Προς το περιεχόμενο

ρυθμιση microsoft outlook 2007 me yahoo.gr..??


ALXIOA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγκατεστησα παιδια το microsoft outlook 2007 και εκανα ολες τις σωστες ρυθμισεις ωστε να μπορω να παρω αλλα και να στειλω μαιλ...αλλα χωρις αποτελεσμα..μπορει να με βοηθησει καποιος...??

η ρυθμισεις οι οποιες εκανα ειναι η εξης..!!!

 

διευθυνση ηλεκτρονικου ταχυδρομειου [email protected]

 

pop.mail.yahoo.com

smtp.mail.yahoo.com

 

το ονομα μου στο μαιλ

και τον κωδικο μου...

 

τικαρα την απομνημονευση κωδικου.

και δεν εχω τικαρει την επιλογη με την επιλογη να απαιτειται χρηση ασφαλους ταυτοτητας..

 

επισης στην καρτελα για προχωρημενους εβαλα

pop3 995

smtp 465

 

 

παρολαυτα δεν μπορω να λαβω και στειλω μηνυμα μεσο του microsoft outlook 2007...

εχω συνδεση forthnet αν αυτο παιζει καποιο ρολο..

 

περιμενω καμια βοηθηεια μαγκιτες...!!

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ετσι ακριβως τα εκανα ξανα φιλε μοου και τωρα μου πεταει το παραθυρακι να ξαναγραψω τον κωδικο μου στο μαιλ.ενω ο κωδικος μου ειναι ολοσωστος...και δουλευει κανονικα..

αν δηλ παω στην σελιδα του yahoo.gr μπαινω κανονικα στον λογαριασμο μου...

τι σκατα συμβαινει δεν μπορω να καταλαβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάτι δεν βάζεις καλά;

Στην διεύθυνση βάζεις [email protected]

και στο ονομα χρήστη (εκέι που είναι το password)βάζεις -μόνο- το alxioa.

Στους server βαζεις pop.mail.yahoo.com, smtp.mail.yahoo.com και στις advance ρυθμίσεις επιλέγεις ότι ο smtp θέλει έλεγχο ταυτότητας.

 

Sorry για την επιμονή αλλά μήπως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ρυθμίσεις του Yahoo account σου, ενεργοποίησες την «Πρόσβαση & προώθηση POP»... ;

 

οχι...αυτο δεν το εχω κανει...!!!πρεπει να ακολουθησω την διαδικασια που μου δινεις 'η μπορω να το κανω μεσα απο το yahoo.gr...??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η διαφορά; Τα screenshots που φαίνονται στο link που έδωσα είναι από το yahoo.gr (όταν έγραψα το άρθρο τουλάχιστον, ίσως υπάρχουν μικροαλλαγές τώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τωρα αν θελω να ξαναγυρισω στο yahoo.gr για να βλεπω απο εκει τα μαιλ μου...και να απενεργοποιησω τον λογαριασμο μου στο outlook πως θα το κανω...??μπηκα στο yahoo στον λογαριασμο μου πηγα επιλογες Πρόσβαση σε Web & POP [Ρυθμίσεις POP]....αλλα δεν μπορω να το ξετικαρω αυτην την επιλογη για να επιστρεψουν τα εισερχομενα μηνυματα μου στην σελιδα του yahoo..!!!

 

θελω βοηθεια...

 

ευχαριστω..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να επιστρεψουν τα εισερχομενα μηνυματα μου στην σελιδα του yahoo..!!!

 

Στην πραγματικότητα τα μηνύματα υπήρχαν στη σελίδα του Yahoo, αλλά κάθε φορά που συνδέεται το Outlook και τσεκάρει για νέα μηνύματα τα κατεβάζει διαγράφοντάς τα παράλληλα από τον Yahoo server. Αν θέλεις να παραμένουν και στον Yahoo server, θα πρέπει να ψάξεις στο Outlook για επιλογή που να καθορίζει ότι δε θα σβήνει από τον server τα mails που κατεβάζει.

 

 

Τώρα, για το πώς θα επιστρέψεις τα e-mails που κατέβηκαν ήδη στον Yahoo server, δε γνωρίζω λύση για το Outlook (εκτός από την προφανή να τα κάνεις Forward στον εαυτό σου, που θα χαλάσει ανεπανόρθωτα όμως τα headers των e-mails). Σε Thunderbird υπάρχει λύση με χρήση ενός add-on. Αν είναι τόσο μεγάλη ανάγκη να τα επαναφέρεις άθικτα στο Yahoo, θα πρέπει να τα κάνεις export από το Outlook, να στήσεις Thunderbird και λογαριασμό για το Yahoo account σου, να κάνεις import τα exported e-mails και να χρησιμοποιήσεις τη μέθοδο του link που δίνω παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα..??δεν μπορουν τα εισερχομενα μηνυματα μου να επιστρεψουν στο yahoo..??και αν γινει κατι με το oytlook η το σβησω η κανω φορματ στον υπολογιστη τα χανω τα μαιλ μου που ειναι αποθηκευμενα μεσα στο oytlook..??αν ειναι ετσι ειναι μεγαλη χαζομαρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...