Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα τηλ. στα Multirama...τέλη Σεπτεμβρη μου είπαν για νέες παραλαβές, αλλιώς εκθεσιακά κομμάτια ή παραγγελία από κάποιο ξεχασμένο κατάστημα στην επαρχία. Θα έρθει και σε μαυρο το οποίο σαφώς προτιμώ σε σχέση με το λευκό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τελικα θα μας πει κανεις τι ψαρια πιανει ο επεξεργαστης του σε σχεση με τον Atom ?

Για θεαση 720p ταινων σε Mpg4 κανει ?

Μπορεις να δοκιμασεις μια ταινια σε 720p mpg4 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε το μόνο μειονέκτημα αποτελεί λογικά η 6αρα μπαταρία και τίποτα περισσοτερο...απο ότι φαίνεται ο ανταγωνισμός φουντώνει για τα καλά, θεωρω επίσης την 10αρα οθόνη ως στάνταρ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα θα μας πει κανεις τι ψαρια πιανει ο επεξεργαστης του σε σχεση με τον Atom ?

Για θεαση 720p ταινων σε Mpg4 κανει ?

Μπορεις να δοκιμασεις μια ταινια σε 720p mpg4 ?

 

Atom CPU έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ. στα Multirama...τέλη Σεπτεμβρη μου είπαν για νέες παραλαβές, αλλιώς εκθεσιακά κομμάτια ή παραγγελία από κάποιο ξεχασμένο κατάστημα στην επαρχία. Θα έρθει και σε μαυρο το οποίο σαφώς προτιμώ σε σχέση με το λευκό.

 

Όντως... Όταν το πήρα το δικό μου (προχθές) είχαν 4 κομμάτια στο κατάστημα τις Φλώρινας. Πήγα σήμερα και τους είχαν τελειώσει όλα, μαζί και το Demo τις βιτρίνας... Φανταστείτε τι ζήτηση έχει το συγκεκριμένο Netbook!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω βρε παιδια... αν αντιγραψω τα περιεχομενα του dvd των vista σε ενα εξωτερικο σκληρο που εχω κ τον συνδεσω με το Wind - multirama θα μπορεσω να εγκαταστησω τα vista στο wind???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω βρε παιδια... αν αντιγραψω τα περιεχομενα του dvd των vista σε ενα εξωτερικο σκληρο που εχω κ τον συνδεσω με το Wind - multirama θα μπορεσω να εγκαταστησω τα vista στο wind???

 

Ναι, αντιγράφεις τα αρχεία από το DVD στον εξωτερικό σκληρό και ρυθμίζεις το BIOS να βλέπει πρώτα το εξωτερικό (Removable Device) και μετά τον εσωτερικό σκληρό. Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό, αφού έχεις αυθεντικά τα ΧΡ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα και το είδα από κοντά στα Multirama και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Έχω όμως μία απορία. WoW θα μπορεί να τρέξει έστω και με τις λεπτομέρειες στο ελάχιστο; Όχι ότι το netbook προορίζεται για παιχνίδια, αλλά από περιέργεια ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αντιγράφεις τα αρχεία από το DVD στον εξωτερικό σκληρό και ρυθμίζεις το BIOS να βλέπει πρώτα το εξωτερικό (Removable Device) και μετά τον εσωτερικό σκληρό. Αλλά γιατί να το κάνεις αυτό, αφού έχεις αυθεντικά τα ΧΡ;

 

Γτ θέλω να δω πώς τρέχουν κ τα vista τα οποια τα εχω συνηθισει περισσοτερο γτ τα εχω στον desktop....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα και το είδα από κοντά στα Multirama και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Έχω όμως μία απορία. WoW θα μπορεί να τρέξει έστω και με τις λεπτομέρειες στο ελάχιστο; Όχι ότι το netbook προορίζεται για παιχνίδια, αλλά από περιέργεια ρωτάω.

 

Ναι, μπορεί να παίξει!!!

Για ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=5FLQC1qZiCY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον ιδιο θορυβο κανουν το msi kai to multirama?

 

Ναι, ίδιο είναι λέμε! Ο θόρυβος είναι σχεδόν μηδενικός... Μόνο όταν κάνεις ''βαριές'' δουλειές (και όταν λέω βαριές δουλειές όχι Office, αλλά κάνοντας μαζί όλα τα παρακάτω: Βάζοντας υπότιτλους σε ταινία με Avi ReComp, μTorrent να κατεβάζει, σερφάρισμα στο Internet και ακούγωντας μουσική με WMP.) πέρνει περισσότερες στροφές το Coolerάκι, αλλά κατά τα άλλα ψυγείο το Netbookάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia na kanw mia erwthsh, epeidh etoimazomai gia agora netbook kai eimai anamesa s' auto to acer kai sthn apominmhsh tou msi wind apo th multirama!Poio apo ta 2 tha proteinate...To multirama fainetai kalytero se kapoia xarakthristika alla epeidh den exw dei to acer akoma h texnologia ths othonis, h emfanish kai genikotera h poiothta kataskeuhs einai ontws ply kalytera se sxesh me auto apo ta multirama? Opoios kserei parapanw as me bohthisei sthn epilogh tou swstou!!!

 

1ον: Το Multirama-HT Xpress Book έχει πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

2ον: Η 8,9'' του Acer θα σε κουράσουν...

3ον: Το Multirama-HT Xpress Book έχει μεγαλύτερο σκληρό.

4ον: Tο Acer δεν έχει Bluetooth

5ον: Κακό Service (Acer)

6ον: Το Multirama-HT Xpress Book έχει υψηλότερη ανάλυση WebCam (1.3 Mpixels)

7ον: Δεν ανεβάζει ΚΑΘΟΛΟΥ θερμοκρασίες το Multirama-HT Xpress Book (δν ξέρω για τον Acer).

 

Δικιά σου απόφαση!

 

 

 

Το Multirama-HT Xpress Book και το MSI Wind U100 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και όταν βγεί και η 6άρα η μπαταρία, δν θα πιάνονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον: Το Multirama-HT Xpress Book έχει πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής.

2ον: Η 8,9'' του Acer θα σε κουράσουν...

3ον: Το Multirama-HT Xpress Book έχει μεγαλύτερο σκληρό.

4ον: Tο Acer δεν έχει Bluetooth

5ον: Κακό Service (Acer)

6ον: Το Multirama-HT Xpress Book έχει υψηλότερη ανάλυση WebCam (1.3 Mpixels)

7ον: Δεν ανεβάζει ΚΑΘΟΛΟΥ θερμοκρασίες το Multirama-HT Xpress Book (δν ξέρω για τον Acer).

 

Δικιά σου απόφαση!

 

 

 

Το Multirama-HT Xpress Book και το MSI Wind U100 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί και όταν βγεί και η 6άρα η μπαταρία, δν θα πιάνονται!

 

 

το acer εχει καλυτερης αποδοσης wifi. τα ηχεια του παιζει να ειναι καλυτερα απο του wind. δεν ξερω ποιος εχει καλυτερη οθονη απο θεμα χρωματων. ειδα ενα βιντεο του wind και τα χρωματα ηταν ξεθωριασμενα καπως. πρεπει να το δω στην πραξη.

 

παντως το acer εχει καλυτερη οθονη απο του asus 901

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...