Προς το περιεχόμενο

Ποιά είναι τα αγαπημένα σας επιτραπέζια παιχνιδια;


beliot1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα παιχνίδι που έχει κάρτες με διάσημα πρόσωπα και φοράς μια στέκα στο κεφάλι, όπου βάζεις μία κάρτα που δεν ξέρεις ποιος είναι, και ρωτάς διαδοχικές ναι/όχι ερωτήσεις, μέχρι να βρεις ποιο είναι το πρόσωπο, ξέρει κανείς πώς το λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 284
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοννακ το game of thrones μου άρεσε κι εμένα πολύ, αλλά για όσους ψήνεστε να ξέρετε ότι το παιχνίδι είναι στα καλύτερα του με 4-5 παίκτες κι όχι τόσο με 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοννακ το game of thrones μου άρεσε κι εμένα πολύ, αλλά για όσους ψήνεστε να ξέρετε ότι το παιχνίδι είναι στα καλύτερα του με 4-5 παίκτες κι όχι τόσο με 3.

 

Ένας φίλος έχει πάρει το expansion για αυστηρά 6 παίκτες και όχι λιγότερους. Μακελειό έγινε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν φοιτητής έπαιζα risk/axies and allies και stratego. αυτό που αγάπησα όμως από μικρός ήταν to Space Quest(Σταυροφορία στο Διάστημα στην ελληνική έκδοση)

 

φοβερό και με warhammer 40k στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Modern Naval Battles

ναυμαχία με κάρτες,μικροί τα καλοκαίρια είχαμε χάσει τον ύπνο μας,ώρες ατελείωτες..μέχρι και με τη τότε κοπέλα μου τσακωθήκαμε για μια βδομάδα..

υστερία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jungle speed.Αμετρητες γρατζουνιες-σημαδια ως τροπαιο νικης καθε φορα.Ε και μετα κλασσικα trivial,taboo.Πλακα εχει και το τζενγκα με τις ερωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα παιχνίδι που έχει κάρτες με διάσημα πρόσωπα και φοράς μια στέκα στο κεφάλι, όπου βάζεις μία κάρτα που δεν ξέρεις ποιος είναι, και ρωτάς διαδοχικές ναι/όχι ερωτήσεις, μέχρι να βρεις ποιο είναι το πρόσωπο, ξέρει κανείς πώς το λένε;

 

Το τσέκαρα σήμερα εκεί που συχνάζω, who celebrities λέγονταν αν θυμάμαι καλά.

 

Δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά στο internet, θα στο τραβήξω screenshot με την πρώτη ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υπέρτατο twister φυσικά..(ε το λες και επιτραπέζιο)!

Με κοπελιές μαζί,και πάντα δίπλα μια φωτογραφική..Τυχαίνουν κάτι στάσεις...μούρλιααα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Πολύ καλό είναι και το Jungle speed.

Χρειάζεται αντανακλαστικά και ταχύτητα κι ότι αρπάξει ο κ.., το χέρι μας.

 

 

 

Καλά κάποιες φορές το τοτέμ γίνεται γαιτανάκι... εγώ το πιασα, όχι εγώ το πιασα...

 

Πολύ γέλιο. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...