Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη εκσπερμάτωση... Τρόποι αντιμετώπισης?


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης όταν είσαι πάνω στην πράξη, στο "τσακ", σταμάτα και δώσε στο μόριο σου την εντολή "ΤΣΙΣΑ".

 

Παρακινδυνευμένο, γιατί παίζει το μόριο να ακούσει "ΤΣΙΦΣΑ" , και να έχει το άκρως αντίθετο αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εξαρτάται και από τις συνθήκες. Δλδ αν είσαι στο insomnia, και με το που ρθει η γκόμενα την βγάλεις έξω και τελειώσεις, ε τότε κάτι τρέχει. Τώρα αν είσαι βλέπεις πορνοταινία, την τραβάς και μετά κάνεις τη διείσδυση, δν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.

 

α)πόσω χρονών είσαι? Εγώ στα 15 μου, έκανα το εξής. Τελείωνα γρηγορότερα από ότι εκεινη, οπότε συνέχιζα με δάκτυλο, μέχρι να ξαναέχω στύση

β)τώρα αυτό που κάνω, είναι να αλλάζω συνέχεια στάσεις και βλεννογόνους (έτσι δε λέγονται επιστημονικά), λίγο πριν φτάσω στην κορύφωση. Πως το κάνουν στις τσόντες κάπως έτσι.

 

Πλάκα πλάκα, ακόμα δεν έχω μάθει ποιος είναι ο ικανοποιητικός χρόνος διάρκειας της διείσδυσης, και από ποιους παράγοντες εξαρτάται. Κανάς γιατρός να μας πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχει η μυικη ενδυναμωση με την προωρη εκσπερματιση?

 

Έλα ντε! :lol:

Πες μου και εσυ μπας και καταλάβουμε...

 

Διαβάστε τα άρθρα...both of you!

Εκτός αν νομίζετε οτι το να σφίγγεις και να ξεσφίγγεις το τσουτσουνι σου είναι για πλάκα:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Υπαρχει το "πρόωρο" και υπαρχει και το "πριν την γκομενα". Η διαφορα ειναι υπαρκτη και καθαρα ψυχολογικη. Οσο το σκεφτεσαι τοσο σουρχεται(σαν το χεσιμο). Αν ομως, ακομα και αν εισαι ετοιμος να ποτισεις το γκαζον, ξαφνικα η αλλη τραβηξει ενα οργασμο, ξαφνικα σαν να πηρες αλλα 5-10' παραταση(πραγμα που δείχνει οτι αντεχες απλα ηταν στο μυαλο σου)

 

2. 2-3 ποτακια, ισα-ισα για να ζαλιστεις σπερνουν(νομιζω ειναι το καάλληλο ρημα ε?). Προσοχη, ισα να ζαλιστεις και να κανεις focus στο σεξ για να μην το σκεφτεσαι τα credits τελους. ΑΣΕ ΠΟΥ κανεις και γαμω τα κρεβατια μετα. BTW αυτο με το ποτο οπως εχω πει παλια δουλευει και στο διαβασμα(με 1-2 ποτακια ψιλοθολωνεις, ισα-ισα για να αφοσιωθεις στο διαβασμα χωρις να σκεφτεσαι κατι αλλο)

 

3. BY FAR η καλυτερη λυση για μας τους Παναθηναικους. Δεν πιανει για πολυ(δηλαδη αμα η αλλη θελει λιγο ακομα και εσυ πρεπει να κρατηθεις) σκεφτειτε την 11αδα. Μιλαω σοβαρα

Α. Ετσι οπως ειμαστε δεν ξερεις ποια ειναι η εντεκαδα οποτε κρατας περισσότερο χρονο

Β. Ανα 2 παικτες ριχνεις μεσα σου καντηλια "Γαμω τον Καραγκουνη μου γαμω" και αφαιρεισαι

 

Μιλαω σοβαρα, δεν κανω πλακα, ειναι δοκιμασμενο και πιανει. Ειναι ομως λυση της στιγμης, αν το σκεφτεις πολυ αρχιζεις μεσα τους γαμωσταυριδια και ξενερωνει ο φιρφιρικος

 

ΥΓ. Η γνωστη "μια για το δρομο" δουλευει μονο σε περιπτωση που υπαρχει καιρος απο την προηγουμενη φορα οπότε κατι σωματικο θα παιζει, παντως "δεν το κρατας το αλογο μωρεεε". Εαν εισαι νορμαλ κατασταση, η μια πριν παιζει και να σου κοψει την ορεξη και να γυρισεις να δεις Τσελσυ-Γουεστ Χαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε τα άρθρα...both of you!

