Προς το περιεχόμενο

τι θα γινει με αυτην την αλλεργια?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 495
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω παντως παιδια τα Zirtek παιρνω... σε 4 μερες ειμαι κοπλε!!! φετο πραγματικα τα ειδα ολα!! ειπα πως θα μεινω μεχρι να παρω τα χαπακια!! δεν αντεχεται το θεμα ειδικα αμα εισαι κ σε μερος που ειναι γεματο δεντρα που βγαζουν ανθο αυτη την εποχη...Απελπισια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονομάζεται βιοφυσική θεραπεία μέσω πληροφοριών. ναι εγώ και ο φίλος μου θεραπευτήκαμε πλήρως για πάντα! στατιστικά ένα 80-85%θεραπεύεται πλήρως ένα 10-11%έχει σημαντική μειώσει των συμπτωμάτων και 4-5%δεν έχει βελτιώσει.απλά την πρώτη επίσκεψη κανεις διάγνωση από πόσες αλλεργιες υποφέρεις και μετά πηγαίνεις κάθε βδομάδα και σου αφαιρεί μια κατηγορια. το κόστος εξαρτάται από το πόσες αλλεργίες έχεις,απ την ηλικία το βάρος,κλινική εικόνα και χρονική διάρκεια αλλεργίας. αν θέλεις μπορείς να θεραπεύσεις αυτές που πιστεύεις ότι σε πειράζουν παράδειγμα αγρωστοειδή.(που συμπεριλαμβάνει την γύρη απ τα λουλούδια)εγώ πέρυσι τέτοιο καιρό δεν μπορώ να σας περιγράψω πως ήμουν... η "οτολαριγολογος" μου είπε πως πάω για αλλεργικό άσμα.. και φέτος μια χαρά!!πως δουλεύει? δεν είμαι γιατρός για να σας πω ακριβώς αλλα όπως με είπαν δίνουν μια πληροφορία στα κύτταρα ότι η γύρη παράδειγμα δεν είναι εχθρός μας οποτε όταν την συναντά να μην αντιδρά με διαφορους τρόπους (σπυράκια στ σώμα,βλέμμα στ λαιμό,συνάχι κ.λ.π)είναι ακίνδυνη 100%το κάναν και σε παιδάκια 4 ετών!και η κοπέλα που το χειριζόταν ήταν έγκυος..!.οι άνθρωποι που έβρισκα μέσα και μιλούσα μαζί τους όλοι τους ήταν ενθουσιασμένη!

 

Ενδιαφερον, θα κλεισω κανα ραντεβου με τον αλλεργιολογο του ΤΕΒΕ αν δουμε τι θα γινει.

 

Ελπιζω να μην ειναι "too good to be true".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά σας έχω ευχάριστα νέα!οι αλλεργιες θεραπεύονται πλήρως δίχως χάπια, δίχως σπρέι, δίχως ενέσεις.ήμουν κ εγώ θύμα τους μέχρι πέρυσι μέχρι που ένας φίλος μου μου πρότεινε να δοκιμάσω την βιοφυσική θεραπεία την οποια είχε δοκιμάσει κ ο ίδιος με αποτέλεσμα να θεραπευτεί πλήρως!αυτό έκανα λοιπόν και φέτος είναι η πρώτη μου άνοιξη που δεν υποφέρω καθόλου!τα συμπτώματα μου? μόνιμος βήχας όλοι την άνοιξη μόνιμη καταρροή στον λαιμό μου και πονοκέφαλος.τα συμπτώματα του φιλου μου?εντελώς διαφορετικά σπυράκια σε όλο του το σώμα μετά από κάθε γεύμα σχεδόν(αλλεργία σχεδόν σε όλα τα συντηρητικά)και οι 2 είμαστε τελείως καλά!θεραπευτήκαμε 100% με μια επισκεπση 1 φορα την εβδομαδα το μονο που καναμε αγγιζαμε 2 σιδερα!ειναι καταληλο και για μικρα παιδια!παιδια αξιζει των κοπο να το δοκιμασετε!το κοστος 150 ευρο η προτη επισκεπση η οποια θα γινει διαγνοση(για το ποσες αλλεργιες εχεις)και 50 ευρο για καθε επισκεψη(εγω πηγα γυρο στησ 18 επισκεψεις με 20 αλλεργιες)τσουχτερο το ποσο αλλα αξιζε!!

