενεια (Pt)

ελεος πως το εχουν μεταφρασει ετσι αυτο

 

Σχιζοφρενεια (Sc)

Mανια (Μa)

Κοινωνικη ενδοστρεφεια (Si)

 

 

κ παραμενει ανεξαρτητο (σωστα) το Ego-Strength(Es) , το οποιο κ αποτελει ειδικη κλιμακα του ΜΜΡΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...