Εκτός αν νομίζετε οτι το να σφίγγεις και να ξεσφίγγεις το τσουτσουνι σου είναι για πλάκα:lol:

 

Δεν ισχυει ρε συ, ξεκολλα..

 

δηλαδη αν γραψει καποιος σ ενα σαιτ οτι το πεος αποτελειται απο μυείς, πρεπει να τον πιστεψω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Υπαρχει το "πρόωρο" και υπαρχει και το "πριν την γκομενα". Η διαφορα ειναι υπαρκτη και καθαρα ψυχολογικη. Οσο το σκεφτεσαι τοσο σουρχεται(σαν το χεσιμο). Αν ομως, ακομα και αν εισαι ετοιμος να ποτισεις το γκαζον, ξαφνικα η αλλη τραβηξει ενα οργασμο, ξαφνικα σαν να πηρες αλλα 5-10' παραταση(πραγμα που δείχνει οτι αντεχες απλα ηταν στο μυαλο σου)

 

2. 2-3 ποτακια, ισα-ισα για να ζαλιστεις σπερνουν(νομιζω ειναι το καάλληλο ρημα ε?). Προσοχη, ισα να ζαλιστεις και να κανεις focus στο σεξ για να μην το σκεφτεσαι τα credits τελους. ΑΣΕ ΠΟΥ κανεις και γαμω τα κρεβατια μετα. BTW αυτο με το ποτο οπως εχω πει παλια δουλευει και στο διαβασμα(με 1-2 ποτακια ψιλοθολωνεις, ισα-ισα για να αφοσιωθεις στο διαβασμα χωρις να σκεφτεσαι κατι αλλο)

 

3. BY FAR η καλυτερη λυση για μας τους Παναθηναικους. Δεν πιανει για πολυ(δηλαδη αμα η αλλη θελει λιγο ακομα και εσυ πρεπει να κρατηθεις) σκεφτειτε την 11αδα. Μιλαω σοβαρα

Α. Ετσι οπως ειμαστε δεν ξερεις ποια ειναι η εντεκαδα οποτε κρατας περισσότερο χρονο

Β. Ανα 2 παικτες ριχνεις μεσα σου καντηλια "Γαμω τον Καραγκουνη μου γαμω" και αφαιρεισαι

 

Μιλαω σοβαρα, δεν κανω πλακα, ειναι δοκιμασμενο και πιανει. Ειναι ομως λυση της στιγμης, αν το σκεφτεις πολυ αρχιζεις μεσα τους γαμωσταυριδια και ξενερωνει ο φιρφιρικος

 

Καλα ενταξει απλα κλαιω απ τα γελια..RESPECT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να προσθέσω, ότι μεγάλο ρόλο στο αν θα εκσπερματώσει κανείς γρήγορα ή όχι παίζει και η κοπέλα...τουλάχιστον ισχύει για μένα ...

 

Όταν βλέπω ότι η "διαδικασία" "αρέσει πολύ" και στην κοπέλα, τότε αυτό με κάνει να τελειώνω σχετικά πιο γρήγορα...

 

Όταν πάλι η κοπέλα, μου δίνει την εντύπωση ότι έστω σκέφτεται το κλασσικό "αντε ακόμα?" τότε δεν μπορώ να τελειώσω εύκολα, και μπορεί να μου πάρει αρκετή ώρα...