 

Ρε παιδιά τί είναι αυτό το πράμα κουφάθηκα.

Είναι κανονικά αναγνωρισμένο και επιστημονικό ή μιλάμε για γιατροσόφια και τον μάγο της φυλής? Εγώ κάνω ανοσοθεραπεία χωρίς τρομερή βελτίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
ονομάζεται βιοφυσική θεραπεία μέσω πληροφοριών. ναι εγώ και ο φίλος μου θεραπευτήκαμε πλήρως για πάντα! στατιστικά ένα 80-85%θεραπεύεται πλήρως ένα 10-11%έχει σημαντική μειώσει των συμπτωμάτων και 4-5%δεν έχει βελτιώσει.απλά την πρώτη επίσκεψη κανεις διάγνωση από πόσες αλλεργιες υποφέρεις και μετά πηγαίνεις κάθε βδομάδα και σου αφαιρεί μια κατηγορια. το κόστος εξαρτάται από το πόσες αλλεργίες έχεις,απ την ηλικία το βάρος,κλινική εικόνα και χρονική διάρκεια αλλεργίας. αν θέλεις μπορείς να θεραπεύσεις αυτές που πιστεύεις ότι σε πειράζουν παράδειγμα αγρωστοειδή.(που συμπεριλαμβάνει την γύρη απ τα λουλούδια)εγώ πέρυσι τέτοιο καιρό δεν μπορώ να σας περιγράψω πως ήμουν... η "οτολαριγολογος" μου είπε πως πάω για αλλεργικό άσμα.. και φέτος μια χαρά!!πως δουλεύει? δεν είμαι γιατρός για να σας πω ακριβώς αλλα όπως με είπαν δίνουν μια πληροφορία στα κύτταρα ότι η γύρη παράδειγμα δεν είναι εχθρός μας οποτε όταν την συναντά να μην αντιδρά με διαφορους τρόπους (σπυράκια στ σώμα,βλέμμα στ λαιμό,συνάχι κ.λ.π)είναι ακίνδυνη 100%το κάναν και σε παιδάκια 4 ετών!και η κοπέλα που το χειριζόταν ήταν έγκυος..!.οι άνθρωποι που έβρισκα μέσα και μιλούσα μαζί τους όλοι τους ήταν ενθουσιασμένη!

 

Εγω παντως σημερα πηγα για πρωτη φορα σε αλλεργιολογο, και δεν ηξερε τα σχετικα με την μεθοδο αυτη, ωστε να μου πει αν αξιζει, και να με παραπεμψει να την κανω.

 

Απλως μου γραψε μια αγωγη για την αντιμετωπιση των συμπτωματων και κανα και το τεστ για 18 απο τις αλλεργιες. Δεν εκανα και τις 50 γιατι κοστιζαν καμμια κατοστη ευρω ειπε και δεν τις καλυπτουν ουτε οι ιδιωτικες ασφαλισεις.

 

Απλως μου ειπε αν αποφασισω για απευαισθητοποιηση (Ενεσεις ανα τακτα διαστημα για πεντε χρονια, με σκοπο μειωση των συμπτωματων και θεραπεια εως και ποσοστο 90%) να κανω τις υπολοιπες με αιμοταλογικες εξετασεις.

 

Ομως με ενδιαφερει σχετικα με αυτη την βιοφυσικη θεραπεια που αναφερθηκε, γιατι δεν θελω να μπλεκω με φαρμακευτικες αγωγες και ιστοριες.

 

Που μπορουμε να βρουμε τις λεπτομερεις. Δηλαδη αναλυτικο δειγμα απο επιτυχιες, Δηλαδη 85% θεραπευονται, αλλα αν αυτο εχει προκειψει απο δειγμα 10-20 ατομων δεν θεωρειται αξιοπιστο για παραδειγμα. Το γεγονος οτι θεραπευοντως πληρως ποσο αντικειμενικο ειναι? Μηπως προκειται για μαρτυρια αυθυποβολης? Γιατρευτηκα γιατι πιστευω οτι γιατρευτηκα, αλλα ουσιαστικα δεν γιατρευτηκα?

