Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο η eshop για laptop?


imr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον για σας, θα παρω το http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900388 αυτες τις μερες.

 

Το θεμα ειναι για το after sales tou eshop

Δεν εχω εμπειρια,αλλα αν γινει κατι (μακρια απο μας :P) στο eshop το service κραταει αρκετες μερες για αποστολη/παραλαβη η κανω λαθος?

 

Απο το πλαισιο θα υπαρχει δυνατοτητα επισκευης στο καταστημα τους η θα μπλεκω με αποστολες παλι?

 

Επισης το eshop εχει δωρο 500gb δισκο στην ιδια τιμη!

Για πειτε εμπειριες απο service σχετικα με τα δυο καταστηματα

H δεν μπλεκω καθολου με αυτους και παω για service κατευθειαν στην hp?

(φυσικα θα παρω και επεκταση εγγυησης απο οποιο καταστημα και να το παρω)

 

 

 

Edit και κατι αλλο, γιατι δινουν 1χρονο εγγυηση? δεν ειναι υποχρεομενοι για τις ηλεκτρονικες συσκευες που αγοραζονται απο εε να εχουν 2χρονια εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω πηρα λαπτοπ απο πλαισιο πριν κανα χρονο και ηρθε το κουτι σπιτι και απλα δεν ηταν σφραγισμενο, τους πηρα τηλ το πηγα στο πλησιεστερο καταστημα, και μου εδωσαν καινουργιο χωρις καν να πουν το οτιδηποτε, και φυσικα με κερδισαν σαν πελατη

εχω παρει γενικα 3 λαπτοπ απο εκει χωρις το παραμικρο προβλημα

και τωρα που εχει και εξουσιωδοτημενο σερβις τοσιμπα το πλαισιο, το θεωρω πρωτη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έπρεπε να του απαντήσετε σε αυτό που ρωτάει (οχι γενικά για το σέρβις των δύο εταιρειών)

Φίλε μου,όταν αγοράζεις ένα λάπτοπ η εγγύηση δεν σου παρέχεται από το κατάστημα που το προμηθεύεσαι αλλά από την εκάστοτε αντιπροσωπεία της κατασκευάστριας.Δηλαδή για το HP που θες εσύ,αν χρειαστεί κάτι θα το στείλεις στην επίσημη αντιπροσωπεία της HP.Το από που αγοράζεις το λάπτοπ δεν παίζει κανένα απόλυτως ρόλο όσον αφορά στην εγγύηση του,

Εγγύηση το πλαίσιο παρέχει μόνο για τα Turbo-X που είναι δικά του,και πριν από λίγο καιρό ανέλαβε και ως επίσημο σέρβις της toshiba.

Παρόμοια και το e-shop παρέχει εγγύηση μόνο για τα innovator που και πάλι είναι δικά του.

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραγματα νομιζω οτι ειναι απλα.....:-)

Εαν δεινεις βαση στην εγγυηση το πλαισιο ειναι μονοδρομος...

Εαν παλι δεινεις περισσοτερη βαση στην τιμη παρα στην εγγυηση βλεπε eshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για σας, θα παρω το http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900388 αυτες τις μερες.

 

Το θεμα ειναι για το after sales tou eshop

Δεν εχω εμπειρια,αλλα αν γινει κατι (μακρια απο μας :P) στο eshop το service κραταει αρκετες μερες για αποστολη/παραλαβη η κανω λαθος?

 

Απο το πλαισιο θα υπαρχει δυνατοτητα επισκευης στο καταστημα τους η θα μπλεκω με αποστολες παλι?

 

Επισης το eshop εχει δωρο 500gb δισκο στην ιδια τιμη!

Για πειτε εμπειριες απο service σχετικα με τα δυο καταστηματα

H δεν μπλεκω καθολου με αυτους και παω για service κατευθειαν στην hp?

(φυσικα θα παρω και επεκταση εγγυησης απο οποιο καταστημα και να το παρω)

 

 

 

Edit και κατι αλλο, γιατι δινουν 1χρονο εγγυηση? δεν ειναι υποχρεομενοι για τις ηλεκτρονικες συσκευες που αγοραζονται απο εε να εχουν 2χρονια εγγυηση?

