Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι τα αγαπημένα σας επιτραπέζια παιχνιδια;


beliot1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hoteeeeel!!!!!το αγαπημενο μου!

 

Τι μου θυμησες τωρα... φολα:) Το ειχαμε παρει παρακινουμενοι απο τη διαφημιση ελπιζοντας οτι θα ειναι σα τη monopoly αλλα δεν εχει και πολυ σχεση. Ειχαμε παιξει καμποσα παιχνιδια, οτι πει το ζαρι βασικα. Θυμαμαι οτι το PRESIDENT ηταν το ακριβοτερο ξενοδοχειο που ολοι θελαμε να το αποκτησουμε πρωτοι, αλλα ειχε τοσο μεγαλα...εξοδα συντηρησης που συχνα υποχρεωνομασταν να το (ξε)πουλησουμε.

 

Και τι άθλια μετάφραση ήταν αυτή στους κανόνες..Τα μισά έλειπαν. Μην πω για τα reserved spaces που δεν υπήρχαν καν στο ταμπλω της ελληνικής έκδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω. Το παιζω καθε μερα. Προηγουμενως εριξε ασοδυο ο ξαδελφος μου και βγηκαν κατι γιγαντια κουνουπια, τα φλιταραμε και συνεχισαμε.

 

 

Τι μου θυμησες τωρα... φολα:) Το ειχαμε παρει παρακινουμενοι απο τη διαφημιση ελπιζοντας οτι θα ειναι σα τη monopoly αλλα δεν εχει και πολυ σχεση. Ειχαμε παιξει καμποσα παιχνιδια, οτι πει το ζαρι βασικα. Θυμαμαι οτι το PRESIDENT ηταν το ακριβοτερο ξενοδοχειο που ολοι θελαμε να το αποκτησουμε πρωτοι, αλλα ειχε τοσο μεγαλα...εξοδα συντηρησης που συχνα υποχρεωνομασταν να το (ξε)πουλησουμε.

 

το προτιμώ απο τη μονοπολη!

 

Εγω. Το παιζω καθε μερα. Προηγουμενως εριξε ασοδυο ο ξαδελφος μου και βγηκαν κατι γιγαντια κουνουπια, τα φλιταραμε και συνεχισαμε.

 

 

Τι μου θυμησες τωρα... φολα:) Το ειχαμε παρει παρακινουμενοι απο τη διαφημιση ελπιζοντας οτι θα ειναι σα τη monopoly αλλα δεν εχει και πολυ σχεση. Ειχαμε παιξει καμποσα παιχνιδια, οτι πει το ζαρι βασικα. Θυμαμαι οτι το PRESIDENT ηταν το ακριβοτερο ξενοδοχειο που ολοι θελαμε να το αποκτησουμε πρωτοι, αλλα ειχε τοσο μεγαλα...εξοδα συντηρησης που συχνα υποχρεωνομασταν να το (ξε)πουλησουμε.

 

αλλα συμφωνω για το PRESIDENT!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Risk!! Αλλά κανείς δεν παίζει τώρα ρε γμτ. Άσε που πήγα στο Jumbo για να το πάρω και δεν το βρίσκω πουθενά...

Υπάρχει σχεδόν παντού το Ρίσκ.

Κάποια περίοδο έλιωνα με το Risk:Godstorm..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι με κάρτες αλλα έχει ήρωες, τζόγο, μονομαχίες και τέτοια. Western είναι...

Δηλαγη δεν υπαρχει ζαρι? Παντως αν δε κανεις μια συντομη περιγραφη δε θα καταλαβουμε πως παιζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι παίκτες μεταφέρονται στην Άγρια Δύση, όπου οι Παράνομοι κυνηγούν το Σερίφη, ο Σερίφης κυνηγάει τους Παράνομους, οι Βοηθοί του Σερίφη προσπαθούν να τον προστατέψουν και ο Φυγάς συνωμοτεί, έτοιμος να πάρει το μέρος είτε του ενός είτε του άλλου. Όλοι αυτοί είναι κρυφοί ρόλοι που αναλαμβάνουν οι παίκτες, προσπαθώντας να βοηθήσουν τους συμμάχους τους και να εξοντώσουν τους αντιπάλους τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...