 

Τετοια ερωτηματα με απασχολουναι προσωπικα, και οσο πιο πολλα στοιχεια ληφθουν, τοσο πιο υπευθυνη θα ειναι η αποφαση για να αναλογιστει κανεις αυτη τη μεθοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρεις αποδειξεις παντως να μας πεις και μας.Και οταν λεω αποδειξεις εννοω διπλη-τυφλη τυχαιοποιημενη μελετη που να αποδεικνυει αυτους τους ισχυρισμους.Γιατι ολα τα αλλα ειναι δηλητηριο του μπλε σκορπιου και φραπελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγωντας κάτι τέτοιο όντας πολλά υποσχόμενο ο καθένας θα πιστεύε ότι πρόκειται για μέθοδος βουντου.

 

Όμως πιστεύω πως αξίζει άκομα και το να αποδείξουμε το ότι δεν ισχύει πριν την αποριψουμε και επίσημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ανακοινωνεις μια επαναστατικη νεα μεθοδο,πρεπει να αποδειξεις πειραματικα και με σαφηνεια οτι εχει αποτελεσματα.Ετσι γινεται σε ολες τις επιστημες.Αναλυεις τα πειραματικα σου δεδομενα και καταληγεις σε συμπερασματα.

 

Δεν την ανακοινωνεις και αφηνεις τους υπολοιπους να σε διαψευσουν.Αλλιως δε διαφερεις απο το μαγο της φυλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ανακοινωνεις μια επαναστατικη νεα μεθοδο,πρεπει να αποδειξεις πειραματικα και με σαφηνεια οτι εχει αποτελεσματα.Ετσι γινεται σε ολες τις επιστημες.Αναλυεις τα πειραματικα σου δεδομενα και καταληγεις σε συμπερασματα.

 

Δεν την ανακοινωνεις και αφηνεις τους υπολοιπους να σε διαψευσουν.Αλλιως δε διαφερεις απο το μαγο της φυλης.

 

Οχι ναι αλοιμονο, αφου και εγω αυτο λεω. Ουτε καν το γιατρο δεν μας ειπε ο φιλος που του προτεινε την μεθοδο.

 

---------- Προσθήκη στις 15:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:14 ----------

 

Βασικα εργησα να το καταλαβω αλλα μαλλον αυτος που το πε κοροιδευε. Η αληθεια ειναι πως τον πηρα στα σοβαρα. Υπηρξα Θυμα της ιδανικης λυσης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδιά και συγγνώμη που αφίσα τόσο καιρό το θέμα στ αέρα...θα προσπαθήσω να απαντήσω στις "αποριεσας"

λοιπόν είναι μια μέθοδο όπου στη γερμανία υπάρχει και στα νοσοκομεία αλλα δυστυχώς στην ελλάδα την έχουν μονο 3 ιδιωτική γιατροί που τα κονομάνε χοντρά. 1 είναι αθηνα ο άλλος θεσσαλονίκη και 1 στη κρήτη. εγώ πήγα στ θεσσαλονίκη.είναι καλύτερη πιο φθίνει και πολύ πιο αποτελεσματική από την απευαισθητοποιηση και τελείως ανώδυνη. τα ποσοστά αυτά βγαίνουν από εκατοντάδες χιλιάδες άτομα πιστεύω γιατί στα ξένα κράτη υπάρχει εδώ και πολλά χρονια...τώρα για τους γιατρούς που λένε πως δεν ξέρουν τίποτα, όντως δεν είναι πολύ γνωστη μέθοδος αλλα εμάς δερματολόγος μας των σύστησε.(στον φίλο μου πρώτα και μέσο του φίλου μου πήγα k εγώ) παιδιά σας γράφω γιατί πραγματικά υπέφερα και έγινα 100% καλά και εγώ και ο φίλος μου και θα ήταν γαιδουρια εκ μέρους μου να μην μοιραστώ αυτή την εμπειρία μου γιατί είμαι σίγουρος ότι κάποιοι από σας έχετε ανάλογο πρόβλημα με μένα και ξέρω πως αξίζει των κόπο.ρωτήστε οτιδήποτε θα έχω το νου μου

 

---------- Προσθήκη στις 01:45 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:20 ----------

 

Εγω παντως σημερα πηγα για πρωτη φορα σε αλλεργιολογο, και δεν ηξερε τα σχετικα με την μεθοδο αυτη, ωστε να μου πει αν αξιζει, και να με παραπεμψει να την κανω.

