Προς το περιεχόμενο

Ερωτευμενος Ναι ή Οχι?


d3monhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
και πως ξέρετε πιο είναι το 'κατάλληλο' άτομο και πως αυτό θα έρθει μετά απο τις σχέσεις 'δοκιμές' και όχι πρώτο-πρώτο;

 

το σημαντικοτερο απο ολα ειναι να καταλαβεις εσυ τι ζητας απο τον αλλον..

αναλογα με την περιπτωση που σε ενδιαφερει,προσπαθεις να βρεις και το καταλληλο ατομο..

θελεις ξεπετα?ψαχνεις μια για να κανεις την ξεπετα σου..

θελεις μια σοβαρη και μονογαμικη σχεση?τοτε ψαχνεις για το καταλληλο ατομο που θελει το αντιστοιχο..

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:15 ----------

 

Κανείς δεν ξέρει κάτι τέτοιο.

Απλά οι πιθανότητες πάντα είναι λίγες για να βρεθεί soulmate.

 

κι αν βρεθει..επειδη εισαι μικρος και απειρος ειναι λιγο δυσκολο να το καταλαβεις εκεινη τη στιγμη..το καταλαβαινεις αργοοτερα..:-)οταν πιθανοτατα εχετε χωρισει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γι αυτο πιστεύω πως δεν πρεπει να λεμε , τωρα θα κανω για πλακα τωρα θα παω για κατι σοβαρο, γιατι δεν ξερεις τι θα πετυχεις/ ερθει.

πας και οπου/οτι βγει και ποτε δεν μετανιώνεις για τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον Harkon, αυτο ειναι standar. Ρε παιδες συμφωνω απολυτως σε αυτα που λετε απλα μερικες φορες δεν μπορω να καταλαβω γιατι το πλασμα που λεγεται γυναικα γινεται τοσο αχαριστο. Ποτε δεν θα το καταλαβω αυτο γιατι οταν της δινεις τα ΠΑΝΤΑ μα τα ΠΑΝΤΑ εκεινη μεσα σε ενα βραδυ θα σε παρει τηλεφωνο και θα τελειωσουν ολα και μπορει και να μην ξαναμιλησετε δεν ειναι αδικο αυτο ( δεν εχω καμια προθεση να προσβαλλω τις γυναικες ξεκαθαριζομαι ). Επισης ειναι τυχαιο οτι μονο οι αντρες χαλιουνται παντα και για μεγαλα χρονικα διαστηματα μετα απο ενα χωρισμο, ενω οι γυναικες μετα απο λιγο καιρο ολα κυλανε Normal.

Για να μην θιξω τωρα το '''θελω λιγο χρονο να σκεφτω''' , πιστευω ολους μας εδω μεσα μας εχει χαλασει αρκετα αυτο :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον Harkon, αυτο ειναι standar. Ρε παιδες συμφωνω απολυτως σε αυτα που λετε απλα μερικες φορες δεν μπορω να καταλαβω γιατι το πλασμα που λεγεται γυναικα γινεται τοσο αχαριστο. Ποτε δεν θα το καταλαβω αυτο γιατι οταν της δινεις τα ΠΑΝΤΑ μα τα ΠΑΝΤΑ εκεινη μεσα σε ενα βραδυ θα σε παρει τηλεφωνο και θα τελειωσουν ολα και μπορει και να μην ξαναμιλησετε δεν ειναι αδικο αυτο ( δεν εχω καμια προθεση να προσβαλλω τις γυναικες ξεκαθαριζομαι ). Επισης ειναι τυχαιο οτι μονο οι αντρες χαλιουνται παντα και για μεγαλα χρονικα διαστηματα μετα απο ενα χωρισμο, ενω οι γυναικες μετα απο λιγο καιρο ολα κυλανε Normal.

