Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ. Απλή σύνδεση USB με τον Η/Υ, περνάς την ταινία μέσα και μετά σύνδεση HDMI με TV και είσαι ΟΚ?

Το συγκεκριμενο μηχανημα,δεν εχει ενσωματωμενο σκληρο δισκο.

Αυτο που κανεις,τοποθετεις σε μια απο τις δυο θεσεις usb που εχει,ενα σκληρο δισκο η usb stick με αρχεια.

Σύνδεση με HDMI στην TV και είσαι ΟΚ (''παιζει'' τα περισσοτερα απο τ'αρχεια που κυκλοφορουν..).

Καλη συνεχεια!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προσπαθώ να συνδέσω USB stick (αυτό & αυτό, αλλάζοντας και τις καρτούλες στα reader εναλλάξ για παν ενδεχόμενο) και πάντα το WD μού βγάζει μήνυμα 'Empty folder'. Μέσα στις κάρτες έχω διάφορα αρχεία: .exe, .mp3, .avi, .jpg

Οι κάρτες δουλεύουν μια χαρά φυσικά στο pc αλλά και στη USB θύρα της Philips 42PFL8404H.

 

Γνωρίζει κανείς τί μπορεί να συμβαίνει; (sorry αν έχει απαντηθεί, αλλά με το search δεν βρήκα κάτι).

 

 

Ps. Οι sd κάρτες είναι Samsung 4Gb (class 2) και Kingston 4Gb (class 4).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

τελικα ο φίλος 'JUST-GAMER' έχει δίκιο με την εκδοση 4 και οχι 4,7 δουλευει σωστα!! με έσωσες παντως,το wd 2 gen που έχω δεν μου αναγνώριζε τίποτα απο mkv τώρα δουλεουν όλα πολύ καλα. Πολύ ευκολη η μετατροπή και πολύ γρήγορα!!Η ποιότητα πολύ καλή!!ευχαριστώ και πάλι,για το πρόγραμμα mkvtoolnix 4.0.0!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Στην Gen 1 συσκευή που έχω (firmware v1.03.01), κάποια .avi αρχεία των 350Mb έχουν πρόβλημα με τον συγχρονισμό ήχου-εικόνας. Οι υπότιτλοι είναι συγχρονισμένοι με τον ήχο, αλλά αυτός ακούγεται ~2'' πριν ανοίξει το στόμα του ο εκάστοτε ηθοποιός.

Τα συγκεκριμένα αρχεία παίζουν χωρίς το παραπάνω πρόβλημα στο pc με τον Kmplayer.

 

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον; Υπάρχει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως θα συνδέσω το wd live με το pc μου σε δίκτυο για να βλέπω τις ταινίες του pc μου απευθείας στο wd? Γιατί δεν το έχω ξανακάνει και δεν ξέρω τίποτα από αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ξερει καποιος με ποιο προγραμμα δεν ειναι συμβατο το 1st generation(last dw) και περα οτι δεν παιζει καποια mkv και ταυτοχρονα μεχρι να γινει hard reset κολαει?

μηπως το dts 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ξερει κανεις πως θα παιξει το μηχανηματακι μια ταινια που εχει γινει αντιγραφη κατευθειανα απο DVD? να βλεπω δλδ την αρχικη οθονη του dvd 'ρυθμισεις', 'ενοτητες', υποτιτλοι'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεθάβω το topic και ελπίζω σε βοήθεια.

 

Έχω το μοντέλο GEN2, θα ήθελα όμως να μπορώ να μεταβαίνω κατευθείαν σε συγκεκριμένο σημείο στα βίντεο και όχι να πρέπει να πατάω fast forward μέχρι να φτάσει. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό?

 

Edit: σόρρυ βλακεία μου. Υπάρχει ήδη στις λειτουργίες του original firmware (και είμαι απαράδεκτος που δεν διάβασα προσεκτικά το manual) :-(

Επεξ/σία από spyroskonst
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...