Προς το περιεχόμενο

Hol netfaster ip?


million_voices

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν το ρουτερ ειναι ασυρματο μπορεις να το σεταρεις και ασυρματα και με καλωδιο.απλα εγω συνηθως κανω τα παντα με καλωδιο ωστε να βαλω και κωδικο στο ασυρματο και αφου το κανω αυτο τοτε βγαζω το καλωδιο και κανω την δοκιμη με ασυρματο.οσο για το κλειδι σου ειπα.μπες μεσα στην καρτελλα wireleess και βαλε wpa Η wpa2 key και βαλε νεο κωδικο.το πρωτο σου πραγμα καταρχην ειναι να μπεις στο ιντερνετ.οι ρυθμισεις ειναι pppoe me llc vpi 8 vci 35 obtain an ip address automatically .to nat na einai enable και nailed up connection αμα εχει τετοια ρυθμισεη.username px kostas@onomateterias,gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εντάξει το θέμα λύθηκε όταν έγινε εισαγωγή του 10ψηφιου κλειδιού KEY1

στο wep.

 

Tώρα για αλλαγή προσωπική με κάποια δικιά μου λέξη ως passphrase, δεν δοκίμασα ακόμα

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχω το netfaster iad2 .Στο ασύρματο όμως έχω πρόβλημα,καμία συσκευή που θέλω να χρησιμοποιήσω δεν λειτουργεί σωστά το νετ! Όλο πέφτει η σύνδεση,με αποτέλεσμα,να μην γίνεται σωστή πλοήγηση και να σπάνε τα νεύρα μου.Τι να κοιτάξω μέσα στις ρυθμίσεις του μοντεμ;Με καλώδιο που είμαι στο tower είμαι μια χαρά.

 

Η ταχύτητα που πιάνω.

Upload: 884 Kbps.

Download: 14784 Kbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το netfaster iad2 .Στο ασύρματο όμως έχω πρόβλημα,καμία συσκευή που θέλω να χρησιμοποιήσω δεν λειτουργεί σωστά το νετ! Όλο πέφτει η σύνδεση,με αποτέλεσμα,να μην γίνεται σωστή πλοήγηση και να σπάνε τα νεύρα μου.Τι να κοιτάξω μέσα στις ρυθμίσεις του μοντεμ;Με καλώδιο που είμαι στο tower είμαι μια χαρά.

 

Η ταχύτητα που πιάνω.

Upload: 884 Kbps.

Download: 14784 Kbps.

 

δοκιμη αλλο καναλι δοκιμη αλλο κλειδωμα δοκιμη με αλλους drivers για την ασυρματη καρτα.δοκιμη αλλο firmware gia τον ρουτερ η αλλιως απο το παραθυρο να βρεις την υγεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμη αλλο καναλι δοκιμη αλλο κλειδωμα δοκιμη με αλλους drivers για την ασυρματη καρτα.δοκιμη αλλο firmware gia τον ρουτερ η αλλιως απο το παραθυρο να βρεις την υγεια σου

 

 

του άλλαξα κανάλι,τα ίδια... @@ ασύρματο..Μόνο από το κινητό μπορώ να συνδεθώ 100% επιτυχώς !

Firmware δεν ξέρω αν έχει βγει νέο..Συν για να βρω κατί στο άχρηστο site ,μου σπάνε τα νεύρα..οπότε δεν ξέρω να το βρω!

Λες να δοκιμάσω άλλο πρωτόκολλο κλειδώματος;Αυτό χρησιμοποιούσα κ πριν σε άλλα ρουτερς που είχα..

Πάντως ότι είναι μούφα μοντεμ είναι,άσχετα που έχει πάνω θύρες για voip κτλ..:-(

 

Μιας και είμαι νέος,δεν δικαιούμε αντικατάσταση; Ή καλύτερα να παω να πάρω ένα,να ισυχάσω..Έχω ενα tomson αλλά μονταρισμένο από O2,γιατί το είχα φέρει από αγγλία..

 

Ποιά είναι τα dns της hol;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του άλλαξα κανάλι,τα ίδια... @@ ασύρματο..Μόνο από το κινητό μπορώ να συνδεθώ 100% επιτυχώς !

Firmware δεν ξέρω αν έχει βγει νέο..Συν για να βρω κατί στο άχρηστο site ,μου σπάνε τα νεύρα..οπότε δεν ξέρω να το βρω!

Λες να δοκιμάσω άλλο πρωτόκολλο κλειδώματος;Αυτό χρησιμοποιούσα κ πριν σε άλλα ρουτερς που είχα..

Πάντως ότι είναι μούφα μοντεμ είναι,άσχετα που έχει πάνω θύρες για voip κτλ..:-(

 

Μιας και είμαι νέος,δεν δικαιούμε αντικατάσταση; Ή καλύτερα να παω να πάρω ένα,να ισυχάσω..Έχω ενα tomson αλλά μονταρισμένο από O2,γιατί το είχα φέρει από αγγλία..

 

Ποιά είναι τα dns της hol;;

βαλε αλλο κλειδωμα και δες για δοκιμη.

οτι κατι εχει πολλα πραγματα δεν σημαινει και καλο.και τα acer φτηνα με 100 πραγματα τα λαπτοπ και αστα να πανε.λογικα θα δικαιουσε εφοσον ειναι μεσα στην εγγυηση και αν τους δειξεις οτι πραγματι εχεις θεμα γιατι σε αυτους μπορει να παιζει μια χαρα.στο thomson αν μπαινεις σαν admin μπορεις να αλλαξεις firmware.