 

Απλως μου γραψε μια αγωγη για την αντιμετωπιση των συμπτωματων και κανα και το τεστ για 18 απο τις αλλεργιες. Δεν εκανα και τις 50 γιατι κοστιζαν καμμια κατοστη ευρω ειπε και δεν τις καλυπτουν ουτε οι ιδιωτικες ασφαλισεις.

 

Απλως μου ειπε αν αποφασισω για απευαισθητοποιηση (Ενεσεις ανα τακτα διαστημα για πεντε χρονια, με σκοπο μειωση των συμπτωματων και θεραπεια εως και ποσοστο 90%) να κανω τις υπολοιπες με αιμοταλογικες εξετασεις.

 

Ομως με ενδιαφερει σχετικα με αυτη την βιοφυσικη θεραπεια που αναφερθηκε, γιατι δεν θελω να μπλεκω με φαρμακευτικες αγωγες και ιστοριες.

 

Που μπορουμε να βρουμε τις λεπτομερεις. Δηλαδη αναλυτικο δειγμα απο επιτυχιες, Δηλαδη 85% θεραπευονται, αλλα αν αυτο εχει προκειψει απο δειγμα 10-20 ατομων δεν θεωρειται αξιοπιστο για παραδειγμα. Το γεγονος οτι θεραπευοντως πληρως ποσο αντικειμενικο ειναι? Μηπως προκειται για μαρτυρια αυθυποβολης? Γιατρευτηκα γιατι πιστευω οτι γιατρευτηκα, αλλα ουσιαστικα δεν γιατρευτηκα?

 

Τετοια ερωτηματα με απασχολουναι προσωπικα, και οσο πιο πολλα στοιχεια ληφθουν, τοσο πιο υπευθυνη θα ειναι η αποφαση για να αναλογιστει κανεις αυτη τη μεθοδο.

 

την απευαισθητοποίηση μου την πρότεινε και μένα η οτολαριγολογος μου αλλα μου είπε ότι το ποσοστό επιτυχίας είναι περίπου 50%και ότι δεν αξίζει των κοπο γιατιη ταλαιπωρία είναι τεραστια.ενο με την βιοφυσική θεραπεία μέσω πληροφοριών τα πράματα είναι πολύ πιο απλά πας μια επίσκεψη τι βδομάδα που διαρκή μονο 10 λεπτά και αγγίζεις 2 σιδερα τα οποια μέσο ηλεκτρομαγνητισμού δίνουν πληροφορίες σε όλα τα κύτταρα.τώρα για εσάς που νομίζετε ότι είναι κομπογινιτικοένα θα σας πω ότι ο γιατρός που το έχει (δε θα πω το όνομα του για να μη κάνουμε και διαφήμιση)είναι υποδιευθυντής στο νοσοκομείο γενιματα.με ειδικότητα στις αλλεργίες και οτολαριγολογος όσο για την αυθυποβολη εε.. δεν νομίζω ρε φιλε μου.. αναπνοή δεν μπορούσα να πάρο κάθε άνοιξη και τώρα μια χαρά!!το ίδιο και ο φίλος μου με τα σπυριά τρώει κανονικά τα πάντα και άφοβα.

 

---------- Προσθήκη στις 01:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:45 ----------

 

Ρε παιδιά τί είναι αυτό το πράμα κουφάθηκα.

Είναι κανονικά αναγνωρισμένο και επιστημονικό ή μιλάμε για γιατροσόφια και τον μάγο της φυλής? Εγώ κάνω ανοσοθεραπεία χωρίς τρομερή βελτίωση.

