Προς το περιεχόμενο

Format σε Laptop Turbo-X... Need Assistance!!!


miandge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εδώ και 3 χρόνια περίπου ένα laptop turbo-x αγορασμένο από το Πλαίσιο.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος συνδιασμός πλήκτρων ο οποίος και επαναφέρει το λειτουργικό και το laptop στην αρχική του κατάσταση?

 

Έχω και το cd ανάκτησης των Windows που ήταν εγκατεστημένα όταν το αγόρασα αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς θα το χρησιμοποιήσω και λέω μήπως υπάρχει κάποιος γρήγορος συνδιασμός πλήκτων για να μην μπλέκω με format...

 

Παρακαλώ την βοήθειά σας!!! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 3 χρόνια περίπου ένα laptop turbo-x αγορασμένο από το Πλαίσιο.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος συνδιασμός πλήκτρων ο οποίος και επαναφέρει το λειτουργικό και το laptop στην αρχική του κατάσταση?

 

Έχω και το cd ανάκτησης των Windows που ήταν εγκατεστημένα όταν το αγόρασα αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς θα το χρησιμοποιήσω και λέω μήπως υπάρχει κάποιος γρήγορος συνδιασμός πλήκτων για να μην μπλέκω με format...

 

Παρακαλώ την βοήθειά σας!!! :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 3 χρόνια περίπου ένα laptop turbo-x αγορασμένο από το Πλαίσιο.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος συνδιασμός πλήκτρων ο οποίος και επαναφέρει το λειτουργικό και το laptop στην αρχική του κατάσταση?

 

Έχω και το cd ανάκτησης των Windows που ήταν εγκατεστημένα όταν το αγόρασα αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς θα το χρησιμοποιήσω και λέω μήπως υπάρχει κάποιος γρήγορος συνδιασμός πλήκτων για να μην μπλέκω με format...

 

Παρακαλώ την βοήθειά σας!!! :fear:

 

 

αυτο που λες γινεται συνηθως στα λαπτοπ που εχουν κρυφη διαμερηση στο σκληρο και εχουν εκει τολειτουργικο κλπ

εφοσον εσενα στο εδωσαν κατευθειαν σε δισκους λογικα δεν γινεται να κανεις επαναφορα μεσα απο περιβαλλον windows.

βεβαια δεν ξερω τι εφαρμογες συνοδευουν το λαπτοπ, ισως εχει κατι αντιστοιχο εκει το πλαισιο.

αλλα μαλλον δεν το γλυτωνεις το χειροκινητο φορματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εδώ και 3 χρόνια περίπου ένα laptop turbo-x αγορασμένο από το Πλαίσιο.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος συνδιασμός πλήκτρων ο οποίος και επαναφέρει το λειτουργικό και το laptop στην αρχική του κατάσταση?

 

Έχω και το cd ανάκτησης των Windows που ήταν εγκατεστημένα όταν το αγόρασα αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς θα το χρησιμοποιήσω και λέω μήπως υπάρχει κάποιος γρήγορος συνδιασμός πλήκτων για να μην μπλέκω με format...

 

Παρακαλώ την βοήθειά σας!!! :fear:

 

 

αυτο που λες γινεται συνηθως στα λαπτοπ που εχουν κρυφη διαμερηση στο σκληρο και εχουν εκει τολειτουργικο κλπ

εφοσον εσενα στο εδωσαν κατευθειαν σε δισκους λογικα δεν γινεται να κανεις επαναφορα μεσα απο περιβαλλον windows.

βεβαια δεν ξερω τι εφαρμογες συνοδευουν το λαπτοπ, ισως εχει κατι αντιστοιχο εκει το πλαισιο.

αλλα μαλλον δεν το γλυτωνεις το χειροκινητο φορματ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καλο μ'αρεσε αυτο το "ψαραδες" :)

 

Πηγαινε: Control panel/Administrative Tools/Computer Management/Disk Management και δες δεξια πως φαινονται ολα τα partitions αν εχει καποιο recovery θα το δεις...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καλο μ'αρεσε αυτο το "ψαραδες" :)

 

Πηγαινε: Control panel/Administrative Tools/Computer Management/Disk Management και δες δεξια πως φαινονται ολα τα partitions αν εχει καποιο recovery θα το δεις...;)

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο recovery, οπότε αναγκαστικά μάλλον θα πάω με τον πατροπαράδωτο τρόπο...

 

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο να σου συγκεντρώνει όλους τους drivers που χρειάζεσαι για το σύστημά σου??

Γιατί κάτι είχε πάρει το μάτι μου σε ένα αντίστοιχο thread, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχεις cd ανακτησεις βαλτο και θα τα κανει ολα μονο του

εκει θα εχει και drivers εκτος και αν σου εχουν δωσει και δευτερο cd με drivers και applications. Δεν ειχα ποτε turbo-x και δεν μπορω να σου πω περισσοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχεις cd ανακτησεις βαλτο και θα τα κανει ολα μονο του

εκει θα εχει και drivers εκτος και αν σου εχουν δωσει και δευτερο cd με drivers και applications. Δεν ειχα ποτε turbo-x και δεν μπορω να σου πω περισσοτερα

 

To cd ανάκτησης είναι μόνο για τα Windows XP νομίζω ρε γαμώτο...

Και έχω και κάποια άλλα cd για applications.

 

Εμένα αυτό που με ανησυχεί κυρίως είναι οι drivers για την κάρτα wi-fi πχ και το προγραμματάκι που έχει από την intel για εντοπισμό δικτύων κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...