Προς το περιεχόμενο

Ερωτευμενος Ναι ή Οχι?


d3monhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

teox πριν αρπαχτουμε, το αφεντικο θελει να πει οτι τα τελευταια χρονια εχει προωθηθεί το μοντελο της πυρινηκης οικογενειας(γονεις παιδια) εναντι της εκτεταμενης (παπουδες θειες παιδια σκυλια) για καπιταλιστηκους σκοπους ελπιζω να καταλαβενεις τι θελω να πω. ο ερωτας απλα ειναι το μεσο. και πρεπει να παραδεχτουμε οτι το χολυγουντ κανει πλυση εγκεφαλου, αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει ερωτας πραγματικα. απλα ας μην μπερδευουμε το ιδιο το συναισθημα με την εικονα που μας δινουν τα μμε (γτ αυτο εχει κανει το αφεντικο εδω)

 

Βέβαια για τον όμνι η διάκριση μεταξύ σκοπού και μέσου δεν υφίσταται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εύα, γιατί να αρπαχτούμε; :P Νομίζω ο όμνι δεν εννοούσε το μοντέλο της εκτεταμένης οικογένειας, αλλά απλά ένα είδος με διαφορετική αναλογία ερωτικών συντρόφων από 1 προς 1. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε. Σ' αυτή την περίπτωση, όμως, όπως είπα, θα συνέφερε ακόμα περισσότερο να μην υπάρχουν σχέσεις, γιατί δε θα στεγάζονταν περισσότερο από 1 άτομο σε 1 σπίτι.

 

Πέρα από αυτό, οι σχέσεις παίρνουν πολύ περισσότερο χρόνο από το σεξ, χρόνο που ο εργαζόμενος θα μπορούσε να περνάει δουλεύοντας ή αναπληρώνοντας την εργατική του δύναμη. Άρα και υπό αυτή τη σκοπιά, νομίζω, ένα εκμεταλλευτικό σύστημα δε θα το καλλιεργούσε όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως.... ακόμα και στους πιο μεγάλους έρωτες έρχεται μια στιγμή που λες

"τελικά μια μαλακία και μισή ήταν η όλη φάση"

 

μπα δεν νομιζω... αν ηταν αληθινος παντα κατι σου αφηνει. βασικα ολα τα πραματα, δεν πρεπει να μετανιωνεις για τπτ χαζουλα μου ακομα και τα πιο ασχημα γτ αυτα σε διαμορφωνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ξεφτιλίσετε, αν δε σας αρέσει, παρακαλείστε να τηρήσετε στάση αποχής.

Φχαριστώ.

 

 

Aυτο σκευτηκα και γω,φιλε Lucifer,οταν διαβασα το post. Φυσικα εσκασα στα γελια οταν διαβασα το δικο σου.Βλεπεις γηπεδο...

 

Παραδοξος,ολοι εχουν κρατησει πολυ ωραιο χαρακτηρα στο θεμα.Φενεται μαλιστα οτι καποιοι εχουν τσουρουφλιστει...:-D

 

Επι του θεματος τωρα.

Σε τρεις μηνες κλεινω τα σαραντα.Παντρεμενος 7 χρονια με δυο κορουλες.

Εχω κανει μεγαλη σχεση(4 χρονια) και μικρες εως πολυ μικρες.

Οταν λεμε ερωτας, απλα δεν βλεπεις τιποτα αλλο μπροστα σου εκτος απο εκεινη.Τελος.

Οποιος δεν το εχει ζησει,δεν εχει ερωτευθει.Τελος.

Εχω την τυχη να εχω παντρευτει την γυναικα που ερωτευθηκα και σας λεω οτι δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα στη ζωη, να προχωρας μαζι με τον ανθρωπο που εχεις ερωτευθει.

Πραγματικα, ευχομαι σε ολους σας να ζησετε τετοια εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεμε ερωτας, απλα δεν βλεπεις τιποτα αλλο μπροστα σου εκτος απο εκεινη.Τελος.

Οποιος δεν το εχει ζησει,δεν εχει ερωτευθει.Τελος.

Συμφωνω :D

 

σας λεω οτι δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα στη ζωη, να προχωρας μαζι με τον ανθρωπο που εχεις ερωτευθει.

Πραγματικα, ευχομαι σε ολους σας να ζησετε τετοια εμπειρια.