 

Επίσης στον εαυτό μου έχω παρατηρήσει ότι παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το αν φοράω προφυλακτικό ή όχι... Όταν χρησιμοποιώ προφυλακτικό κάνω τουλάχιστον μισάωρο, σε άλλες αυτό αρέσει, σε άλλες όχι.... τέσπα, το σεξ είναι πραγματικά από ότι έχω καταλάβει καθαρά εγκεφαλικό, και εντελώς σχετικές όλες οι παράμετροι του...Κάτι που είναι κανόνας για κάποιον/α δεν σημαίνει ότι θα ισχύει και για κάποιον/α άλλο/η και το αντίθετο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακινδυνευμένο, γιατί παίζει το μόριο να ακούσει "ΤΣΙΦΣΑ" , και να έχει το άκρως αντίθετο αποτέλεσμα.

 

Βασικά αυτα τα δυο είναι τόσο κοντά που περισσότερο θα ριψοκινδινεψεις πιστευω παρα θα οφεληθεις.

 

Εξαρτάται και από τις συνθήκες. Δλδ αν είσαι στο insomnia, και με το που ρθει η γκόμενα την βγάλεις έξω και τελειώσεις, ε τότε κάτι τρέχει. Τώρα αν είσαι βλέπεις πορνοταινία, την τραβάς και μετά κάνεις τη διείσδυση, δν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.

 

α)πόσω χρονών είσαι? Εγώ στα 15 μου, έκανα το εξής. Τελείωνα γρηγορότερα από ότι εκεινη, οπότε συνέχιζα με δάκτυλο, μέχρι να ξαναέχω στύση

β)τώρα αυτό που κάνω, είναι να αλλάζω συνέχεια στάσεις και βλεννογόνους (έτσι δε λέγονται επιστημονικά), λίγο πριν φτάσω στην κορύφωση. Πως το κάνουν στις τσόντες κάπως έτσι.

 

Πλάκα πλάκα, ακόμα δεν έχω μάθει ποιος είναι ο ικανοποιητικός χρόνος διάρκειας της διείσδυσης, και από ποιους παράγοντες εξαρτάται. Κανάς γιατρός να μας πει?

18

 

Ικανοποιητικος χρονος για τη διαρκεια ειναι οποιοδηποτε χρονος δεν δημιουργει προβλημα στη σεξουαλικη σου ζωη.

Καλό!:lol: +1

 

Διαβάστε τα άρθρα...both of you!

Εκτός αν νομίζετε οτι το να σφίγγεις και να ξεσφίγγεις το τσουτσουνι σου είναι για πλάκα:lol:

Τα διάβασα τα άρθρα αλλα αυτό δεν βγάζει άκρη. Παρα είναι επιστημονικό.

 

Εξαρτάται και από τις συνθήκες. Δλδ αν είσαι στο insomnia, και με το που ρθει η γκόμενα την βγάλεις έξω και τελειώσεις, ε τότε κάτι τρέχει. Τώρα αν είσαι βλέπεις πορνοταινία, την τραβάς και μετά κάνεις τη διείσδυση, δν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.

Εδώ διαφωνώ.

 

Χμμ.. και εγώ. Εκείνο μπορεί να σου ρθει απότομακαι να ξεβράσεις κατευθειαν ενω στην 2η περίπτωση έχει μπει σε ένα στάνταρ κλίμ έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το τραγικο ειναι οταν μου λεει ''τελειωνω'' εκει και να νομιζω οτι αντεχω, μου ρχεται να τελειωσω πρωτος. Αλλα με τα κλασσικα κολπα γιαγια+εξεταστικη+5αδα ολυμπιακου(προσφατο χαρη στο φιλο απο πανω) ολο και κατι γινεται.

