Προς το περιεχόμενο

Hol netfaster ip?


million_voices

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χλωμο να φταιει το laptop σου.οτι πιανει λιγοτερα εχει να κανει μετ to chipset την καρτα κτλ.οποτε θα δεις διαφορες απο το ενα στο αλλο.αλλα αμα τωρα εισαι διπλα και δεν πιανει τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
χλωμο να φταιει το laptop σου.οτι πιανει λιγοτερα εχει να κανει μετ to chipset την καρτα κτλ.οποτε θα δεις διαφορες απο το ενα στο αλλο.αλλα αμα τωρα εισαι διπλα και δεν πιανει τοτε...

 

 

ευχαριστω για την βοηθεια ελπιζω να διορθωθει καπως το προβλημα που θα παει θα τους περνω συνεχεια τηλ και ας μου λενε οτι δεν μπορουμε να το δουμε γιατι ειναι ασυρματα

πιστευω να εχουν να μου στειλουν αλλο μηπως ειναι καλυτερο thnx again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.δοκιμασε με αλλο.αν δεν παιζει τοτε πεστους να σου δωσουν αλλο.μην τους πριζεις για το ιδιο.μαγικα δεν θα κανουν.

 

αυτη την στιγμη εχω συνδεση το sagem που ειχα απο την otenet αν και απο οτι βλεπω εχει ποιο χαμηλο σημα σε σημεια που το fasternet ειχε περισοτερο βλεπω μεγαλη διαφορα μεχρι στιγμης σε σχεση με πριν π.χ τωρα μπαινει στις σελιδες που πριν εκανε ποση ωρα και μετα απο κοπο να μπει θα το τεσταρω 1 2 μερες και αμα δω οτι δεν εχω προβλημα θα τους παρω να τους πω να μου στειλουν αλλο ρουτερ

 

---------- Προσθήκη στις 20:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:28 ----------

 

επισεις εκανα καποιες αλλαγες στη καρτα δικτυου μου εκανα τις εξης

Roaming Sensitivity Level το εβαλα High απο Low

TX Power Level απο αυτοματο το εβαλα 100%

τωρα κατι που ειδα εχει μια επιλογη λειτουργια ασυρματου και λεει

ΙΕΕΕ 802.11b/g/n

ΙΕΕΕ 802.11b

ΙΕΕΕ 802.11b/g

προεπιλεγμενη ειναι η τιμη ΙΕΕΕ 802.11b/g/n λες να την αλλαξω η την αφηνω ως εχει???

οπως επισεις ΙΕΕΕ 802.11d λεει απενεργοποιημενη

με αυτα θα δω καποια διαφορα η τα ιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΕΧΕΙ νοημα να πειραξεις κατι απο το b/g/n.αστο οπως ειναι καλυτερα.αν παιζεις μια χαρα με το sagem η κρατα το sagem η βαλε το Netfaster να μπαινει στο net και κανε για ασυρματο το sagem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΕΧΕΙ νοημα να πειραξεις κατι απο το b/g/n.αστο οπως ειναι καλυτερα.αν παιζεις μια χαρα με το sagem η κρατα το sagem η βαλε το Netfaster να μπαινει στο net και κανε για ασυρματο το sagem.

 

τα αλλα που πειραξα να τα βαλω οπως ηταν η να τα αφησω ετσι οπως τα εβαλα???

υπαρχει καποιος οδηγος που να μου λεει πως να το κανω αυτο γτ δεν εχω ιδεα

 

παντως ευχαριστω για τις απαντησεις σου θα μπω αυριο παλι στο site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτα ολα οπως ειταν πριν

απο εκει και περα σεταρεις το netfaster κανονικα

και του κλεινεις το ασυρματο

μετα βαζεις πανω το sagem και του δινεις διαφορετικη Ip απο το netfaster.αν το netfaster ειναι 192.168.1.254 τοτε το sagem Θα γινει 192.168.1.χ οπου χ οτι θες εκτος απο 254.μετα κλεινεις τον dhcp απο την καρτελλα lan απο το sagem και τα συνδεεις με ethernet.και εισαι οκ.το ενα θα ειναι για το νετ και στο αλλο θα πειραζεις μονο το ασυρματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτα ολα οπως ειταν πριν

απο εκει και περα σεταρεις το netfaster κανονικα

και του κλεινεις το ασυρματο

μετα βαζεις πανω το sagem και του δινεις διαφορετικη Ip απο το netfaster.αν το netfaster ειναι 192.168.1.254 τοτε το sagem Θα γινει 192.168.1.χ οπου χ οτι θες εκτος απο 254.μετα κλεινεις τον dhcp απο την καρτελλα lan απο το sagem και τα συνδεεις με ethernet.και εισαι οκ.το ενα θα ειναι για το νετ και στο αλλο θα πειραζεις μονο το ασυρματο

 

Σε ευχαριστω "poulinos" για τις απαντησεις σου :-) θα τα δοκιμασω αυριο κατα το μεσημερακι αν δεν το καταφερω θα γραψω ξανα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ we will be waiting.

φιλε το εκανα μολις αλλα δυστηχως δεν λειτουργησε...

μονο μια ερωτηση οταν αλλαξω την ip ειναι φυσιολογικο που μετα δεν με αφηνε να μπω στις ριθμυσεις του ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλεινεις dhcp αλλαζεις Ip και μετα δεν θα σε αφησει να μπεις στο μενου.θα τα ενωσεις μετα για να παιξεις κανονικα.αλλιως για να ξαναμπεις στο μενου χωρις να το ενωσεις με τον ρουτερ θα πρεπει να δωσεις καρφωτα Ip στο tcp /ip στο pc σου και μετα να μπεις με την νεα Ip.το εχω δοκιμασει πολλες φορες .παντα παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλεινεις dhcp αλλαζεις Ip και μετα δεν θα σε αφησει να μπεις στο μενου.θα τα ενωσεις μετα για να παιξεις κανονικα.αλλιως για να ξαναμπεις στο μενου χωρις να το ενωσεις με τον ρουτερ θα πρεπει να δωσεις καρφωτα Ip στο tcp /ip στο pc σου και μετα να μπεις με την νεα Ip.το εχω δοκιμασει πολλες φορες .παντα παιζει.

 

αν και ετσι το εκανα ακριβως θα το δοκιμασω παλι αυριο που θα ειμαι σπιτι και θα σου πω

ευχαριστω για τις πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουσια δηλαδη το netfaster πχ θα ειναι 192.168.1.1 το sagem 192.168.1.200 και με κλειστο το dhcp και τα δυο μετα ενωμενα με ethernet.θα πρεπει και τα 2 ρουτερ να ειναι στο ιδιο class δικτυο πχ 192.168.1.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...