Προς το περιεχόμενο

ΚΙΝΟ


jimarass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είδα για το παιχνίδι οπαπ ΚΙΝΟ. Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις από κάποιον που ξέρει. Από ότι κατάλαβα, πχ για παιχνίδι 3 αριθμών, επιλέγεις 3 αριθμούς από τους 80. Στην κλήρωση βγαίνουν 20 αριθμοί και αν σε αυτούς συμπεριλαμβάνονται οι δύο ή οι τρεις που επέλεξες, κερδίζεις το ποσό που στοιχιμάτησες (πχ 1 ευρώ) επί 2,5 και 35 αντίστοιχα. Σωστά? Άρα η πιθανότητα να κερδίσω επί 2,5 είναι (1/4)^2 και (1/4)^3 αντίστοιχα. σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

1 στις 16 για να κάνεις τα 10 ευρώ 25 και 1 στις 64 για να τα κάνεις 350, σόρι αλλά ψιλομλκια μου φαίνεται…παίζω 0.60 ευρω τζόκερ όποτε μου σκάσει και ειδικά χριστούγεννα πρωτοχρονιές που πάντα ''εντελώς τυχαία'' βγαίνει δις τζακπότ έτσι για να τα πιάσω χοντρά, μη ξεπέσω σε τπτ 300 000 ευρώ, κι αν μου κάτσει…….

Από κει και πέρα όλα τζόγος είναι και δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω ευρώ παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυά απ' το κίνο,είναι άκρως εθιστικό.Επειδή παίζεις με μικρό ποσό και γίνονται κάθε 5 λεπτά κληρώσεις,δεν καταλαβαίνεις πόσο γρήγορα φεύγουν τα λεφτά και οι πιθανότητες να κερδίσεις σοβαρό ποσό είναι μικρές,μη πω ανύπαρκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη απάτη στην Ελλάδα είναι το κίνο.Δε χρειάζεται να σκεφτείς πολύ για να καταλάβεις οτι το σύστημα που είναι υπέυθυνο για την κλήρωση των αριθμών κληρώνει τον συνδυασμό που δεν έχει παιχτεί ή που εχει το μικρότερο κέρδος.Συμφωνώ με το φίλο πιο πάνω που είπε οτι θέλει προσοχή επειδή είναι άκρως εθιστικό.Έχω παραδείγματα απο γνωστούς που έχουν χάσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά στο παιχνίδι αυτό.Μακριάαααααααααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη απάτη στην Ελλάδα είναι το κίνο.Δε χρειάζεται να σκεφτείς πολύ για να καταλάβεις οτι το σύστημα που είναι υπέυθυνο για την κλήρωση των αριθμών κληρώνει τον συνδυασμό που δεν έχει παιχτεί ή που εχει το μικρότερο κέρδος.Συμφωνώ με το φίλο πιο πάνω που είπε οτι θέλει προσοχή επειδή είναι άκρως εθιστικό.Έχω παραδείγματα απο γνωστούς που έχουν χάσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά στο παιχνίδι αυτό.Μακριάαααααααααα...

Tι ποσά μιλάμε? Απλά έλεγα κάθε φορά που θα έπαιζα κανένα τζόκερ, να έπεζα και ένα κινο με 1 ευρώ μπετ στο game 3. Δεν είναι και πολύ τραγικό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα για το παιχνίδι οπαπ ΚΙΝΟ. Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις από κάποιον που ξέρει. Από ότι κατάλαβα, πχ για παιχνίδι 3 αριθμών, επιλέγεις 3 αριθμούς από τους 80. Στην κλήρωση βγαίνουν 20 αριθμοί και αν σε αυτούς συμπεριλαμβάνονται οι δύο ή οι τρεις που επέλεξες, κερδίζεις το ποσό που στοιχιμάτησες (πχ 1 ευρώ) επί 2,5 και 35 αντίστοιχα. Σωστά? Άρα η πιθανότητα να κερδίσω επί 2,5 είναι (1/4)^2 και (1/4)^3 αντίστοιχα. σωστά?

Λαθος.

Δεν βγαινουν με αυτο τον τροπο οι πιθανοτητες.

Οι πιθανοτητες παιζοντας 3 αριθμους να πιασεις και ακριβως τους 3 ή ακριβως 2 ειναι 1.39% και 13.88% αντιστοιχα και δεν εχουν καμια σχεση με τις (1/4)³ και (1/4)².

 

Για να παρεις μια ιδεα τι γινεται με το ΚΙΝΟ δες στην υπογραφη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να σκεφτείς πολύ για να καταλάβεις οτι το σύστημα που είναι υπέυθυνο για την κλήρωση των αριθμών κληρώνει τον συνδυασμό που δεν έχει παιχτεί ή που εχει το μικρότερο κέρδος...

