Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όχι δεν μου είπαν, αλλά λογικά στο 100άρικο θα παίζει, λίγο πιο κάτω. Ο υπεύθυνος του καταστήματος όμως κράτησε το τηλέφωνό μου για να με πάρει όταν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δίσκος τι μάρκα είναι για να έχουμε καλο ρώτημα? Πάντως νομίζω ότι ειναι καλύτερο να περιμένουμε την 6αρα μπαταρία για να έχουμε αξιοπρεπείς έστω επιδόσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θερμοκρασίες σε πληκτρολόγιο και κάτω μέρος του λαπτοπ πως ήταν μετά απο τοσες ωρες λειτουργίας? Πάντως το 900ρακι της ASUS με το Celeron που είδα στο ΠΛΑΙΣΙΟ ζεματούσε απιστευτα! Λογικά οι ΑΤΟΜ πρέπει να είναι πολύ καλυτεροι στον τομέα αυτό.

Ψυγείο φίλε μου, Ψ Υ Γ Ε Ι Ο ! ! ! Δεν μου ανέβασε καθόλου θερμοκρασία....

 

2 και κατι με normal χρηση. κατω απο 2:30 ωρες σιγουρα (αλλο τι γραφουν)

 

και ο 160GB δισκος ειναι WD

Ρε παιδιά, μην λέμε ότι θέλουμε... Πριν είχα ένα Lenovo 3000 N200 που έχει 15,4'' οθόνη, διπλοπύρηνο επεξεργαστή, 2Gb RAM, 3 Cell Battery και με Linux και ανοιχτό το Wi-Fi έπιανε το 2ωρο.

 

Ξέρει κάποιος αν η μπαταρία είναι ίδια με του msi έτσι ώστε να μπορεί να μπει η 6cell΄;

Πιστό αντίγραφο... Αν και η Multirama θα φέρει δικιά της, για το Netbook της.

 

Το πήρα κ εγώ, έβαλα κ 1 GB μνήμη ακόμα επιτόπου στα Multirama (χωρίς να χαθεί εγγύηση). Όμορφο βολικό, μεγαλύτερο δίσκο από το Wind, μεγαλύτερη κ καλύτερη εγγύηση (3>1, Multirama>Alman) κ εγγύηση κλοπής για 1 χρόνο.

 

Μπαταρία κάτι παραπάνω από 2 ώρες, με wifi on κ vista. Τα σηκώνει μια χαρά με τα 2 GB RAM. Και παίρνει ότι παίρνει κ το wind από αξεσουάρ, και ρώτησα κ θα φέρουν κ τα Multirama 6-Cell μπαταρία μέσα στο μήνα ;)

Μεγειά σου φίλε μου!

 

O δίσκος τι μάρκα είναι για να έχουμε καλο ρώτημα?

Western Digital...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά νέα φέρνεις! χεχε

Δηλαδή έχουμε ένα Wind με 2πλάσιο σκληρό, 3πλάσια εγγύηση και άσπρο χρώμα; Τελεια :-D

 

Μια απορία.. Δίνουν και την τυπική θηκούλα που έχει και το MSI?

 

Και αν μπορέις ανέβασε μια φωτό από μπροστά να δούμε το multirama logo πως φαίνεται.. :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία.. Δίνουν και την τυπική θηκούλα που έχει και το MSI?

Όχι, δυστηχώς... Μπορείς να την πάρεις ξεχωριστά στα 15 ευρώ. Έτσι κι αλλιώς ξεχωριστά σου την δίνει την τσάντα η MSI, απλά σε στυλ δώρου.

 

Και αν μπορέις ανέβασε μια φωτό από μπροστά να δούμε το multirama logo πως φαίνεται..:lol::lol:

Δεν έχει κανένα Brand Logo στην εσωτερική μεριά του Laptop. Μόνο στην εξωτερική πάνω μεριά, που από ότι κατάλαβα ένα αυτοκολλητάκι είναι. Άμα σε πειράζει το βγάζεις... Τόσο απλά! Επίσης όταν κάνει Boot δεν έχει κανένα Brand Logo άπό την Multirama, άμα αυτό σε ενοχλεί...