Για να μην θιξω τωρα το '''θελω λιγο χρονο να σκεφτω''' , πιστευω ολους μας εδω μεσα μας εχει χαλασει αρκετα αυτο :mad:

 

 

Ετσι ειναι φιλε μου στην συντριπτικη πλειοψηφια..Ας αναρωτηθουμε.Ποσους αντρες ξερετε οπου πηραν αυτοι την αποφαση να ληξουν μια μακροχρονια σχεση;

Ο αντρας δενεται περισσοτερο αυτο δεν νομιζω να μπορει να το αμφισβητησει κανεις , ουτε οι γυναικες..Η διαδικασια του να "γινει καλα" ενας αντρας απο ενα δυσκολο χωρισμο στις 99% των περιπτωσεων θα παρει τριπλασιο χρονο απο αυτο που θα παρει σε μια γυναικα.Δεν λεω πως αυτο υποδηλωνει κατι απλα ετσι ειναι.

Ειμαστε αισθηματιες κατα βαθος και αυτο δεν αλλαζει.Η γυναικα εχει μια ποιο ορθολογιστικη αντιμετωπιση των πραγματων.Θα στεναχωρεθει,θα κλαψει,αλλα οταν βρεθει κατι καινουργιο στο δρομο της θα μπορεσει ευκολοτερα να το δεχθει και να "ξεχασει" το παρελθον της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι πολύ σχετικά όλα αυτά. Εξαρτάται από τον χαρακτήρα του άντρα, από την αξία της γυναίκας, την κουλτούρα (φινέτσα-παιδεία :D), από πολλά πράγματα. Άσε που πλην κάποιων εξαιρέσεων οι Ελληνίδες είναι από μόνες τους ξεχωριστή κατηγορία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε καλός η κακός είναι παγκοσμίως γνωστό ότι της γυναίκες είναι δύσκολο να της καταλάβουμε εμείς οι άντρες.

Το Point μου είναι ότι εάν μείνεις πολύ καιρό μόνο με μία κοπέλα όταν θα θες να πας παρακάτω δεν θα είναι το ίδιο εύκολο συγκριτικά με κάποιον που ξέρει να κάνει κάτι τέτοιο.

Δεν λέω όχι στις μακροχρόνιες σχέσεις αλλά εάν μάθεις πολύ καιρό με κάποιον αυτό συμβαίνει.

Υπάρχουν βέβαια πάντα εξαιρέσεις.

Οι εποχές ως γνωστόν έχουν αλλάξει.

Οι πειρασμοί είναι παντού.

Τώρα για το ποιος δένετε ποιο πολύ θα συμφωνήσω ότι η άντρες κολλάνε ευκολότερα!

 

True story:

Χτες το βραδάκι στο μοναστηράκι είμαι σε ένα περίπτερο με ένα φίλο μου και περνάει από δίπλα μας μια κοπελιά καιφώναζε στο κινητό.

Την στιγμή ακριβώς που περνάει από δίπλα μας λέει το εξής "του έσπασα τα φανάρια και τους καθρέπτες του μαλάκα για να μάθει" με το που το ακούω εγώ αυτό που βγαίνει ένα αυθόρμητο ΩΧ και η τύπισσα σταματάει επιτόπου να μιλάει στο τηλέφωνο και γυρίζει προς το μέρος εμένα και του φίλου μου.

Εγώ λέω καλά θα γίνει χαμός τώρα έτσι όπως είναι φορτωμένη αυτή.

Όπως γυρίζει βλέπουμε το πρόσωπο της που ήτανε μουτζουρωμένο από το make up και το eyeliner σημάδι ότι είχε κλάψει.

Απευθύνει το λόγω στον φίλο μου λοιπόν και του λέει "εσύ το είπες?"

Όχι λέει αυτός ο φίλος μου... (το αρχίδι :P)

Μου λέει λοιπόν "κάτσε να σου πω τη έγινε να μου πεις εάν έχω δίκιο"

"Γνωρίζω έναν τύπο και μου ζήταγε να κάνουμε σχέση.

Εγώ δεν ήθελα αλλά αυτός επέμενε επέμενε επέμενε ως που στο τέλος του είπα ναι με γάμησε και τώρα με χώρισε έτσι απλά λέει γιατί τελικά δεν θέλει."

"Έχω ή δεν έχω δίκιο μου λές?"

Ναι της λέω δίκιο έχεις γιατί μάλλον σε χρησιμοποίησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βέβαια, έτσι φτηνά θα την βγάλει? Τα γμσια κοστίζουν την σήμερον ημέραν.