 

 

 

 

Multirama προτεινω εγω.Eλα απο το καταστημα της στουρναρης να το συζητησουμε και για τον σκληρο δισκο και απο service δοξα τω θεο ειμαστε καλα...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έπρεπε να του απαντήσετε σε αυτό που ρωτάει (οχι γενικά για το σέρβις των δύο εταιρειών)

Φίλε μου,όταν αγοράζεις ένα λάπτοπ η εγγύηση δεν σου παρέχεται από το κατάστημα που το προμηθεύεσαι αλλά από την εκάστοτε αντιπροσωπεία της κατασκευάστριας.Δηλαδή για το HP που θες εσύ,αν χρειαστεί κάτι θα το στείλεις στην επίσημη αντιπροσωπεία της HP.Το από που αγοράζεις το λάπτοπ δεν παίζει κανένα απόλυτως ρόλο όσον αφορά στην εγγύηση του,

Εγγύηση το πλαίσιο παρέχει μόνο για τα Turbo-X που είναι δικά του,και πριν από λίγο καιρό ανέλαβε και ως επίσημο σέρβις της toshiba.

Παρόμοια και το e-shop παρέχει εγγύηση μόνο για τα innovator που και πάλι είναι δικά του.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Thnx :) Δηλαδη απο οπου και να το παρω στην Hp θα τρεχω

 

Οσον αφορα την επεκταση εγγυησης ισχυει το ιδιο ακιβως?Δινει και το πλαισιο? γιατι δεν το ειδα με μια προχειρη ματια στο site

 

Και γιατι δεν εχει 2χρονια εγγυηση? Δεν συμπεριλαμβανονται τα laptop στον νομο της εε?

 

Δυστυχως δεν ειμα απο Αθηνα οποτε λιγο δυσκολο να ερθω Στουρναρη :D θα παρω το laptop απο Πατρα αλλα θα ριξω και μια ματια στην multirama δεν το ειχα σκεφτει σαν εναλακτικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αγορασα για γνωστη το συγκεκριμενο απο το πλαισιο να σε ενημερωσω οτι η επεκταση εγγυησης στο πλαισιο εχει 120 ευρω αντι για 85 που εχει στα e-shop και οτι στο πλαισιο οτι και αν συμβει για 30 μερες στο αλλαζουν με τη μια.

Εγω το πηρα απο το πλαισιο γιατι πολυ απλα το ηθελα επιτοπου, ειναι αυτο που λεμε αντρα θελω , τωρα τον θελω. Καπως ετσι εκανε η φιλη μου, καταραμενο facebook!!!!

Δεν νομιζω οτι θα επρεπε καν να το σκεφτεις και οτι ηδη επρεπε να το παρεις αποτο e-shop.

Πουλα και το δισκο αν δεν τον θες και θα σου βγει σχεδον τζαμπα η επεκταση εγγυησης, οπως εισαι απο το e-shop.

Οσο για τους ευρωπαικους νομους επρεπε να ξερεις οτι ευρωπη ειμαστε και εδω αλλα στα λογια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα που εχει και εξουσιωδοτημενο σερβις τοσιμπα το πλαισιο, το θεωρω πρωτη επιλογη

 

Aπο ότι είπαν σε φίλο που έχει toshiba και αντιμετώπισε πρόβλημα, και αυτοί στην ideal τα στέλνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν το γνωριζα φιλε μου. οσον αφορα τα μουλτιραμα, εγω προσωπικα εχω κακη εμπειρια και δεν θα ξαναπηγαινα εκει.διοτι μολις ενα φουτζιτσου τα επαιξε στον 1ο μηνα, εκει καναν τους κινεζους, μονο να με παραμυθιαζουν ηξεραν για το οτι παθει φερτο σε μας.αλλα δεν φταινε αυτοι,βρηκαν εμενα το κοροιδο και τα καναν. δεν λεω οτι ολα τα μουλτιραμα ειναι ετσι, αλλα εγω πλεον σαν βασιλης εχασα καθε ιχνος εμπιστοσυνης. νομιζω οτι το πλαισιο εχει ανεβει πολυ τον τελευταιο καιρο, και η πολιτικη του απεναντι στους πελατες ειναι ο λογος. κανει και μια προσπαθεια στις τιμες, αλλα το ε-σοπ δεν το πιανει ακομα. ομως καθε μηνα στα εριοδικα που διαβαζω για παραπονα με καταστηματα, δεν διαβασα ποτε τπτ για το πλαισιο,ενω για το ε σοπ κατα καιρους διαφορα.

τελος, για να μην μπλεκεις με ολα αυτα, παρε καλυτερα ενα τοσιμπα να χεις το κεφαλι σου ησυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για σας, θα παρω το http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.900388 αυτες τις μερες.