 

Παντως στο σεξ παιζει πολυ μεγαλο ρολο το σωματικο βαρος καθως και οι σωστες αναπνοες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. BY FAR η καλυτερη λυση για μας τους Παναθηναικους. Δεν πιανει για πολυ(δηλαδη αμα η αλλη θελει λιγο ακομα και εσυ πρεπει να κρατηθεις) σκεφτειτε την 11αδα. Μιλαω σοβαρα

Α. Ετσι οπως ειμαστε δεν ξερεις ποια ειναι η εντεκαδα οποτε κρατας περισσότερο χρονο

Β. Ανα 2 παικτες ριχνεις μεσα σου καντηλια "Γαμω τον Καραγκουνη μου γαμω" και αφαιρεισαι

 

Wertheim says:

τον φανταζομαι να γ****ει

Wertheim says:

και να φτανει στο βυντρα

Wertheim says:

και να αρχιζει να τραβαει μπουκετιες στη γκομενα

 

Εξαρτάται και από τις συνθήκες. Δλδ αν είσαι στο insomnia, και με το που ρθει η γκόμενα την βγάλεις έξω και τελειώσεις, ε τότε κάτι τρέχει. Τώρα αν είσαι βλέπεις πορνοταινία, την τραβάς και μετά κάνεις τη διείσδυση, δν νομίζω ότι είναι πρόβλημα.

 

α)πόσω χρονών είσαι? Εγώ στα 15 μου, έκανα το εξής. Τελείωνα γρηγορότερα από ότι εκεινη, οπότε συνέχιζα με δάκτυλο, μέχρι να ξαναέχω στύση

β)τώρα αυτό που κάνω, είναι να αλλάζω συνέχεια στάσεις και βλεννογόνους (έτσι δε λέγονται επιστημονικά), λίγο πριν φτάσω στην κορύφωση. Πως το κάνουν στις τσόντες κάπως έτσι.

 

Πλάκα πλάκα, ακόμα δεν έχω μάθει ποιος είναι ο ικανοποιητικός χρόνος διάρκειας της διείσδυσης, και από ποιους παράγοντες εξαρτάται. Κανάς γιατρός να μας πει?

 

Έκανα διάλειμμα από το διάβασμα και μπήκα να τσεκάρω.

Όποτε πάω να ξανασυγκεντρωθώ φαντάζομαι τον όμνι να κάνει ακροβατικά και να φωνάζει "ΜΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΑΤΕΡΑΣ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GhiorGhino προβλημα η εξπερματιση αλλα μεγαλυτερο η απουσια στυσης..Πιστευω οτι μετα τα 25 συμβαινει στον καθενα, εστω και για μια φορα. Εκει να δεις συζητηση αν ανοιγες τετοιο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ. Η γνωστη "μια για το δρομο" δουλευει μονο σε περιπτωση που υπαρχει καιρος απο την προηγουμενη φορα οπότε κατι σωματικο θα παιζει, παντως "δεν το κρατας το αλογο μωρεεε". Εαν εισαι νορμαλ κατασταση, η μια πριν παιζει και να σου κοψει την ορεξη και να γυρισεις να δεις Τσελσυ-Γουεστ Χαμ

 

Τι λες μωρέ, σιγα το πράγμα που ναι μια ***.

 

Εγώ να προσθέσω, ότι μεγάλο ρόλο στο αν θα εκσπερματώσει κανείς γρήγορα ή όχι παίζει και η κοπέλα...τουλάχιστον ισχύει για μένα ...

 

Ξέχασες κάτι.

 

Σίγουρα ρόλο παίζει και το αν είναι μπάζο η θεά!0002018E.gif

 

Πιστε΄θω οτι το θέμα αναλώθηκε. Ποιός θα το κάνει cp στο cosmopolitan;

 

Λές να τους ενδιαφέρει? :mrgreen:

 

GhiorGhino προβλημα η εξπερματιση αλλα μεγαλυτερο η απουσια στυσης..Πιστευω οτι μετα τα 25 συμβαινει στον καθενα, εστω και για μια φορα. Εκει να δεις συζητηση αν ανοιγες τετοιο θεμα

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Όταν το περάσω και αυτό, θα ανοίξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ ρε παιδιά, αλλά τι εννοείτε όταν λέτε " όταν αυτή τελειώσει?"

Τον οργασμό της?

Τι σχέση έχει αυτό με το αν θα τελειώσεις και εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...