Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με μικροφωνο στο Skype


panagiotisT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Που δεν σου έχει επιλογή μικροφώνου???Στο Skype???

 

Ναι. εχει μονο μια επιλογη του μικροφωνου.

 

"Μήπως το έχεις βάλει στο Line In αντί στο Microphone;"

Το line in οπως δειχνει που στον Πινακα ελεγχου>ηχος δεν ειναι τικαρισμενο. Το Εχω ψαξει και ειναι σωστα συνδεδεμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να γίνει κάτι έτσι!!Αφού μου έχει πει πως είναι εκεί στην καρτέλα!!Εξάλλου έχει μια επιλογή στο μικρόφωνο!!Δεν μπορεί να κάνει κάτι από εκεί......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργικο Windows Vista με SP1.

"Καλό θα ήταν πάντως να μας έδινε screenshot από το Recording tab και από την αντίστοιχη καρτέλα από τα settings του Skype"

Αν μου πεις πως γινεται αυτο, ευχαριστως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχεις δοκιμάσει να πας εκεί που σου είπε ο teo??Κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο του ήχου και μετά να πας εκεί που λέει ''συσκευή εγγραφής'' και να δεις εάν δουλεύει το μικρόφωνο σου(θα κουνάει η ενέργεια από δίπλα όταν μιλάς)!!{Πρέπει να είναι ένα ενεργοποιημένο εκεί!!}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχεις δοκιμάσει να πας εκεί που σου είπε ο teo??Κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο του ήχου και μετά να πας εκεί που λέει ''συσκευή εγγραφής'' και να δεις εάν δουλεύει το μικρόφωνο σου(θα κουνάει η ενέργεια από δίπλα όταν μιλάς)!!{Πρέπει να είναι ένα ενεργοποιημένο εκεί!!}

 

Ολα ο.κ. εκει. ειναι τσεκαρισμενο αυτο που λειτουργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ψάξτο λίγο παραπάνω!!Εάν πας στις ιδιότητες του μικροφώνου σου στην καρτέλα για προχωρημένους έχει τικ σε αυτά τα δυο??(βαριέμαι να γράφω τι λέει)Και η ενέργεια εκεί από δίπλα κουνιέται???Και στην καρτέλα επίπεδα το μικρόφωνο βάλτον φουλ!!

 

 

Δοκίμασε τώρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις ASIO4ALL drivers;

Τα drivers ειναι τησ 'μανας του' δλδ της crypto.

 

Εκεί η ενέργεια κουνιέται???Δίπλα στο μικρόφωνο!!

 

Το δευτερο μικροφωνο, που ειναι τσεκαρισμενο, με την πρασινη μπαρα. Η απαντηση ειναι ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν πήγαινε εκεί που σου λέω!!!

Εάν πας στις ιδιότητες του μικροφώνου σου στην καρτέλα για προχωρημένους έχει τικ σε αυτά τα δυο??(βαριέμαι να γράφω τι λέει)?Και στην καρτέλα επίπεδα το μικρόφωνο βάλτον φουλ!!

 

Όλα αυτά βρίσκονται εδώ!!!

Κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο του ήχου και μετά να πας εκεί που λέει ''συσκευή εγγραφής''

 

 

 

Ανάποδα τα έβαλα : p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...