 

 

 

 

 

 

 

Αυτό το Netbook είναι ένα πιστό αντίγραφο, από το Α' μέχρι και το Ω', του MSI Wind! Ακόμα και το κουτί ίδιο είναι, μόνο που έχει Brand Logo της Multirama γύρω - γύρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MSI Wind αρα και το Multirama ΗΤ ειναι top!

 

Εχω το Μαύρο MSI Wind και επειδη το Multirama ειναι λευκο ακομα δεν έχω 'δακρύσει' για το διπλάσιο δίσκο και τα 3 χρόνια εγγύηση..

Αν βγει ομως σε μαύρο τοτε...:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MSI Wind αρα και το Multirama ΗΤ ειναι top!

Ακριβώς!

 

Εχω το Μαύρο MSI Wind και επειδη το Multirama ειναι λευκο ακομα δεν έχω 'δακρύσει' για το διπλάσιο δίσκο και τα 3 χρόνια εγγύηση..

Αν βγει ομως σε μαύρο τοτε...:cry:

Γιατί ρε; Το άσπρο είναι πολύ όμορφο! Σπάει και την μονοτονία από τα συνιθισμένα Laptop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το βρηκα και εγω . Παντως μου ειπαν οτι βγαινει και σε μαυρο αλλα δεν το ειχαν εκει. Πολυ καλο , τα λοιπα χαρακτηριστικα του εχουν αναφερθει. Μαλον παει για πουλημα το eee701 που εχω για να παρω το Multirama ΗΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το βρηκα και εγω . Παντως μου ειπαν οτι βγαινει και σε μαυρο αλλα δεν το ειχαν εκει. Πολυ καλο , τα λοιπα χαρακτηριστικα του εχουν αναφερθει. Μαλον παει για πουλημα το eee701 που εχω για να παρω το Multirama ΗΤ.

 

Είναι ότι καλύτερο στην αγορά των Netbooks αυτή την στιγμή! Χτύπα το με κλειστά μάτια φίλε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μια τελευταία ερωτησούλα για τα ηχεία. Μπορεις να παρακολουθήσεις ανετα ταινία ή χρειάζονται εξωτερικά ηχεία/ακουστικά?

 

υ.γ: δυστυχώς ξέχασα να τα τσεκάρω στο Multirama :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά νέα φέρνεις! χεχε

Δηλαδή έχουμε ένα Wind με 2πλάσιο σκληρό, 3πλάσια εγγύηση και άσπρο χρώμα; Τελεια :-D

 

Μια απορία.. Δίνουν και την τυπική θηκούλα που έχει και το MSI?

 

Και αν μπορέις ανέβασε μια φωτό από μπροστά να δούμε το multirama logo πως φαίνεται.. :lol::lol:

 

 

οχι 3πλασια ηρεμησε. το msi wind εχει 2 χρονια του multirama εχει 3 και 1 για κλοπη

 

...και μια τελευταία ερωτησούλα για τα ηχεία. Μπορεις να παρακολουθήσεις ανετα ταινία ή χρειάζονται εξωτερικά ηχεία/ακουστικά?

 

υ.γ: δυστυχώς ξέχασα να τα τσεκάρω στο Multirama :rolleyes:

 

οσο suck στο wind το ιδιο και στο multirama :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο suck στο wind το ιδιο και στο multirama :P

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι εταιρείες δεν δίνουν σημασία στα ηχεία... μοναδική εξαίρεση toshiba (harman/kardon),acer και ίσως η HP (altec lancing). Είναι αυτονόητο ότι το λάπτοπ το θέλεις _και_ για να ακούσεις μουσική ή να δείς μια ταινία αξιοπρεπέστατα. Χάθηκε ο κόσμος να βάλουν 2 ηχειάκια της προκοπής...σιγά το κόστος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...