 

dimpa μακαρι να ητανε στο χερι μας.

 

Δηλαδη sorry κιολας αν θες απαντας ετσι, εισαι τοσο χρονων και ακομα εισαι ερωτευμενος οπως στην αρχη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω :D

 

 

 

dimpa μακαρι να ητανε στο χερι μας.

 

Δηλαδη sorry κιολας αν θες απαντας ετσι, εισαι τοσο χρονων και ακομα εισαι ερωτευμενος οπως στην αρχη?

 

 

Οχι, ο ερωτας ειναι παρορμητικος και εχει ημερομηνια ληξεως.

Φυσικα διαφερει στον καθενα,αυτη η ημερομηνια.

Μενει η πραγματικη αγαπη , ο σεβασμος, η εκτιμηση.

Πιστεψε με, οταν τις βλεπω και τις τρεις (μανα και κορες) να κοιμουνται αγκαλια,νιωθω γεματος.

Δεν ξερω αν μπορεις να με καταλαβεις,αλλα τα συναισθηματα, δυστιχος, αν δεν τα ζησεις,δεν μπορεις να δωσεις το πραγματικο τους μεγεθος, σε περιγραφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο σκευτηκα και γω,φιλε Lucifer,οταν διαβασα το post. Φυσικα εσκασα στα γελια οταν διαβασα το δικο σου.Βλεπεις γηπεδο...

 

Παραδοξος,ολοι εχουν κρατησει πολυ ωραιο χαρακτηρα στο θεμα.Φενεται μαλιστα οτι καποιοι εχουν τσουρουφλιστει...:-D

 

Επι του θεματος τωρα.

Σε τρεις μηνες κλεινω τα σαραντα.Παντρεμενος 7 χρονια με δυο κορουλες.

Εχω κανει μεγαλη σχεση(4 χρονια) και μικρες εως πολυ μικρες.

Οταν λεμε ερωτας, απλα δεν βλεπεις τιποτα αλλο μπροστα σου εκτος απο εκεινη.Τελος.

Οποιος δεν το εχει ζησει,δεν εχει ερωτευθει.Τελος.

Εχω την τυχη να εχω παντρευτει την γυναικα που ερωτευθηκα και σας λεω οτι δεν υπαρχει ωραιοτερο πραγμα στη ζωη, να προχωρας μαζι με τον ανθρωπο που εχεις ερωτευθει.

Πραγματικα, ευχομαι σε ολους σας να ζησετε τετοια εμπειρια.

 

ΞΕΚΑΡΔΙΣΤΙΚΑ με την φράση σου "βλεπεις γήπεδο"

πραγματικά πολύ πετυχημένη!!! χαχαχαχαχαχα

 

μπραβο πολυ χαιρομαι που είχες αυτή την τύχη/συγκυρία/ικανότητα

πράγματι πρεπει να είναι μοναδικό συναίσθημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ο ερωτας ειναι παρορμητικος και εχει ημερομηνια ληξεως.

Φυσικα διαφερει στον καθενα,αυτη η ημερομηνια.

Μενει η πραγματικη αγαπη , ο σεβασμος, η εκτιμηση.

Πιστεψε με, οταν τις βλεπω και τις τρεις (μανα και κορες) να κοιμουνται αγκαλια,νιωθω γεματος.

Δεν ξερω αν μπορεις να με καταλαβεις,αλλα τα συναισθηματα, δυστιχος, αν δεν τα ζησεις,δεν μπορεις να δωσεις το πραγματικο τους μεγεθος, σε περιγραφη.

 

Εγώ δεν ήμουν τόσο "τυχερός" και δεν ταίριαξε το πράγμα σε όσες σοβαρές σχέσεις έχω κάνει. Μπορώ όμως να πω ότι 2,5 χρόνια είναι το μάξιμουμ που έκατσα σε μία σχέση χωρίς να βαρεθώ (μετά υπάρχει και η συνήθεια ή το βόλεμα), και νομίζω ότι ο έρωτας είχε φύγει αρκετά νωρίτερα.

 

Απαντώντας και στο θέμα, φυσικά και να ερωτεύεσαι, αλλά για να μην γίνεσαι εύκολα θύμα πρέπει να έχεις και αντιστάσεις ώστε να αφεθείς μόνο εκεί που πιστεύεις ότι αξίζει και χωρίς να περιμένεις αντίκρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...