 

όχι κατερίνα δυστυχώς στην ελλάδα δεν το έχουν αναγνωρίσει ακόμη. αλλα στις ξένες χώρες υπάρχει στα νοσοκομεία

 

---------- Προσθήκη στις 01:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:49 ----------

 

Δεν λέω. Θα ρωτήσω τον αλλεργιολόγο να μου πει.

υπάρχει μια παροιμία στην ελλάδα, παπας καλο πάπα δε θέλει!!πιστεύεις ότι ο αλλεργιολόγος σου θα των σύμφερε να σου αποκαλύψει αυτή τη μέθοδο η οποια θα των έκανε να χάσει ένα πελάτη για πάντα?

 

---------- Προσθήκη στις 02:11 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:57 ----------

 

Εγω παντως παιδια τα Zirtek παιρνω... σε 4 μερες ειμαι κοπλε!!! φετο πραγματικα τα ειδα ολα!! ειπα πως θα μεινω μεχρι να παρω τα χαπακια!! δεν αντεχεται το θεμα ειδικα αμα εισαι κ σε μερος που ειναι γεματο δεντρα που βγαζουν ανθο αυτη την εποχη...Απελπισια!!!

 

εμενα μου λες...?το επάγγελμα μου είναι φυτοριουχος και είχα αλλεργία και στα αγρωστοειδή,πεύκα,έλατα ελιές οποτε φαντάζεσαι ποσο υπέφερα?? τώρα ξαπλώνω στ χώμα διπλα στ λουλούδια κάτω απ τα δέντρα και όλα καλά!!!:-D

 

---------- Προσθήκη στις 02:34 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 02:11 ----------

 

Οχι ναι αλοιμονο, αφου και εγω αυτο λεω. Ουτε καν το γιατρο δεν μας ειπε ο φιλος που του προτεινε την μεθοδο.

 

---------- Προσθήκη στις 15:37 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:14 ----------

 

Βασικα εργησα να το καταλαβω αλλα μαλλον αυτος που το πε κοροιδευε. Η αληθεια ειναι πως τον πηρα στα σοβαρα. Υπηρξα Θυμα της ιδανικης λυσης!

 

φυσικά αν θες μπορώ να σου δώσω όνομα και διεύθυνση του γιατρού δεν θα κορόιδευα ποτε θεωρώ το θέμα πολύ σοβαρό.υπήρξα k εγώ απελπισμένος αναγκαζόμουν να περνώ το αέριους μαζί με διαφορα σπρέι για πόλους μήνες τον χρόνο.και το μονο που άκουγα απ τους γιατρούς ήταν υπομονή μη σε παίρνει από κάτω.και αλλεργικό asthma να κανεις δεν είναι τόσο τρομερό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όχι κατερίνα δυστυχώς στην ελλάδα δεν το έχουν αναγνωρίσει ακόμη. αλλα στις ξένες χώρες υπάρχει στα νοσοκομεία

 

Σε ποιες χώρες και με ποια ονομασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι μου είπε η κοπέλα που το χειριζόταν γερμανία και καναδά. και επίσης στη γερμανία σπουδάζεις την ειδικότητα χειρισμού (εννοείτε μονο γιατροί το χειρίζονται)

 

---------- Προσθήκη στις 13:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:16 ----------

 

μη μου στέλνετε προσωπικά μηνύματα γιατί είμαι άσχετος με τους υπολογιστές και δε μπορώ να τα ανοίξω(βασικά με ρωτάει αν θέλω να το ανοίξω σε νέο παράθυρο πάτο ok και μου λέει πως δεν το ανοίγει και το πρόβλημα είναι στης ρυθμίσεις. που να της βρω αυτές της ρυθμίσεις τώρα??? ιδέα δεν έχω... γράψτε ότι θέλετε εδώ και θα σας απαντήσω. και κάτι ακόμη το πάσχα συνάντησα έναν άλλο φίλο μου που υπέφερε από αλλεργικό άσθμα και του είχα συστήσει τι θεραπεία και αυτόν και μου είπε πως δεν των έχει πειράξει καθόλου ως τώρα!! οποτε μέχρι στιγμής 3 στα 3!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...