Προς το περιεχόμενο

ΚΙΝΟ


jimarass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κινο βγήκε για να μαζέψει τα ψίχουλα (1,2,5? κλπ) απο αυτούς που δεν έχουν για να παίξουν κάτι παραπάνω.

Τα περισότερα τα τρώνε με πολλά και διάφορα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τι εννοείς;Οτι πάντα επιστρέφει χρήματα σ αυτούς που παίζουν;Δε νομίζω...

Ξέρω παραδείγματα που παίχτηκε δελτίο για 30 κληρώσεις και δεν έδωσε ούτε 1 ευρώ πίσω στο παίχτη.

 

οταν λεμε στανταρ επιστροφη δεν εννοουμε ανα παιχτη ή ανα δελτιο

 

εννοουμε ανα λογιστικη περιοδο, ανα μηνα, ανα μερα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου ηλεκτρονική κληρωση μακρια. Ακομα και για τζοκερ, λόττο δεν ξερω τι παιζεται. Μπορεί τα μπαλακια να ειναι μαγνητισμενα και να βγαινουν αυτα που θελουν;

Πχ το στομιο που βγαινει το μπαλακι μαγνητιζεται θετικα. ολες οι μπαλες θετικα. οποτε τις βλεπεις να χοροπηδανε στην κληρωτιδα. Μετα με τηλεκοντρολ αν θελουν να βγει το 5πατανε να μαγνητιστεί αρνητικα (εχουν ηλεκτρομαγνητη και μπαταρια τα μπαλακια) . Οποτε ελκυεται και βγαινει. Εχω φαντασία;;; :lol:

Επισης και στο στοιχημα αν παρατηρησετε καθε ομαδα (μα καθε ομαδα) κανει καποτε μεσα στη σεζον μια γκελα για να σου χαλασει το δελτίο. Την κανουν ολες οποτε δεν τους κοστιζει στη βαθμολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωριες για στημενες κληρωσεις, στημενα παιχνιδια κτλ υπαρχουν απειρα.

 

αποδειξεις υπαρχουν??

 

αλλα περα απο αυτο απο τη στιγμη που πιστευεις οτι ειναι ολα στημενα απλα δεν ασχολεισαι με οποιοδηποτε τυχερο παιχνιδι.

 

δεν θα συμμετειχες σε κατι που εισαι σιγουρος οτι θα χασεις ετσι δεν ειναι ??

 

φανταζομαι το ιδιο πιστευεις και για τους διαφορους διαγωνισμους που διοργανωνονται με δωρα ταξιδια, κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωριες για στημενες κληρωσεις, στημενα παιχνιδια κτλ υπαρχουν απειρα.

αποδειξεις υπαρχουν??

Στοίχημα πχ.

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ - ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ

1 1,85

Χ 3,20

2 3,35

Η γκανιότα είναι 13.2%

Πως γίνεται η εταιρεία να βγάζει κέρδος όταν κρατάει 13.2%

ενώ αν βάλεις τα έξοδα ξεπερνούν το 13.2%.

 

Παρακαλώ μην ακούσω απαντήσεις του τύπου δεν ξέρουν τι παίζουν οι πολλοί γι΄αυτό.

Μιλάω ξερά μαθηματικά με πιθανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοίχημα πχ.

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ - ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ

1 1,85

Χ 3,20

2 3,35

Η γκανιότα είναι 13.2%

Πως γίνεται η εταιρεία να βγάζει κέρδος όταν κρατάει 13.2%

ενώ αν βάλεις τα έξοδα ξεπερνούν το 13.2%.

Πραγματι κραταει θεωρητικα το 13.2%.

Στην πραγματικοτητα αυτο το 13.2% μπορει να κυμαινεται αρκετα γυρω απο αυτη την τιμη. Αλλα γενικα σε βαθος χρονου ή για πολλους παικτες ειναι τοσο.

Το βρισκεις λιγο? 13.2% απο ενα μεγαλο ποσό χρηματων ειναι λιγο?

 

ΟΚ ειπες λιγο διοτι το συγκρινεις με το % των εξοδων που οπως λες ξεπερνουν το 13.2%. Αυτο ομως ειναι τελειως αυθαιρετο και σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι ειναι σωστο.

Αποκλειεται τα εξοδα του ΟΠΑΠ ουτε καν να πλησιαζουν το 13% των χρηματων που παιζει ο κοσμος ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ. Ειναι πολυ πιο κατω....

Εσυ γιατι πιστευεις οτι ξεπερνουν κιολας το 13.2% ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά, υπάρχει και το κέρδος των πρακτορείων.

Νομίζω είναι 8%.

Βάλε και κάποιο κόστος χαρτιού, υπαλλήλων, διαφημίσεις κλπ.κλπ. άρα βγάζουν ας πούμε 2%.

 

ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΒΓΑΖΟΥΝ 2% ?

ενώ από τα παιχνίδια του ΟΠΑΠ βγάζουν 60% και βάλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά, υπάρχει και το κέρδος των πρακτορείων.

Νομίζω είναι 8%.

Βάλε και κάποιο κόστος χαρτιού, υπαλλήλων, διαφημίσεις κλπ.κλπ. άρα βγάζουν ας πούμε 2%.