 

υπαρχει ενα sticky με τους dns Και πρεπει να τους λεει και εκει.αλλιως θα υπαρχουν site hol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Ξερει κανεις πως να βρω το ID και το Password σε αυτο το IP:http://192.168.2.1/

Εχω Netfaster IAD 2(PSTN) και θελω να αλαξω τα ports

 

εκτος αν ειναι τιποτα On on>δοκιμασε admin admin με μικρα .

επισης το 192.168.2.1 που εβαλες δεν μπορουμε να το δουμε.ειναι το δικο σου modem εσυ το βλεπεις μονο με την Lan ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εβαλα και εγω hol και εχω το ιδιο προβλημα με το καλωδιο ολα καλα ασυρματα εκει αρχιζουν τα περιεργα εχουμε και λεμε

1ον θελει υπερβολικα πολυ ορα οταν θα ανοιξω το λαπτοπ να καταφερει να συγχρονησει με το ρουτερ και οταν το καταφερνει στην αρχη μπαινει βολιδα στις σελιδες μετα αρχιζει και κολαει και κανει να μπει οσο εκαναν παλια που μπαιναμε με modem μεσω τηλεφωνου

2ον μου δειχνει φουλ σημα οταν μου γινονται αυτα απλα ξαφνικα μου βγαζει χωρις προσβαση δεν ξερω γτ μιλισα με τεχνικους μου ειπαν να κανω καποιες ριθμισεις οι οποιες ηταν οι εξει: να αλλαξω το SSID name κωδικο να βαλω 10ψηφιο μονο αριθμους και chanel 11 απο 6 τα εκανα ολα ακομα ποιο χαλια τα πραγματα το εβαλα chanel 3 καπως καλυτερα....

3ον επικοινωνησα παλι μαζι τους μου ειπαν να βγαλω τελειως τον κωδικο να δω πως παει με αποτελεσμα να μην εχω κωδικο και οποιος θελει μπορει να μπει (ευτυχως λιγο εξω απο την πολη και δεν εχει πολλα σπιτια γυρο μου) τα πραγματα αθλια με τα χιλια ζορια μπαινει και σε ερωτηση που του εκανα οτι με το παλιο ρουτερ μου δεν ειχα τετοιο προβλημα μου ειπε οτι το fasternet iad ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν και οτι ισως κατι να εμποδισει οπως φυσικο εμποδιο αλλα δεν καταλαβενω πως με αυτο το ρουτερ εμποδισει ενω με το παλιο οχι

καμια βοηθεια να καταφερω να μπω ασυρματα χωρις καθε 5λεπτα να παιδευουμε υπαρχει γτ πραγματικα τα νευρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι πολυ καλο το netfaster.αμα δεν παινεψουν το σπιτι τους θα πεσει να τους πλακωσει.δοκιμασε firmware update Στο netfaster.δοκιμη με καναλια 1,6,11 με κλειδωμα wep η wpa/wpa2 για να δεις.δοκιμασε και με ανοιχτο να δεις αν θα αλλαξει κατι.αν οχι

δοκιμασε πιο νεους drivers για την ασυρματη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι πολυ καλο το netfaster.αμα δεν παινεψουν το σπιτι τους θα πεσει να τους πλακωσει.δοκιμασε firmware update Στο netfaster.δοκιμη με καναλια 1,6,11 με κλειδωμα wep η wpa/wpa2 για να δεις.δοκιμασε και με ανοιχτο να δεις αν θα αλλαξει κατι.αν οχι

δοκιμασε πιο νεους drivers για την ασυρματη καρτα.

 

Ολα αυτα τα εχω δοκιμασει και νεους driver εχω βαλει τι να πω εχω αγανακτησει λετε να φταει η καρτα δικτυου του λαπτοπ μου ειναι αυτο το μοντελο toshiba satellite l505 13N και η καρτα δικτυου λεει τα εξης

* 10/100 Fast Ethernet LAN

* Ασύρματο LAN 802.11b/g/n

* Bluetooth 2.1 + EDR

υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο??? και αν ναι μπορω να την αλλαξω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sta laptop δεν αλλαζει.ειναι san fixed.αφαιρειται μεν αλλα.....

αν μπορεις δοκιμασε απο περιεργεια με καποιο αλλο laptop να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sta laptop δεν αλλαζει.ειναι san fixed.αφαιρειται μεν αλλα.....

αν μπορεις δοκιμασε απο περιεργεια με καποιο αλλο laptop να δεις.

 

λιγο δυσκολο να βρω αυτη την στιγμη αλλα ελπιζω να βρω κανενα να το δοκιμασω

(παντως επειδη ειμαι φοιτητης και πηρα καινουργιο λαπτοπ διαπιστοσα οτι εκει που σπουδαζω το δικο μου λαπτοπ πιανει ποιο λιγα ασιρματα δικτυα απο οτι το παλιο μου ή απο οτι αλλων φιλων μου και λεω μηπως φταει αυτο αλλα στο πατρικο μου που βαλαμε hol πρωτη φορα μπαινω γενικα με λαπτοπ μιας και τωρα ενεργοποιηθηκε με συνδεση τελλας δεν ειχα προβλημα με το ασυρματο στο toshiba αλλα μονο εκει δεν ειχα :P)

με βλεπω να παιδευομαι χωρις να το φτιαξω τελικα :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...