Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι τα αγαπημένα σας επιτραπέζια παιχνιδια;


beliot1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λολ. Αν ακολουθησεις τις συμβουλες ενος παιδιου στο forum του ιδιου site, αρκει να την αφηνεις που και που να κερδιζει, και problem solved. Τουλαχιστον ετσι εχω καταφερει να βγω ζωντανος μετα απο καθε παιχνιδι το τελευταιο διμηνο.

μια φορα αγορασα ενα επιτραπεζιο απο καισα που στην ουσια ή κερδιζουν όλοι ή χανουν όλοι οποτε και σαυτο κερδισμενος εισαι.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Twilight Imperium 3 από εμένα, εάν έχετε αρκετούς καμένους φίλους με το sci-fi και αρκετές ώρες για παιχνίδι. Αλλά μιλάμε για board game σε άλλη διάσταση! Κυκλοφορούν και 3 expansions αλλά και μόνο το βασικό παιχνίδι θα σας δώσει πολλά χρόνια απόλαυσης!

 

Εγώ ψωνίζω από mindwars. 100% ικανοποιημένος!

 

http://www.mindwars.gr/content/twilight-imperium-3rd-edition-core-game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Easily το "Cards against Humanity".Ειδικά όταν παίζεις με άτομα που παρεξηγούνται εύκολα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΞΕΤΕ με την γυναίκα σας. αυτό.

χαχαχαχα εγώ είμαι γυναίκα και σε ενημερώνω ότι δε με κερδίζει κανείς στα κάστρα. :P

ήθελα βασικά να πω τον πόνο μου. το expansion με τους πύργους καταστρέφει το παιχνίδι, γιατί από στρατηγικής το κάνει τύχης. ΜΑΚΡΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/2290260/%CE%9A%CE%91%CE%99%CE%A3%CE%A3%CE%91-%CE%A4%CE%BF-%CE%9D%CE%B7%CF%83%CE%AF-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%A0%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B1%CF%84%CF%8E%CE%BD.html

 

πολύ χαβαλετζίδικο... μόνο τύχη και απληστία... ενδείκνειται για παρέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξερετε πως ποσο ειναι οι χρεωσεις στα επιτραπεζια σε τετοια μαγαζια; http://toy-stories.gr/

 

το συγκεκριμενο ειναι κοντα στο σπιτι μου , η χρεωση ειναι 0.50Ε το ατομο , ανεξαρτητα απο ωρα , αριθμο παιχνιδιων , κλπ . δηλαδη αμα παιξετε εστω ενα παιχνιδι θα χρεωθειτε 50 λεπτα ο καθενας , περα απο οτι εχετε παρει ενοειται . απο κει και περα παιζεις οτι και οσο θες χωρις να σε νοιαζει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Είχα ψηθεί να αγοράσω το Agricola αλλά έμαθα πως ό δημιουργός του έφτιαξε ένα παρόμοιο παιχνίδι με άλλο θέμα με το όνομα Caverna. Το έχει παίξει κανείς να μου πει τη γνώμη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

παιδες καλησπέρα !

Θέλω κάποια πρόταση για επιτραπέζιο ..

Βασικό είναι να μπορεί να παιχθεί με 2 άτομα ( εμένα και την γυναίκα ) αλλα , να μπορούμε να παίξουμε και με 3-4 το πολύ πολύ άτομα .

Προσανατολισμός στο είδος δεν εχουμε .. Αποκλείουμε μόνο οτι εχει να κάνει σχέση με δράκους ξόρκια κλπ ..

Κάτι σε μυστήριο θα ήταν οτι πρεπει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...