 

Εγώ δεν ήθελα αλλά αυτός επέμενε επέμενε επέμενε ως που στο τέλος του είπα ναι με γάμησε και τώρα με χώρισε έτσι απλά λέει γιατί τελικά δεν θέλει."

 

Μπα σε καλό σας, συγκινήθηκα πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL .. (και) αυτό με τις γυναίκες που πέφτουν αν επιμένεις και μόνο δεν το καταλαβαίνω ..

μη σου πω καλά της έκανε, αφού τον έπρηξε πρώτα όχι κ όχι απεύδησε κι αυτός στο τέλος..

 

πλακα κανω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως φτασαμε στο σημειο οπου οι ανδρες λενε "σ`αγαπω" και "δεν μπορω χωρις εσενα" κι οι γυναικες να ειναι δυσπιστες...

να μην πιστευουν τα λογια των ανδρων κι ας ειναι αληθινα και να λενε "το σ`αγαπω" πολυ πιο δυσκολα απο οτι οι ανδρες..:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι άντρες είναι σκύλοι και οι γυναίκες γατες

και εξηγώ:

 

ο σκύλος δένεται πολύ γρήγορα μαζί σου, και γίνεσαι βασικό συστατικό στην ζωή του. αν κάνει καμια μαλακια, και τις φάει, την επομενη φορα που θα σε δει θα είναι πάλι μέσα στην τρελοί χαρά και θα σου δείχνει ποσο σε αγαπάει, θα θυσιάσει τα πάντα για σένα και δεν θα φοβηθεί να ορμήξει πουθενά.

 

 

οι γατες....είσαι εσύ το κατοικίδιο τους, θα κάνουν ότι θέλουν χωρίς καμια προειδοποίηση. αν πας να τους χαϊδέψεις και να παίξεις μαζί τους θα σε γρατζουνίσουν και θα σε δαγκώσουν στο άσχετο και θα φύγουν από εκεί που είσαι. αν τις κλάσεις, θα σε παρακαλάνε για λίγο προσοχή με το να τρίβονται στα πόδια σου. η άνεση τους προέχει από την δικια σου άρα πάντα θα πάνε στην καρεκλα που κάθεσαι και θα την κάνουν θρόνο τους κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα ειχα αρκετο καιρο να ακουσω κατι τοσο καλοnice toufas :D Little loulou δεν ξερω και εγω γιατι συμβαινει αυτο και ειναι μαλακια και για τους 2 σε μια σχεση, να λες στον αλλο οτι τον αγαπας και εκεινος να το αρνειται ασχημο.... Ειμαστε πολλοι καψουριδες ομως εμεις οι ανδρες, μεχρι στην αλλη μερια του κοσμου θα μπορουσαμε να τασουμε για μια γυναικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι άντρες είναι σκύλοι και οι γυναίκες γατες

και εξηγώ:

 

ο σκύλος δένεται πολύ γρήγορα μαζί σου, και γίνεσαι βασικό συστατικό στην ζωή του. αν κάνει καμια μαλακια, και τις φάει, την επομενη φορα που θα σε δει θα είναι πάλι μέσα στην τρελοί χαρά και θα σου δείχνει ποσο σε αγαπάει, θα θυσιάσει τα πάντα για σένα και δεν θα φοβηθεί να ορμήξει πουθενά.

 

 

οι γατες....είσαι εσύ το κατοικίδιο τους, θα κάνουν ότι θέλουν χωρίς καμια προειδοποίηση. αν πας να τους χαϊδέψεις και να παίξεις μαζί τους θα σε γρατζουνίσουν και θα σε δαγκώσουν στο άσχετο και θα φύγουν από εκεί που είσαι. αν τις κλάσεις, θα σε παρακαλάνε για λίγο προσοχή με το να τρίβονται στα πόδια σου. η άνεση τους προέχει από την δικια σου άρα πάντα θα πάνε στην καρεκλα που κάθεσαι και θα την κάνουν θρόνο τους κλπ κλπ

 

Legendary μπορώ να πω.

Toufas εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...