 

Το θεμα ειναι για το after sales tou eshop

Δεν εχω εμπειρια,αλλα αν γινει κατι (μακρια απο μας :P) στο eshop το service κραταει αρκετες μερες για αποστολη/παραλαβη η κανω λαθος?

 

Απο το πλαισιο θα υπαρχει δυνατοτητα επισκευης στο καταστημα τους η θα μπλεκω με αποστολες παλι?

 

Επισης το eshop εχει δωρο 500gb δισκο στην ιδια τιμη!

Για πειτε εμπειριες απο service σχετικα με τα δυο καταστηματα

H δεν μπλεκω καθολου με αυτους και παω για service κατευθειαν στην hp?

(φυσικα θα παρω και επεκταση εγγυησης απο οποιο καταστημα και να το παρω)

 

 

 

Edit και κατι αλλο, γιατι δινουν 1χρονο εγγυηση? δεν ειναι υποχρεομενοι για τις ηλεκτρονικες συσκευες που αγοραζονται απο εε να εχουν 2χρονια εγγυηση?

 

Εφόσον μιλάμε για "επώνυμο" μηχάνημα, πάρε το από όπου το βρεις πιο φτηνά. Ούτως ή άλλως αν πάθει κάτι θα το πας στο service της αντιπροσωπείας του κατασκευαστή. Άρα το after sales του καταστήματος είναι άσχετο.

 

Edit και κατι αλλο, γιατι δινουν 1χρονο εγγυηση? δεν ειναι υποχρεομενοι για τις ηλεκτρονικες συσκευες που αγοραζονται απο εε να εχουν 2χρονια εγγυηση?

Είναι υποχρεωμένοι. Δεν το κάνουν, γιατί δεν τους τιμωρεί κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον μιλάμε για "επώνυμο" μηχάνημα, πάρε το από όπου το βρεις πιο φτηνά. Ούτως ή άλλως αν πάθει κάτι θα το πας στο service της αντιπροσωπείας του κατασκευαστή. Άρα το after sales του καταστήματος είναι άσχετο.

 

 

 

 

Αν και ειμαι γενικα υπερ του Πλαισιου ετσι ακριβως ειναι. Αν θελεις καλη εγγυηση καταστηματος τοτε TurboX και Πλαισιο.

 

Ειχα παρει τον Μαρτιο δυο vaio και τα πηρα απο Multirama γιατι δεν τα ειχε το Πλαισιο και ηθελα να αποφυγω το τελειως απροσωπο eshop . Τουλαχιστιν στο Multirama τα ειδα πριν τα αγορασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας :)

Toshiba εχω διαβασει οτι ειναι αρκετα καλυτερα,αλλα δυστυχως δεν εχω βρει κατι αντιστοιχο στα 800 ευρω (δωστε link φυσικα αν υπαρχει κατι :))

 

Οσο για τα multirama και εγω εχω ασχημες εμπειριες αλλα αν δεν κανω λαθος αντιθετα με το πλαισιο λειτουργουν με franchise οποτε οποιος θελει ανοιγει μαγαζι,δεν φταιει η αλυσιδα αν εχει προβλημα ενα συγκεκριμενο καταστημα

 

Αυτο παντως με την εγγυηση ειναι απλα απαραδεκτο

 

Τελικα θα αποφασισω την δευτερα , θα παω μια βολτα απο το πλαισιο και λογικα θα το παρω επιτοπου απο εκει, απλα γιατι μου ειναι πιο βολικο απο e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου, εγώ πρόσφατα αγόρασα ένα λάπτοπ απο τα e-shop(hp pavilion dv6845ev) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη..όσον αφορά την εγγύηση: 30 πρώτες μέρες,εαν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα έχεις άμεση αντικατάσταση, 1 χρόνο απο την αντιπροσωπεία και αν αγοράσεις την επέκταση, που πρέπει κατα την ταπεινή μου γνώμη να το κάνεις οπωσδήποτε, για άλλα 2 χρόνια (ουσιαστικά θα έχεις καλύψει 3 χρόνια κ δεν θα χρειαστεί να βάλεις το χέρι βαθειά στην τσέπη κ να λες ότι χρυσοπλήρωσες το λάπτοπ σου...μια εγγύηση μόνο 85?!!!

 

κ όσο για τον ΗP pavilion dv5-1020ev σου τον προτείνω ανεπιφύλακτα...είναι εξίσου καλή με τους Τoshiba(ΗP υπερτερούν σε κάρτα γραφικών,nVidia=ανεπανάληπτη)

 

καλή σου αγορά!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...