 

Αυτό είναι πολύ σωστό που λες,άλλα ο απλός κοσμάκις δεν γνωρίζει απο αλγορίθμους και υπολογιστές. ;)

 

Προσωπικά παίζω όποτε μου δωθεί η ευκαιρία,και το πολύ 2 ευρώ κάθε φορά.Δηλαδή αν δω ότι δε με θέλει,σταματάω στο δεύτερο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη απάτη στην Ελλάδα είναι το κίνο.Δε χρειάζεται να σκεφτείς πολύ για να καταλάβεις οτι το σύστημα που είναι υπέυθυνο για την κλήρωση των αριθμών κληρώνει τον συνδυασμό που δεν έχει παιχτεί ή που εχει το μικρότερο κέρδος.Συμφωνώ με το φίλο πιο πάνω που είπε οτι θέλει προσοχή επειδή είναι άκρως εθιστικό.Έχω παραδείγματα απο γνωστούς που έχουν χάσει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ποσά στο παιχνίδι αυτό.Μακριάαααααααααα...

 

το κινο επιστρεφει εχει ενα στανταρ ποσοστο επιστροφης στους παιχτες. αν εισαι τυχερος παιρνεις και μεγαλο ποσο. απλως οι πιθανοτητες ειναι πολυ μικρες.

οι γνωστοι σου ηταν εθισμενοι με τον τζογο γι αυτο τα εχασαν. ο τζογος παντα θελει προσοχη και συνεση.

 

Tι ποσά μιλάμε? Απλά έλεγα κάθε φορά που θα έπαιζα κανένα τζόκερ, να έπεζα και ένα κινο με 1 ευρώ μπετ στο game 3. Δεν είναι και πολύ τραγικό!!

 

το τζοκερ το παιζεις μπας και γινεις πλουσιος. το κινο με τα 3 νουμερα απλως για να βγαλεις μεροκαμματο. αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειναι ασυμβατα μεταξυ τους αυτα τα δυο.

αν θες να γινεις πλουσιος τζοκερ, αν θες χαρτζηλικι κινο με 3 νουμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινο επιστρεφει εχει ενα στανταρ ποσοστο επιστροφης στους παιχτες. αν εισαι τυχερος παιρνεις και μεγαλο ποσο. απλως οι πιθανοτητες ειναι πολυ μικρες.

οι γνωστοι σου ηταν εθισμενοι με τον τζογο γι αυτο τα εχασαν. ο τζογος παντα θελει προσοχη και συνεση.

 

 

 

το τζοκερ το παιζεις μπας και γινεις πλουσιος. το κινο με τα 3 νουμερα απλως για να βγαλεις μεροκαμματο. αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειναι ασυμβατα μεταξυ τους αυτα τα δυο.

αν θες να γινεις πλουσιος τζοκερ, αν θες χαρτζηλικι κινο με 3 νουμερα

Εγώ παίζω καθαρά για την πλάκα, απλά θέλω και το σπάνιο , θέλω και το άμεσο. Δηλαδή πάω με τη δικιά μου μια φορά την ενδομάδα και παίζουμε για την πλάκα 3 ευρώ τζόκερ, μετά τη δουλειά. Για αυτό σκέφτομαι τα 5 λεπτά που θα είμαι στο πρακτορείο να παίζω και κανένα kino ΜΙΑ φορά όμως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινο έχει φάει συντάξεις και συντάξεις στην ΕΛΛΑΔΑ,σε όποιο πρακτορείο και να πας πάντα έχει μέσα το λιγότερο 3-4 συνταξιούχους που δίνουν τα ευρό και τα δυευρα για το κινο,και το απόγευμα φεύγουν ταπί.

 

και εκτός αυτούς έχει ρημάξει και το χαρτζιλίκι των πιτσιρικάδων, κάθε απόγευμα αν περάσεις έξω από προποτζίδικα θα δεις μέσα πιτσιρίκια (16+ χρονών) να παίζουν κινο.

ειδικά αν το προποτζίδικο είναι κοντά σε κάποιο φροντιστήριο γίνεται πανικός.

αν και απαγορεύεται κάτω από 18 να παίζεις στα παιχνίδια του οπαπ μερικοί πράκτορες μαζεύουν με την σέσουλα τα κέρματα από τα πιτσιρίκια....

 

το παιχνίδι απάτη είναι το κινο κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινο επιστρεφει εχει ενα στανταρ ποσοστο επιστροφης στους παιχτες. αν εισαι τυχερος παιρνεις και μεγαλο ποσο.

 

 

Τι εννοείς;Οτι πάντα επιστρέφει χρήματα σ αυτούς που παίζουν;Δε νομίζω...

Ξέρω παραδείγματα που παίχτηκε δελτίο για 30 κληρώσεις και δεν έδωσε ούτε 1 ευρώ πίσω στο παίχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...