 

ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΒΓΑΖΟΥΝ 2% ?

ενώ από τα παιχνίδια του ΟΠΑΠ βγάζουν 60% και βάλε.

1ον η γκανιοτα στο παιχνιδι ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ειναι γυρω στο 30%. Οποτε το 8% απεχει πολυ. (Το 13.2% ή τελοσπαντων περιπου 12%-15% ειναι για μονά παιχνιδια αλλα οι πλειοψηφια δεν παιζει μονά παιχνιδια οποτε για περισσοτερα παιχνιδια που παιζει η πλειοψηφια η γκανιοτα ανεβαινει πολυ).

 

2ον τι ακριβως ειναι αυτο το 8% που παιρνουν τα πρακτορεια? Ειναι:

•8% επι του συνολου των κερδων που βγαζει ο ΟΠΑΠ που παιχτηκαν πανελληνιως, διαμοιρασμενα ισοποσα στα πρακτορεια? (Δηλαδη το 8% του 30% των συνολικων χρηματων που παιχτηκαν)

•Ή 8% επι του συνολου των χρηματων που παιχτηκαν πανελληνιως, διαμοιρασμενα ισοποσα στα πρακτορεια? (Οποτε μενει στον ΟΠΑΠ κερδος 22%)

•Ή 8% επι του συνολου των χρηματων που παιχτηκαν στο συγκεκριμενο πρακτορειο?

•Ή 8% επι του συνολου των κερδων που βγαζει ο ΟΠΑΠ απο το συγκεκριμενο πρακτορειο?

 

Εδω καποιος πρακτορας αν μπορει να ξεκαθαρισει την κατασταση ως προς το ποια ειναι η προμηθεια που παιρνει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

2ον τι ακριβως ειναι αυτο το 8% που παιρνουν τα πρακτορεια? Ειναι:

•8% επι του συνολου των κερδων που βγαζει ο ΟΠΑΠ που παιχτηκαν πανελληνιως, διαμοιρασμενα ισοποσα στα πρακτορεια? (Δηλαδη το 8% του 30% των συνολικων χρηματων που παιχτηκαν)

•Ή 8% επι του συνολου των χρηματων που παιχτηκαν πανελληνιως, διαμοιρασμενα ισοποσα στα πρακτορεια? (Οποτε μενει στον ΟΠΑΠ κερδος 22%)

•Ή 8% επι του συνολου των χρηματων που παιχτηκαν στο συγκεκριμενο πρακτορειο?

•Ή 8% επι του συνολου των κερδων που βγαζει ο ΟΠΑΠ απο το συγκεκριμενο πρακτορειο?

 

Εδω καποιος πρακτορας αν μπορει να ξεκαθαρισει την κατασταση ως προς το ποια ειναι η προμηθεια που παιρνει.....

 

 

λοιπον

ο καθε πρακτορας απο το στοιχημα παιρνει το 8% του τζιρου που γινεται στο πρακτορειο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. ακούστε τι έπαθα. πηγα να παίξω 1 τζοκεράκι ξέρετε για να πάρω τα εκατομμύρια και μία μπροστά μου εξαργύρωνε δελτίο 1800€ του κινο. άρα δίνει βρε παιδιά. δεν ξέρω πόσους αριθμούς είχε παίξει. με τον προπατζή πάντως που είμαστε γνωστοί μου είπε ότι κάθε βδομάδα θα πάρει μεγάλο ποσό. και παίζει 1€ με 1,5€. άντε εμείς δεν θα γίνουμε εκατομμυριούχοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. ακούστε τι έπαθα. πηγα να παίξω 1 τζοκεράκι ξέρετε για να πάρω τα εκατομμύρια και μία μπροστά μου εξαργύρωνε δελτίο 1800€ του κινο. άρα δίνει βρε παιδιά. δεν ξέρω πόσους αριθμούς είχε παίξει. με τον προπατζή πάντως που είμαστε γνωστοί μου είπε ότι κάθε βδομάδα θα πάρει μεγάλο ποσό. και παίζει 1€ με 1,5€. άντε εμείς δεν θα γίνουμε εκατομμυριούχοι?

 

μην τρελαθουμε κιολας

 

καθε εβδομαδα μεγαλο ποσο

 

δεν γινονται αυτα

 

για ρωτα τον ποσα εχει χασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να παιζεις μια,δυο φορες την εβδομαδα και λογικα ποσα για πλακα,ΟΚ.

 

Αλλα γενικα μακρυα τα παντα ειναι στημενα.

 

Οποιος πει το αντιθετο μαλλον ζει σε αλλον πλανητη ή ειναι αφελης στην καλυτερη περιπτωση.

 

 

ΥΓ:25χρονια ΗΜΟΥΝ τζογαδορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε άσ'το καλύτερα. Παίξε κάνα στοίχημα ή ακόμα καλύτερα ρίξε τα λεφτά που θα 'ριχνες στο ΚΙΝΟ κάπου αλλού -καφέδες, μπουζούκια, κάνα videogame, ταξίδια κλπ. Πιο πολύ θα τα 'φχαριστηθείς =D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...