Προς το περιεχόμενο

Όχι στον αντιπειρατικό νόμο από τη Γαλλία


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γαλλικό κοινοβούλιο καταψήφισε την Πέμπτη τον νόμο που έφερε ο πρόεδρος Νικολά Σαρκοζύ για την καταπολέμηση της πειρατείας. Το νομοσχέδιο ανέφερε ότι θα διακόπτονταν οι συνδέσεις Internet σε όσους επαναλαμβανόμενα θα κατέβαζαν μουσική ή ταινίες παράνομα, έως και για ένα χρόνο. Η αποχή της πλειοψηφίας των 577 Γάλλων βουλευτών οδήγησε στην καταψήφιση του νόμου με μόλις 21 κατά και 15 υπέρ.

 

Πρόκειται για σημαντική εξέλιξη που ίσως οδηγήσει σε εξελίξεις και σε άλλες χώρες που σκέφτονται να κάνουν το ίδιο.

 

Source.png Πηγή: digitalnews.gr

Link.png Site: σχετικό παλαιότερο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Viv'la France!

Άντε και στα δικά μας

 

Αρα και οι βουλευτές κατεβάζουν mp3 και ταινίες...

 

ετσι,ετσι!

οχι παιζουμε!

 

Ψόφος στις τροκρατικές υπηρεσίες προστασίας πνευματικής αυνανίας.

 

+1000 Νομιζω οτι με καλυψατε με οσα ειπατε.Παντος να πειτε στον Σαρκοζι οτι το νεο cd της Καρλα δεν θα το κατεβασουμε,γιατι απλα δεν μας ενδιαφερει :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 Νομιζω οτι με καλυψατε με οσα ειπατε.Παντος να πειτε στον Σαρκοζι οτι το νεο cd της Καρλα δεν θα το κατεβασουμε,γιατι απλα δεν μας ενδιαφερει :-D:-D:-D

 

του στειλα ενα mail, και μου απαντησε "να σου καει το βιντεο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του στειλα ενα mail, και μου απαντησε "να σου καει το βιντεο"

 

Καει δεν μου καει το βιντεο,παλι εγω θα το πληρωνα ετσι κι αλλιως!Ετσι οπως τα εκανε κι αυτος ο Σαρκοζι στην ΕΕ,παλι εγω κι εσυ θα το πληρωσουμε! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι σωστό αυτό είναι σωστό Σαρκοζί δεν το νικάς το πειρατικό...

 

έφαγε μαύρο ο σκοταδίστικος νόμος..Στο καλό και να μας γράφει..

 

κατεβάστε αβέρτα μάγκες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γαλλικό κοινοβούλιο απέρριψε αμφιλεγόμενο σχέδιο νόμου που προέβλεπε τη διακοπή της πρόσβασης στο ίντερνετ γι' αυτούς που θα εντοπίζονταν να «κατεβάζουν» παράνομα ταινίες και μουσική.

http://www.satleo.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου κάνει φοβερή εντύπωση το ποσοστό αποχής.Ο νομος καταψηφιστηκε βέβαια αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ευχαριστημένος με την διαφορα ψήφων.

 

Φαίνεται ότι ήταν πολλοί αυτοί που δεν ήθελαν να θίξουν συμφέροντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δωστε πράμα στο λαό. Δεν μιλάμε για πνευματικά δικαιώματα των διμιουργών...τα οικονομικά δικαιώματα των εταιριών θίγονται...ψωμί, παιδεία και πειρατία if you will. Εδώ λεεί οτί θέλουν να σταματήσουν ακόμα και την μεταπώληση ή ενοικίαση video games γιατί χάνουν λεφτά....ΕΛΕΟΣ!!!

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου κάνει φοβερή εντύπωση το ποσοστό αποχής.Ο νομος καταψηφιστηκε βέβαια αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι και ευχαριστημένος με την διαφορα ψήφων.

 

Φαίνεται ότι ήταν πολλοί αυτοί που δεν ήθελαν να θίξουν συμφέροντα.

 

Ακριβως και εδω ειναι το μεγαλυτερο προβλημα.Σε αυτην την περιπτωση φανηκε και το μεγεθος του προβληματος της τεραστιας αποχης η οποια ειναι αποτελεσμα πιεσεων των συμφεροντων πανω στην εκφραση της δημοκρατιας.Ευχομαι μια μερα να ζησουμε σε ενα κοσμο ελευθερο που η δημοκρατια θα κυβερνα πραγματικα.Ντροπη για τη δημοκρατια 540 βουλευτες αποχη αυτο εχω να πω μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...